کد مطلب:  42319 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کلاس و دوره آموزشی مهندسی هوافضا

کلاس و دوره آموزشی مهندسی هوافضا

مهندسی هوافضا یکی از مهارت ها و حرفه هایی است که کاربردهای بسیار زیادی داد و بسیاری از افراد علاقمند به یادگیری آن هستند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

با فراگیری مهندسی هوافضا علاوه بر اینکه به مهارتی مسلط می شوید که جامعه امروزی به آن نیاز فراوان دارد، از طریق آن می توانید کسب درآمد هم داشته باشید. ما در این بخش آسمونی، در ادامه ی معرفی انواع کلاس های آموزشی، مطالبی که ممکن است در موسسات و آموزشگاه مهندسی هوافضا مطرح شود را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

دوره آموزش مهندسی هوافضا

برای یادگیری مهندسی هوافضا، کلاس هایی برگزار می شود که متقاضیان با مراجعه به کلاس آموزش مهندسی هوافضا، می توانند آموزش های لازم را ببینند. در این دوره ها مطالب کامل مربوط به مهندسی هوافضا به صورت پروژه محور آموزش داده می شود. کارآموزان در پایان دوره آموزشی مهندسی هوافضا می توانند در این زمینه فعالیت کنند.

موضوعات آموزشی رشته مهندسی هوافضا

مطالبی که ممکن است در کلاس آموزش مهندسی هوافضا مطرح شود به شرح زیر است:

مهندسی هوا فضا، شاخه ای از مهندسی است که با هواپیما و فضا پیما سر وکار دارد. اغلب از آن به نام مهندسی هوانوردی یاد می شود، خصوصا موقعی که فقط به هواپیما اشاره می شود، و وقتی که به فضاپیما شاره می شود، مهندسی فضانوردی گفته می شود. بعضی از عناصر مهندسی هوا فضا عبارتند از:

  • آئرودینامیک (هوا سرش)- مطالعه سیالی که در اطراف اشیائی از قبیل بال، یا سیالی که از میان اشیائی مانند تونل باد جریان دارد (همچنین لیفت و دانش هوانوردی را ببینید).
  • پیش رانش – انرژی برای حرکت یک وسیله نقلیه از میان هوا (یا در فضای خارجی)، که توسط موتور احتراق داخلی، موتورهای جت، یا موشک ها تولید می شود (همچنین پیش رانه و نیروی محرکه فضاپیما را ببینید)
  • کنترل یا دینامیک پرواز – مطالعه وسایل نقلیه در حال پرواز برای دستیابی به مکان و ارتفاع مطلوب (یعنی، از چه راهی وسیله به اوج میرسد) (دینامیک ستاره ای را هم ببینید)
  • طراحی سازه – طراحی پیکربندی فیزیکی پرنده برای تاب آوردن در مقابل نیروهای وارده در حین پرواز.
  • آئروالاستیسیته – عمل متقابل نیروهای آئرودینامیک و انعطاف پذیری سازه، که بصورت بالقوه باعث لرزش، جداشدن، و غیره می شود.
  • نیروهای وارد بر هواپیما ــ مطاتعه نیروهای چهارگانه موثر در پرواز سازه های پرنده.

پایه بیشتر این عناصر بر اساس ریاضی نظری است، مانند دینامیک سیالات برای آئرودینامیک یا معادلات حرکت برای دینامیک پرواز.به هر حال،اجزا تجربی بسیاری نیز در این رابطه وجود دارد. از نظر تاریخی، این اجزا تجربی از آزمایش مدلهای کوچک و نمونه اولیه، در تونل باد و یا در فضای باز منشا گرفته. در این اواخر، پیشرفتهای کامپیوتر ما را قادر ساخته از دینامیک سیالات کامپیوتری، برای شبیه سازی رفتار سیال، در جهت کاهش هزینه و زمان صرف شده در آزمایش تونل باد استفاده کنیم.

به علاوه، مهندسی هوا فضا بر سلامت تمام اجزائی که یک وسیله نقلیه هوا فضا را تشکیل می دهد (زیر ساختارهائی مثل نیرو، ارتباطات، تنظیم حرارت، حفاظت از جان، و غیره) و چرخه حیات (طراحی، دما، فشار، تشعشع، سرعت، طول عمر...)نظارت دارد، که سبب رقابتهای فوق العاده ای در قلمرو مهندسی سیستمهای هوا فضا می گردد.

: برای دریافت مشاوره درباره کلاس و دوره آموزشی مهندسی هوافضا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کلاس و دوره آموزشی مهندسی هوافضا» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید