کد مطلب:  24937 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تهدید کره شمالی: پایگاه آمریکا در جزیره گوام را می زنیم / تهدید بی سابقه ترامپ

تهدید کره شمالی: پایگاه آمریکا در جزیره گوام را می زنیم / تهدید بی سابقه ترامپ

به گزارش آسمونی:همزمان با تهدید ترامپ، کره شمالی اعلام کرد مشغول بررسی گزینه حمله موشکی فراگیر به جزیره...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:همزمان با تهدید ترامپ، کره شمالی اعلام کرد مشغول بررسی گزینه حمله موشکی فراگیر به جزیره گوام است. این جزیره محل استقرار پایگاهی از بمب افکن های استراتژیک آمریکاست.

تهدید کره شمالی: پایگاه آمریکا در جزیره گوام را می زنیم / تهدید بی سابقه ترامپ
تهدید کره شمالی: پایگاه آمریکا در جزیره گوام را می زنیم / تهدید بی سابقه ترامپ

دونالد ترامپ از باشگاه گلف خود در بدمینستر نیوجرسی و در حالی که برای یک تعطیلات 17 روزه از واشنگتن به آنجا رفته، دولت کره شمالی را به "خشم و آتشی بی سابقه" که جهان تا کنون شاهد آن نبوده، تهدید کرد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ترامپ روز سه شنبه در واکنش به سوال خبرنگاران درباره تولید احتمالی کلاهک هسته ای کوچک قابل حمل با موشک های بالستیک کره شمالی، این تهدید را به کار برد.

روزنامه واشنگتن پست دیروز به نقل از برخی منابع امنیتی آمریکا خبر از احتمال ساخت یک کلاهک هسته ای کوچک از سوی دولت پیونگ یانگ داده است. بر اساس گزارش این روزنامه، این کلاهک قابلیت حمل با موشک های بالستیک تازه آزمایش شده کره شمالی را دارد.

دولت کره شمالی در هفته های گذشته با آزمایش موشک هایی بالستیک قاره پیما، اعلام کرد همه خاک آمریکا را در تیررس موشک های بالستیک خود دارد.

دیروز ترامپ در واکنش به سوال خبرنگاران درباره کره شمالی گفت:" بهتر است کره شمالی دیگر آمریکا را تهدید نکند... آنها با آتش و خشمی روبرو می شوند که جهان نظیر آن را هرگز به خود ندیده است."

تهدید کره شمالی از سوی ترامپ در حالی است که مقامات پیونگ یانگ اعلام کردند مشغول بررسی گزینه حمله موشکی به جزیره گوام در اقیانوس آرام هستند.

جزیره گوام مقر نیروهای آمریکایی است و یک پایگاه استقرار بمب افکن های استراتژیک آمریکا در این جزیره قرار دارد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) ساعات ابتدایی روز چهارشنبه در خبری اعلام کرده است که ارتش این کشور مشغول بررسی طرحی عملیاتی به منظور حمله موشکی فراگیر به سوی نواحی اطراف جزیره گوام با موشک های بالستیک استراتژیک میان-دوربرد از نوع هواسونگ 12 است.

براساس این گزارش این طرح پس از بررسی کامل از سوی ارتش کره شمالی برای تصمیم گیری و صدور فرمان اجرا، تحویل "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی خواهد شد.

تنش در روابط آمریکا و کره شمالی از زمان روی کار آمدن ترامپ تشدید شده است و دو طرف با انجام آزمایش های موشکی و رزمایش های نظامی یکدیگر را تهدید به حمله نظامی می کنند.
کره شمالی تهدید کرده است در صورت ماجراجویی نظامی آمریکا، پایتخت های متحدان واشنگتن و شهرهای آمریکا را با موشک های بالستیک دوربرد خود هدف قرار خواهد داد.

منبع: عصر ایران

نظر خود را درباره «تهدید کره شمالی: پایگاه آمریکا در جزیره گوام را می زنیم / تهدید بی سابقه ترامپ» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید