کد مطلب:  45893 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در دفاع از خود با کسی شوخی نداریم

در دفاع از خود با کسی شوخی نداریم

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی درباره تهدید به تحریم‌های بیشتر از سوی انگلیس گفت: ایران در 250 سال گذشته هیچ گاه به کشورهای دیگر تجاوز نکرده است ولی در دفاع از تمامیت ارضی و حیثیت خود همچنان که در این 40 سال نشان داده است با کسی شوخی ندارد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در دفاع از خود با کسی شوخی نداریم - We do not joke with anyone in our defense
در دفاع از خود با کسی شوخی نداریم - We do not joke with anyone in our defense
در دفاع از خود با کسی شوخی نداریم - We do not joke with anyone in our defense

به گزارش آسمونی : «سید کمال خرازی» با اشاره به توقیف کشتی انگلیسی در خلیج فارس تاکید کرد: جمهوری اسلامی همواره در برابر متجاوزان ایستادگی کرده است و به راه خود ایمان دارد و این ایستادگی را وظیفه ملی و دینی خود می‌دانند.وی با تاکید بر اینکه بدون تردید پیروزی با ایران است، تصریح کرد: ملت ایران در صحنه هستند و با فداکاری از آرمان‌های خود دفاع خواهند کرد.

خرازی درباره موضوع تبادل دو نفتکش توقیف شده ایران و انگلیس گفت: امیدواریم که انگلیسی‌ها نفتکش ایرانی را آزاد کنند و طی شدن فرآیند قانونی در ایران هم منجر به آزادی نفتکش انگلیسی شود اما طبیعی است که چنین حرکت‌هایی از سوی انگلیس به نتیجه‌ای نخواهد رسید.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی درباره تهدید به تحریم‌های بیشتر از سوی انگلیس هم گفت: لندن دیگر چه تحریمی می خواهد وضع کند که تاکنون وضع نشده است؟ انواع و اقسام تحریم‌ها و فشارها علیه جمهوری اسلامی انجام شده است اما مردم ایران با تمام فشارها به زندگی خود ادامه می‌دهند.وی یادآور شد: بعضی از مهمانان و مقامات خارجی وقتی زندگی عادی مردم ایران را می‌بینند از شرایط موجود در کشور متعجب می‌شوند و اذعان می‌کنند که آنچه می‌بینند با تصورات آنها در خارج از ایران کاملاً متفاوت است.

خرازی در پایان تاکید کرد: ملت ایران زنده هستند و با وجود تمام تحریم‌ها زندگی می کنند و برای دفاع از حیثیت و استقلال خود حاضر هستند در برابر فشارها و تحریم ها ایستادگی کنند.

شامگاه جمعه 28 تیرماه نیروی دریایی سپاه پاسداران بر اساس درخواست سازمان بنادر و امور کشتیرانی استان هرمزگان، کشتی انگلیس به نام «استِنا ایمپرو - stena impero» را به دلیل حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی توقیف کرد.

این اقدام جمهوری اسلامی در حالی از سوی رسانه ها و مقامات انگلیس مورد هجمه واقع شده است که لندن، 13 تیرماه سال جاری نفتکش حامل محموله نفت ایران (گریس یک) را در آبراه بین المللی جبل الطارق در اقدامی مغایر با اصول حقوقی ناظر بر روابط بین الملل توقیف کرد.

لندن طی ماه های گذشته در تلاش بوده است تا از سیاست های دونالد ترامپ پیروی صد درصدی داشته باشد و در همین راستا هم امروز مدعی شده است تحریم‌های بیشتر علیه ایران را بررسی می کند. رسانه های خبری به نقل از خبرگزاری رویترز از اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی لندن در واکنش به توقیف کشتی خود خبر دادند.

انگلیس به خوبی می داند که تنها راه برای پیشگیری از تنش بیشتر دیپلماسی است و شاید به همین دلیل است که از مقامات کاخ سفید خواسته است در واکنش به توقیف کشتی انگلیسی از سوی ایران؛ واکنش تندی نشان ندهند. از سوی دیگر به این موضوع نیز واقف است که تهدید ایران با حربه تحریم با توجه به تحریم‌های همه جانبه آمریکا چندان اثرگذار نخواهد بود.

: برای دریافت مشاوره درباره در دفاع از خود با کسی شوخی نداریم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «در دفاع از خود با کسی شوخی نداریم» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید