کد مطلب:  43901 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
از عراق برای وساطت میان ما و واشنگتن درخواستی نکردیم

از عراق برای وساطت میان ما و واشنگتن درخواستی نکردیم

معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با اشاره به اینکه سفر ظریف به عراق به منظور اجرای توافقات قبلی بود افزود: از عراق نخواستیم تا میان ما و واشنگتن وساطت کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
از عراق برای وساطت میان ما و واشنگتن درخواستی نکردیم
از عراق برای وساطت میان ما و واشنگتن درخواستی نکردیم


به گزارش آسمونی:به نقل از المسله، موسی طباطبایی، معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اعلام کرد: مواضع اخیر دولت و ملت عراق در حمایت از ایران به خصوص بعد از تحریم‌های ظالمانه آمریکا حسن نیت این کشور را ثابت کرد و دلیل تمام این مواضع حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت‌های منطقه و خصوصاً ملت مظلوم فلسطین و مساله آن است که جزئی از اصول و مبانی ایران به شمار می‌رود.

وی افزود: سفر محمد جواد ظریف به بغداد به منظور اجرای توافقاتی بود که در سفر روحانی به بغداد و یا سفرهای عبدالمهدی، برهم صالح و الحلبوسی به تهران امضا شد.

معاون سفیر کشورمان در بغداد گفت: جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر ظریف به عراق خواستار ایجاد روزنه‌ای برای مذاکره میان تهران و واشنگتن توسط این کشور نشد و اگر آمریکا از تصمیم خود برای خروج از برجام بازگردد ایران امکان گفت‌وگو با این کشور را بررسی خواهد کرد. آمریکا به طور غیر منطقی از برجام خارج شد و شروط ظالمانه‌ای علیه ایران تحمیل کرد که نمی‌توان آنها را قبول کرد و با این کار چهره واقعی آمریکا آشکار شد.

طباطبایی در ادامه گفت: تمام حوادث اخیر برنامه رژیم صهیونیستی علیه ملت‌های منطقه است تا میان آن ها اختلاف ایجاد کند و خودش سود ببرد. این در حالی است که آمریکا بطور دائم اعلام می‌کند ایران خطری برای منطقه است.

وی در پایان گفت: ایران در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت نمی‌کند بلکه براساس درخواست دولت رسمی آن کشورها با تروریست‌ها مبارزه می‌کند که ما شاهد این مساله در عراق و سوریه بودیم این درحالی است که واشنگتن پایگاه‌های نظامی در منطقه دارد و در امور داخلی کشورها دخالت می‌کند. ایران همواره خواستار بهبود روابطش با کشورهای منطقه است و این مسأله‌ای است که رئیس جمهور و وزیر خارجه کشورمان به طور رسمی و علنی آن را اعلام کردند.

منبع: ایسنا
: برای دریافت مشاوره درباره از عراق برای وساطت میان ما و واشنگتن درخواستی نکردیم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «از عراق برای وساطت میان ما و واشنگتن درخواستی نکردیم» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید