کد مطلب:  43659 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ ویارئال ، گروه بیتلز و زیردریایی زرد

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ ویارئال ، گروه بیتلز و زیردریایی زرد

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ ویارئال / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی ویارئال ؛ گروه بیتلز و زیردریایی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ ویارئال / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

ویارئال ؛ گروه بیتلز و زیردریایی زرد

حتما شنیده اید که تیم ویارئال با لقب « زیردریایی های زرد » در فوتبال اسپانیا شناخته می شود . اگر به دنبال دلیل این نامگذاری باشید ، حتما در جستجوهای خود می بینید که دلیل این نامگذاری، لباس زرد ویارئال هست . اما کدام زیردریایی به رنگ زرد است ؟! از طرف دیگر ، نماد این تیم دایره ای است که داخل آنف یک لوزی با راه راههای قرمز و زرد وجود دارد . برای پیدا کردن دلیل این انتخابها نباید جستجوی خود را در زمین فوتبال انجام دهیم . بلکه باید به تاریخ و موسیقی روی آوریم . آسمونی ، این باشگاه روز 10 مارچ 1923 تأسیس شد و در دهه های ابتدایی شکل گیری این تیم ، عبارات C و A را می شد در لوگوی این تیم مشاهده کرد . دو حرفی که ابتدای عبارت « کلوب اتلتیکو »( باشگاه ورزشی ) بود . نخستین لوگوی این تیم دایره ای سفید بود که علاوه بر این حروف ، نام « ویارئال » هم داخل آن دیده می شد . اما از سال 1942 به مدت یک دهه ناد ویارئال مثلثی شکل شد، مثلثی با سه حرف C و A و F که این آخری ابتدای عبارت « فوتبال » بود .

villarreal-logo-during-time
villarreal-logo-during-time

از سال 1947 لوگوی مثلثی ، مثل لباس این تیم زرد شد . اما تغییرات اساسی در لوگوی تیم ، سال 1951 اتفاق افتاد . در این سال یک دایره زرد که بالای آن ، یک تاج و داخلش یک لوزی با راه راههای قرمز و زرد وجود داشت ، به نماد تیم تبدیل شد و از آن به بعد هم تغییرات چندانی در این نماد ایجاد نشد . آسمونی ، دلیل این تغییرات هم چندان پیچیده نبود . پرچم بندر ویارئال ، مثل پرچم ایالت کاتالونیا از خطوط زرد و قرمز تشکیل شده و در نشان های شهر ویارئال می توان یک لوزی با خطوط عمودی زرد و قرمز را دید که بالای آن ، یک تاج پادشاهی دیده می شود و در کنار آن ، دو شاخه درخت هم مشاهده می شوند . به این ترتیب ویارئال هم مثل خیلی از تیمهای دیگر ، از پرچم شهر به عنوان لوگوی تیم فوتبال خود ، استفاده کرد . اما همچنان خبری از لقب زیردریایی ها نبود ! در اواخر دهه 60 میلادی، ویارئال برای صعود به دسته سوم فوتبال اسپانیا می چنگید . در همان زمان و در اول آگوست 1966 صفحه موزیکی از گروه بیتلز منتشر شد به نام « زیر دریایی زرد ». این موزیک به سرعت در انگلیس ، آمریکا ، کانادا و استرالیا به پرفروش ترین موزیک آن ایام تبدیل شد . هرچند 30 هزار نسخه این موزیک در اسپانیا فروخته شد ، اما نسخه اسپانیایی آن که توسط « لوییس موستانگ » اجرا شد ، تا 130 هزار صفحه هم به فروش رفت .

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ ویارئال ، گروه بیتلز و زیردریایی زرد
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ ویارئال ، گروه بیتلز و زیردریایی زرد

تیم ویارئال در همان ایام به صدر جدول مسابقات رسید و هواداران این تیم برای تشویق ، از آهنگ زیردریایی زرد استفاده کردند تا عبارت El Submarino Amarillo ( زیردریایی های زرد ) تبدیل به لقب همیشگی باشگاه شود . بعد از آن هم تغییرات خاصی در لوگو ایجاد نشد . تنها دایره آبی شد و سه حرف C ، V و F با رنگ سیاه در لوگو قرار گرفت که حرف V که ابتدای عبارت ویارئال بود ، خیلی بزرگ تر از دو حرف دیگر نوشته شد . به این ترتیب ویارئال 96 ساله ، لوگویی دارد که این تیم را به تاریخ شهر ویارئال مرتبط می سازد و لقبی که یادآور نخستین روزهای اوج گیری این باشگاه است .   اختصاصی آسمونی  

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ ویارئال ، گروه بیتلز و زیردریایی زرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ ویارئال ، گروه بیتلز و زیردریایی زرد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید