بیوگرافی وینچنزو مونتلا؛ از سرمربیگری در ایتالیا تا ترکیه | آسمونی
کد مطلب: 41427 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی وینچنزو مونتلا

بیوگرافی وینچنزو مونتلا

وینچنزو مونتلا ؛ بیوگرافی + عکسنام : وینچنزونام خانوادگی : مونتلاتاریخ تولد : 18 ژوئن 1974محل تولد :...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

نام : وینچنزو

نام خانوادگی : مونتلا

تاریخ تولد : 18 ژوئن 1974

محل تولد : پومیلیانو دارکو

شغل : فوتبالیست ، سرمربی

به گزارش ورزشی آسمونی ، وینچنزو مونتلا ،بازیکن سابق تیم ایتالیا و سرمربی گذشته تیم های نظیر آث میلان و سویا بوده است که اکنون سرمربی گری تیم آدانا دمیراسپور را بر عهده دارد. مونتلا سابقه بازی در تیم هایی نظیر امپولی ، جنوا ، آث رم ، سمپدوریا و فولام را داراست .

vincenzo-montella
vincenzo-montella

تیم ملی ایتالیا

مونتلا در سال 1999 و در تاریخ 5 ژوئن اولین مسابقه خود را در برابر تیم ولز انجام داد و در جام ملت های اروپا 2000 و جام جهانی 2002 جزو کاروان تیم ایتالیا بود . وی برای تیم ملی ایتالیا 20 بازی را انجام داده و تنها 3 گل را به ثمر رسانده است .

تیم های باشگاهی

وینچنزو مونتلا بین سال های 1990 تا 1995 در تیم امپولی مشغول بازی بود و در 51 بازی خود برای این تیم 26 گل را به ثمر رساند . در ادامه به جنوا پیوست در مدت 34 بازی موفق به زدن 21 گل شد . در ادامه به سمپدوریا منتقل شد و در 83 بازی موفق شد 54 بار دروازه حریفان خود را باز کند . در نهایت به آ اس رم پیوست و بیشتری تعداد بازی را برای این تیم انجام داد و در 192 بازی 82 گل به ثمر رساند . در ادامه به طور قرضی به باشگاه هایی مانند فولام و سپدوریا پیوست و در نهایت در 10 بازی برای فولام و 13 بازی برای سمپدوریا به ترتیب 2 و 4 گل را به ثمر رساند .

vincenzo-montella
vincenzo-montella

دوران مربی گری

مونتلا بعد از آویختن کفش های خود به عنوان سرمربی به چهارگوشه سبز بازگشت . وی در آ اس رم ، کاتانیا ، آث میلان ، سویا و فیورنتینا به سرمربی گری پرداخت . بهترین عنوان مونتلا در سری آ مقام چهارمی با فیورنتینا بود . نایب قهرمانی با فیورنتینا در جام حذفی ایتالیا و رساندن این تیم به نیمه نهایی لیگ اروپا از افتخارات این تیم با سرمربی گری مونتلا است . وی در سال 2016 به همراه تیم آث میلان موفق به کسب سوپر جام ایتالیا شد تا کارنامه خود را در سری آ بهتر کند .   

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی وینچنزو مونتلا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «بیوگرافی وینچنزو مونتلا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 6 = ?