مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  51065 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
2.5 میلیون مرزنشین در کشور داریم

2.5 میلیون مرزنشین در کشور داریم

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه حدود 2.5 میلیون مرزنشین در کشور داریم، افزود: مرزبانی با مرزنشینان کشور که عموما عشایر و روستایی هستند، تعامل و همکاری خوبی دارد و مردم نیز مرزبانی را از خود می‌دانند.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
2.5 میلیون مرزنشین در کشور داریم - We have 2.5 million people living in the borders of the country
2.5 میلیون مرزنشین در کشور داریم - We have 2.5 million people living in the borders of the country
2.5 میلیون مرزنشین در کشور داریم - We have 2.5 million people living in the borders of the country

به گزارش آسمونی : سردار قاسم رضایی در نشست با سران طوایف، ریش سفیدان و شیوخ مرزنشین دشت آزادگان و هویزه استان خوزستان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا (س)، از وحدت و همدلی به عنوان رمز پیروزی ایران اسلامی نام برد و اظهارداشت: هوشیاری، وحدت و همدلی نیاز همیشگی ما برای مقابله با توطئه‌های دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی است و دشمنان قادر نخواهند بود در اراده پولادین ملت ایران خللی ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی به برکت خون شهیدانی همچون شهید "قاسم سلیمانی" امنیت مثال زدنی دارد، گفت: ایران سرافراز همچنین مدیون خون‌ پاک شهدا و جانفشانی مرزنشینان به ویژه عشایر مرزنشین خوزستان است که تا پای جان در برابر دشمن متجاوز ایستادند و آن را مفتضحانه از مرزها بیرون کردند.

فرمانده مرزبانی ناجا به جرایم تردد غیرقانونی در مرزها اشاره و عنوان کرد: تردد غیرقانونی در مرزها جرم محسوب می‌شود به گونه‌ای که در برخی کشورها همچون عراق قوانین سختگیرانه وضع شده و مجازات تا دو سال حبس نیز در نظر گرفته شده است.سردار رضایی ادامه داد: کشورها اجازه نمی‌دهد، تردد غیرمجاز در مرزها صورت بگیرد چراکه ممکن است امنیت مرزهایشان مخدوش شود و به مخاطره بیافتد.

وی با تاکید بر افزایش سطح رفاهی و محرومیت زدایی در مناطق مرزنشین کشور، تصریح کرد: مرزبانی به عنوان پشتیبان مرزنشینان کشور، از تجارت قانونی و تبادل کالا حمایت کرده این در حالی است که با پدیده قاچاق برخورد جدی می‌کند.

فرمانده مرزبانی ناجا، مرزنشینان را مرزبانان واقعی کشور دانست و افزود: مرزبانی ازهرگونه تلاش برای گرفتن حقوق قانونی مرزنشینان و تقویت بنیه اقتصادی آنان دریغ نخواهد کرد و خود را متعهد به آنان می‌داند.

سردار رضایی با بیان اینکه حدود 2.5 میلیون مرزنشین در کشور داریم، افزود: مرزبانی با مرزنشینان کشور که عموما عشایر و روستایی هستند، تعامل و همکاری خوبی دارد و مردم نیز مرزبانی را از خود می‌دانند.

وی خدمت به مرزنشینان را افتخاری برای مرزبانی عنوان کرد و گفت: همکاری، وحدت، برادری و تعامل بین مرزبانی و مرزنشینان باعث شده که مرزهای کشور در بالاترین سطح امنیت قرار گیرد که این افتخاری برای نظام اسلامی است.فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: برای جمهوری اسلامی ایران افتخار است که امنیت در مرزهای کشور در بهترین سطح قرار دارد، در حالی که در آن سوی مرزها ناامنی وجود دارد که ریشه این ناامنی‌ها، دخالت‌ قدرت‌های استکباری و فرامنطقه‌ای است.

سردار رضایی با بیان اینکه در جذب و بکارگیری نیرو در مرزبانی، اولویت با نیروهای بومی منطقه است، خاطرنشان کرد: نگاه مرزبانی به قومیت‌های کشور اعم از کرد، لر، عرب، بلوچ، آذری و ... یکسان است چراکه نظام ما ارزشی و اسلامی بوده و همه اقوام از برادران و هموطنان ما هستند بنابراین نگاه خاص و تبعیض آمیز به یک قومیت نبوده و نیست.سرمایه گذاری در مرزها منجر به ماندگاری مرزنشینان در مرزها می‌شود

سردار رضایی همچنین در جمع خبرنگاران شهرستان دشت آزادگان استان خوزستان، قاچاق سوخت را یکی از چالش‌های مهم مرزبانی بیان کرد و گفت: قرارگاه مبارزه با قاچاق سوخت و کالا در مرزبانی با هدف برخورد با پدیده قاچاق تشکیل شده که کمک شایانی به مهار پدیده قاچاق کالا و سوخت کرده است.

وی از کشف 77 تن انواع مواد مخدر در 10 ماه سال جاری در حوزه مرزبانی ناجا خبر داد و افزود: بیشتر این کشفیات در درگیری‌ مسلحانه مرزبانان با قاچاقچیان به دست آمده است.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا با بیان اینکه بیشترین مواد افیونی که در مرزهای شرقی کشور توسط مرزبانان کشف شده با هدف ترانزیت به اروپا و آمریکا صورت گرفته است، گفت: متاسفانه دولت‌های غربی هیچ گونه حمایتی از مبارزه با مواد مخدر نمی‌کنند و ملت‌های اروپایی نیز مطالبه‌ای در این خصوص از دولت‌های خود ندارند.

سردار رضایی به حضور نامشروع آمریکا در منطقه برای افزایش تولید مواد مخدر اشاره و بیان کرد: طی 20 سال گذشته که پای آمریکا به کشور افغانستان باز شده، کشت و تولید مواد مخدر با 20 برابر افزایش از 200 تن در سال به 9000 هزار تن رسیده است.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: مرزبانی نیروی انتظامی در طول 2000کیلومتر مرز مشترک با کشورهای پاکستان و افغانستان، به عنوان سدی محکم در برابر ورود و ترانزیت مواد مخدر ایستاده و شهدای زیادی را در این راه تقدیم ایران اسلامی کرده است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی 8755 کیلومتر مرز زمینی و دریایی با کشورهای همسایه دارد، عنوان کرد: مناطق مرزی آماده و مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف است.فرمانده مرزبانی ناجا افزود: سرمایه گذاری در صنایع کشاورزی و تبدیلی و فرآوری می‌تواند به ماندگاری جمعیت در مناطق مرزی و شکوفایی اقتصادی و رفاه مردم این مناطق منجر شود.

وی گفت: حدود 2.5 میلیون نفر در مناطق همجوار مرز زندگی می‌کنند که علاوه بر مرزبان به عنوان "مرزیار" در خدمت امنیت مرزها هستند و مرزبانی با این قشر عظیم، تعامل بسیار خوبی دارد.

سردار رضایی در خاتمه به برگزاری نشست‌های منظم و مستمر با ریش سفیدان، معتمدان و سران طوایف در مناطق مرزی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: مرزنشینان در چهار دهه انقلاب اسلامی با روحیه انقلابی و اسلامی در خدمت امنیت کشور بوده‌اند و یار و یاور مرزبانی هستند.

سردار رضایی در جمع کارکنان مرزبانی استان خوزستان نیز مرزها را دیوار امنیتی کشور عنوان کرد و ادامه داد: بحمدالله علیرغم تمامی توطئه ها و تهدیدها با تسلط مرزداران، مرزهای جمهوری اسلامی ایران امن است و مرزبانان با آمادگی کامل به صورت مقتدرانه با هر گونه ناامنی مقابله می کنند.

براساس گزارش سایت پلیس، وی بر ارتقای دیپلماسی مرزی تأکید و اظهار داشت: ما به عنوان مرزبان جایگاه حقوقی داریم و یکی از وظایف اصلی مرزبانان، گرفتن و رعایت حقوق مرزنشینان است، این مهم باید در اولویت قرار گیرد چراکه مرزنشینان نقشی موثر در امنیت مرزهای کشور دارند.سردار رضایی خاطرنشان کرد: خوشبختانه به لطف خداوند و آموزش های مداوم، آسیب پذیری در مرزها کاهش پیدا کرده که این مهم نشان از اجرای صحیح مولفه های نظامی دفاعی در آموزش هاست، البته این موضوع باید نسبت به گذشته ارتقاء پیدا کند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره 2.5 میلیون مرزنشین در کشور داریم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «2.5 میلیون مرزنشین در کشور داریم» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید