کد مطلب:  17481 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیست و سومین دوره جشنواره تجسمی جوان کشور در سنندج آغاز شد

بیست و سومین دوره جشنواره تجسمی جوان کشور در سنندج آغاز شد

95/06/15طی مراسمی و با حضور هنرمندانی از سراسر کشور، بیست و سومین دوره هنرهای تجسمی جوان کشور در جوار گلزار...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

95/06/15

Twenty-young-incarnation-of-the-festival-began-in-Sanandaj
Twenty-young-incarnation-of-the-festival-began-in-Sanandaj

طی مراسمی و با حضور هنرمندانی از سراسر کشور، بیست و سومین دوره هنرهای تجسمی جوان کشور در جوار گلزار شهدای سنندج آغاز به کار کرد.

به گزارش آسمونی به نقل از خبرنگار مهر، شامگاه یکشنبه و با برگزاری مراسمی در گلزار شهدای سنندج، بیست و سومین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوان کشور آغاز به کار کرد و این جشنواره تا روز 17 شهریور ماه ادامه دارد.

در این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی جوانان کشور هنرمندانی از سراسر کشور حضور دارند و علاوه بر تقدیر از نفرات برتر قرار است که در طول سه روز زمان برگزاری جشنواره کارگاه ها و دوره های آموزشی با حضور اساتید برجسته کشوری برگزار شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در مراسم افتتاحیه این جشنواره در سنندج اظهار داشت: خوشبختانه کردستان در حوزه تجسمی هنرمندان شاخصی را دارد و انتظار می رود که برگزاری این گونه رویدادها زمینه برای شناسایی استعدادهای جدیدی در این عرصه را فراهم کند.

حجت الاسلام رحیم جعفری با اشاره به برنامه های پیش بینی شده برای برگزاری در این جشنواره در کردستان، عنوان کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته از صبح فردا هنرمندان حاضر در این جشنواره در 9 کارگاه تخصصی حاضر خواهند شد.

وی افزود: هنرمندان این دوره در کارگاه‌های نگارگری، طراحی، حجم، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، کاریکاتور، نقاشی و خوشنویسی زیر نظر اساتید برجسته کشوری حاضر خواهند شد و به خلق آثار هنری خواهند پرداخت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: برگزاری شب فرهنگ کردستان، آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان کردستان و آیین نکوداشت استاد هادی ضیاالدینی و استاد احمد خلیلی فرد از دیگر برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.

وی گفت: در ایام برگزاری این جشنواره حدود 200 نفر از هنرمندان جوان بین سن 15 تا 25 سال در سنندج حضور پیدا می کنند و 50 نفر از اساتید برجسته کشوری نیز در قالب داور و همچنین مدرس به کردستان سفر می کنند.

حجت الاسلام جعفری افزود: در مجموع 719 نفر برای حضور در جشنواره هنرهای تجسمی جوان کشور اثر ارسال کرده بودند که در مرحله انتخاب حدود 200 نفر راهی بخش مسابقه جشنواره شدند.

وی با اشاره به حضور چهار داور کردستانی در ترکیب هیات داوران این دوره از جشنواره، اظهار داشت: هادی ضیاء الدینی، حمیدرضا زری، فاتح عزت پور و سامان صولی چهار داور کردستانی هستند که در ترکیب 27 داور نهایی جشنواره قرار دارند.

: برای دریافت مشاوره درباره بیست و سومین دوره جشنواره تجسمی جوان کشور در سنندج آغاز شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «بیست و سومین دوره جشنواره تجسمی جوان کشور در سنندج آغاز شد» در کادر زیر بنویسید :

6 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید