مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  41820 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران دانشگاه علوم بهزیستی و...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران است. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مانند دیگر دانشگاه های علوم پزشکی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و تاریخچه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و آدرس سایت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی - تهران از دانشگاه‌های شهر تهران است. این دانشگاه واقع در اوین، بلوار دانشجو، خیابان کودکیار و در کناردانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واقع شده‌است. این دانشگاه در منطقهٔ خاورمیانه منحصر به‌فرد بوده و تنها دانشگاهی است که به صورت اختصاصی بر روی موضوعات توانبخشی و بهزیستی فعالیت می‌نماید.

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی براساس مصوبه شورای معاونین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تأسیس موسسه آموزش عالی در حوزه توانبخشی، سلامت اجتماعی و روانی پایه‌گذاری شده‌است. اساسنامه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در تاریخ 9/8/71 با تصویب شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رسماً تأسیس گردید. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های علوم پزشکی و توانبخشی کشور بوده و امکانات اموزشی درمانی رفاهی خوبی برای دانشجویانش فراهم کرده است. این دانشگاه دارای دو بیمارستان تخصصی به نام های بیمارستان توان بخشی رفیده و بیمارستان روانپزشکی رازی و دو مرکز درمانی به نام های مرکز توانبخشی دکتر نطام مافی و مرکز توانبخشی اسما در بهترین نقاط تهران در حوزه های توانبخشی و روانشناسی است. همچنین این دانشگاه از معتبرترین دانشگاه های ایران است.

حوزه‌های فعالیت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  • توانبخشی (Rehabilitation): توانبخشی پزشکی، توانبخشی اجتماعی، توانبخشی حرفه‌ای، توانبخشی آموزشی.
  • سلامت اجتماعی (Social Health): مهارتهای اجتماعی، سیاست اجتماعی، سرمایه اجتماعی، رفاه اجتماعی، آسیبهای اجتماعی، کودکان، زنان، سالمندان
  • سلامت روانی (Mental Health): اعتیاد و سوء مصرف مواد، بیماریهای روانی، اختلالات رفتاری، معلولیتهای ذهنی.

سایت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

www.uswr.ac.ir

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید