کد مطلب:  23389 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی دیروز 13 شهید و 43 مجروح است

آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی دیروز 13 شهید و 43 مجروح است

به گزارش آسمونی:معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی امروز تهران را...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش آسمونی:معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی امروز تهران را تا این ساعت 43 مجروح و 13 شهید اعلام کرد.

حسین ذوالفقاری طی سخنانی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان اینکه جریان تروریستی در سه سال گذشته تلاش‌های زیادی برای ایجاد ناامنی در ایران کرده‌اند، اظهار کرد: در این مدت ده‌ها تیم تروریستی را با اشراف اطلاعاتی و نظامی و تلاش نیروهای انتظامی از مرزها و داخل کشور دستگیر کرده یا منهدم کرده‌ایم.

آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی دیروز 13 شهید و 43 مجروح است
آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی دیروز 13 شهید و 43 مجروح است
وی با اشاره به حادثه تروریستی امروز در حرم امام (ره) اظهار کرد: هدف این تیم تروریستی آن بود که وارد صحن حرم شود که خوشبختانه نیروی انتظامی حاضر در صحن حرم به آنها مشکوک می‌شود و آنان را پیش از رسیدن به شبستان و داخل حرم در محوطه بیرون آن محل به هلاکت می‌رساند که در نتیجه این عملیات تروریستی ناکام می‌ماند و می‌توان گفت از نظر فنی و تکنیکی نیروهای ما در این زمینه موفق عمل کردند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به حادثه تروریستی دیگری در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: افراد این تیم تروریستی که مجلس را هدف قرار داده بودند از مسیری که محل ارباب‌رجوع بود که در واقع ساختمانی در کنار ساختمان مجلس شورای اسلامی است و به آن نیز راه دارد انتخاب کردند و با به شهادت رساندن ماموری که در کنار در ورودی این ساختمان قرار داشت وارد محوطه می‌شوند و به محض ورود اکثر کسانی که در محل حاضر بودند که بیشترشان ارباب رجوع تشکیل می‌داده است مورد اصابت گلوله قرار می‌دهند.

ذوالفقاری ادامه داد: هدف این گروه تروریستی این بود که به صحن مجلس برسد اما نیروهای سپاه بلافاصله مسیر صحن را پوشش می‌دهند و آن را ایزوله می‌کنند که در نتیجه روال کار مجلس به صورت طبیعی ادامه می‌یابد و واکنش به موقع نیروهای نظامی مستقر در مجلس سبب می‌شود که این گروه تروریستی خود را با آسانسور به طبقه چهارم که دفتر نمایندگان است برسانند و درگیری در آنجا ادامه یابد. در نتیجه گروه تروریستی دوم هم در رسیدن به هدفشان که صحن مجلس بود ناکام می‌مانند.

وی با تاکید بر اینکه اگر عملکرد به موقع نیروهای نظامی نبود امروز باید از چیزهای دیگری درباره حادثه تروریستی مجلس سخن می‌گفتیم، اظهار کرد: ما تلاش کردیم که فضا به سمتی نرود تا تروریست‌ها با استفاده از این فضا موقعیتی را ایجاد کنند که به تعداد شهدای ما افزوده شود بنابراین کار را با خونسردی و صبر پیش بردیم و همین موضوع سبب شد پایان یافتن مقابله با این عملیات تروریستی بیشتر طول بکشد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به اینکه در حادثه تروریستی حرم امام تعدادی از افراد نیز دستگیر شده‌اند، اظهار کرد: در حاشیه حادثه تروریستی حرم امام(ره) تعدادی از افراد نیز دستگیر شدند که براساس ادله بود چراکه آنان با دیدگاه‌های خودشان در محل مشغول به شعار دادن بودند که دستگیر شدند و در حال حاضر نیز وزارت اطلاعات مشغول کار کردن بر روی این پرونده به افراد دستگیر شده است که هویت آنها نیز به زودی مشخص خواهد شد.

ذوالفقاری با اشاره به راهکارهایی که از سوی شورای تامین شهر تهران، استان تهران، کشور و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برای جلوگیری از رخ دادن دوباره چنین حوادثی درنظر گرفته شده است، اظهار کرد: مردم نگران موضوع امنیتی شدن فضای کشور نباشند چراکه تمرکز نیروهای ما برای یافتن اشراف اطلاعاتی بر تحرکات تروریستی در منطقه و مرزهاست و در مورد کنترل‌هایی که از لحاظ امنیتی در روزهای امنیتی ممکن است وجود داشته باشد از مردم می‌خواهیم که نگران نباشند و فکر نکنند که قرار است اتفاقی بیفتد چراکه ما به دنبال اشراف اطلاعاتی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم به شایعات توجهی نکنند، اظهار کرد: ما آماده‌باش تقریبا سراسری را در کشور انجام داده‌ایم و تمام شوراهای تامین در استان‌ها و شهرستان‌ها آماده‌باش هستند تا جلوی هرگونه اتفاقاتی از این دست گرفته شود. ما امروز وقتی سعی می‌کردیم صحنه حوادث رخداده در مجلس را کنترل کنیم از ادامه یافتن روال عادی مجلس لذت بردیم.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در پایان با اشاره به آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی امروز در تهران اظهار کرد: در این حادثه تاکنون 43 مجروح و 13 شهید داشته‌ایم و درباره هویت تروریست‌های این حوادث نیز اقدامات اولیه صورت گرفته و تدابیری انجام شده است که به زودی نتایجش نیز اعلام می‌شود.

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی دیروز 13 شهید و 43 مجروح است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی دیروز 13 شهید و 43 مجروح است» در کادر زیر بنویسید :

8 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید