کد مطلب:  23486 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 13 دقیقه
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

استان هرمزگان دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است. در این مقاله به بیان جاذبه‌های گردشگری این استان زیبا می‌پردازیم.
زمان مطالعه: 13 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

استان هرمزگان دارای ویژگی‌های گردشگری فراوانی است که سبب منحصر به فرد شدن این استان شده است. آسمونی در این بخش جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی استان هرمزگان را به طور کامل برای شما عزیزان شرح می‌دهد.

آبشار تزرج در هرمزگان نقاشی منحصر به فرد طبیعت

آبشار تزرج حاجی‌آباد در 175 کیلومتری شمال بندر عباس در جاده منتهی به روستای برآفتاب واقع شده است. آبشار تزرج که از ارتفاعات پیرامون روستای برآفتاب سرازیر می‌شود یکی از زیباترین آبشارهای مناطق جنوبی ایران است و جذابیت خاصی به این روستای گرم جنوبی بخشیده است. اطراف آبشار با نخل و گیاهان طبیعی پوشیده شده است.

جاذبه های گردشگری استان هرمزگان
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

عمارت فکری یادگار عروس بنادر ایرانی در هرمزگان

خانه فکری یا عمارت فکری بندر لنگه، یادگار روزهای پر رونق «عروس بنادر ایرانی» است. این خانه تاریخی در شهرستان بندر لنگه واقع شده‌ است و قدمت آن به حدود 75 سال می‌رسد. این بنا توسط مرحوم عبدالواحد فکری، از تجار معروف بندرلنگه، ساخته شده و مساحتی بالغ بر 2600 متر مربع دارد.

tourist-attractions-in-hormozgan
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

بندر کنگ نماد حفظ سنت های کهن

بندر کنگ در شش کیلومتری شرق بندر لنگه قرار دارد و منطقه‌ گسترده‌‌ای است از توابع بخش مرکزی شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان واقع در جنوب ایران. فاصله بندر کنگ تا بندر عباس 165 کیلومتر است. بیشتر اهالی کنگ شافعی مذهب و فارسی زبان هستند و با لهجه بندری صحبت می‌کنند.

بندر پل راه آبی به سوی قشم/روستای پل انگور قدیمی ترین روستای بندرپل

بندر پل در جنوب ایران و در کنار سواحل استان هرمزگان قرار دارد و از توابع شهرستان بندر خمیر است. بندر پل در 70 کلیومتری بندر عباس قرار دارد و هر ساله پذیرای مهمانان زیاد نوروزی است. مسافران برای رفتن به جزیره قشم از این بندر عبور می‌کنند. به دلیل نبود راه ارتباط زمینی به قشم خودروهایی که قصد رفتن به قشم دارند از بندر پل که نزدیک‌ترین نقطه خشکی به قشم است توسط بارج و یدک‌کش به بندر لافت در جزیره قشم منتقل می‌شوند.

جاذبه های گردشگری استان هرمزگان
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

موزه مردم شناسی بندر کنگ سمبل قدمت

موزه مردم‌شناسی بندر کنگ از موزه‌های مهم تاریخی و مردم‌شناسی در جنوب ایران است. موزه مردم‌شناسی و دریانوردی بندر کنگ توسط افراد خیّر، ناخداها و جاشوهای این بندر تأسیس شده است. در این موزه وسایل و نقشه‌هایی که ناخداها و جاشوها در زمان دریانوردی از آن‌ها استفاده می‌کردند در معرض نمایش قرار گرفته است. این موزه در حال حاضر به یک جاذبه گردشگری در شهر کنگ تبدیل شده است به طوری که مسافران و مهمانان این بندر پس از اقامت و گردش در این شهر از این موزه بازدید می‌کنند.

tourist-attractions-in-hormozgan
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

قلعه لشتان ، میراثی کهن با قدمتی دو هزار ساله در بندر لنگه

بندر لنگه یکی از شهرهای استان هرمزگان که مکان‌های تاریخی دیدنی بسیاری دارد. بندر لنگه قلعه‌ای دارد که سال‌ها قبل در اختیار پرتغالی‌ها بود. این قلعه بسیار زیبا و پر رمز و راز است. نام این قلعه، لشتان است و بر فراز کوه شاهین‌کوه در بخش مرکزی شهرستان بندر لنگه ساخته شده است. قلعه لشتان در شش کیلومتری شمال شرقی شهرستان بندر لنگه و در شمال روستای بارچاه واقع شده‌ است. تاریخ بنای این قلعه به سده نهم هجری بر می‌گردد. قلعه لشتان در دوران گذشته و در جنگ‌های محلی نقش مهمی داشته ‌است. برخی نیز عقیده دارند این قلعه در عهد هخامنشی احداث شده و بیش از 2000 سال قدمت دارد.

رسم دیرینه هرمزگانی ها در صنعت لنج سازی : اوشار یک سنت چند صد ساله

یکی از رسوم دیرینه در استان هرمزگان رسم اوشار است. اوشار یعنی به آب انداختن لنج. در استان هرمزگان معمولاً ناخداها صاحبان لنج‌ها نیز هستند. ناخدا یا صاح جهاز به ندرت لنج آماده می‌خرند بلکه به کارگاه‌های لنج‌سازی سفارش ساخت می‌دهند. لنج‌ها یا باری هستند یا صیادی. اگر لنج خوب ساخته نشده باشد ممکن است آب به داخلش نفوذ کند یا بر روی آب تعادل نداشته و به پهلو کج شود.

اوشار به آب انداختن لنج است که با مراسم ویژه‌ای انجام می‌شود و خریداران لنج را روی دریا تحویل می‌گیرند تا اگر عیبی داشت مشخص شود. در گذشته به آب انداختن لنج با دست انجام می‌شد و هنگام به آب انداختن لنج، برای ایجاد هماهنگی بین افراد، آواهای کار زمزمه می‌شد.

چشمه چاه احمد یکی از مهمترین چشمه های آب معدنی هرمزگان

چشمه چاه احمد در مسیر جاده بندر خمیر به بندر لنگه و در دو راهی خرک قرار دارد. در نزدیکی مظهر چشمه یک استخر طبیعی به شکل مربع وجود دارد که طول هر ضلع آن در حدود پنج متر است. آب این چشمه از شکاف سنگ‌های آهکی دولومیتی از زمین خارج می‌شود. در حوالی چشمه دو باب اتاقک ساخته شده‌ است که مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد. آب این چشمه در ردیف آب‌های گوگردی با کاتیون‌های مختلف گرم قرار می‌گیرد.

جاذبه های گردشگری استان هرمزگان
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

آبشار پلکانی و فصلی بدو یکی از زیباترین مناظر هرمزگان

آبشار بدو در استان هرمزگان واقع است.  این آبشار فصلی از ارتفاعات کوه بدو در شمال روستای لمزان واقع در 50 کیلومتری شمال غرب بندر عباس سرچشمه می‌گیرد و به صورت پلکانی به پایین می‌ریزد. وجود اشکال پلکانی منظم در این آبشار مناظر زیبایی خلق کرده است. از دیگر جاذبه‌های این منطقه می‌توان به گنبد نمکی لمزان واقع در جنوب روستا اشاره کرد.

tourist-attractions-in-hormozgan
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

پل لاتیدان طولانی ترین پل تاریخ ایران

پل تاریخی لاتیدان که به طولانی ‌ترین پل تاریخی ایران نیز شهرت دارد در سال 1372 بر اثر وقوع سیلاب در نزدیکی روستای نیم‌کار شهرستان خمیر از زیر خاک بیرون آمد. این پل با 500 سال قدمت و طول یک کیلومتر دارای 233 دهانه بوده که امروزه تنها 33 دهانه آن سالم و بیش از 200 متر آن قابل احیاء است. این پل در زمان شاه عباس اول و در جریان احداث جاده کاروان‌رو ساخته شده و نقش موثری در نقل و انتقال نیرو و تدارکات برای باز پس‌گیری منطقه خلیج فارس از استعمارگران پرتغالی داشته است.

قلعه اسرارآمیز فین یکی از پتانسیل های گردشگری هرمزگان

قلعه فین واقع در بخش فین شهرستان بندر عباس، بر روی تپه‌ای مرتفع قرار دارد. قدمت این قلعه را از روی سفال‌های به دست آمده می‌توان به قرون میانه اسلامی نسبت داد. احتمالاً این قلعه در زمان ساخت جنبه نظامی داشته ‌است، یک قلعه باشکوه، عجیب و اسرارآمیز در جنوب ایران، قلعه‌ای که خود را به رخ تمام گردشگران این شهر می‌کشد. این قلعه و تپه طبیعی آن فضای بزرگی را در بر می‌گیرد که بیشترین طولش 290 و بیشترین عرضش 180 متر است.

جاذبه های گردشگری استان هرمزگان
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

آب گرم گنو معروف ترین نقطه گنو در هرمزگان

چشمه گنو در دره‌ای قرار دارد که کوه گنو و ارتفاعات سخت آهکی، از شمال و جنوب، آن را در برگرفته‌اند. از آب این چشمه، جهت آبیاری نخلستان و استحمام استفاده می‌شود. آب چشمه گنو از دسته آب‌های گوگردی خیلی گرم (کلروره سولفاته کلسیک گوگردی) است. ‏این چشمه دو استخر زنانه و مردانه نسبتاً بزرگ تمیز دارد که به تأسیساتی مانند چندین رواق کوچک برای استراحت و اقامت مسافران، محل فروش نوشیدنی و غیره تجهیز شده است. محوطه اطراف چشمه پر از درختان نخل بسیار زیبا و سرسبز است. پساب این چشمه پس از خارج شدن از استخرها نخلستان‌های پایین‌دست را سیراب می‌کند.

tourist-attractions-in-hormozgan
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

خرسین بکرترین غار نمکی در هرمزگان

غار خرسین در بخش سیاهو، روستای درگز در شمال شرقی بندر عباس و در فاصله 80 کیلومتری مرکز استان هرمزگان واقع شده است. در خرسین قندیل‌های نمکی متعددی می‌بینیم که جزء جدانشدنی این غار زیبا و بکر هستند. جریان آب شوری در غار وجود دارد که در فصل زمستان و بارش‌های شدید دارای سرعت نسبتاً زیادی به سمت خارج غار است. این منطقه به دلیل دارا بودن ویژگی‌های منحصر به فرد خود در مقایسه با سایر گنبدهای نمکی موجود در استان، دارای چشم اندازهای خاصی به ویژه آبشار نمکی و قندیل‌های متنوع با ستون‌های عظیم نمکی است.

جاذبه های گردشگری استان هرمزگان
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

کوه گنو زیستگاه نادر طبیعی در هرمزگان

شمال بندر عباس با آب و هوایی مطبوع سرزمینی کوهستانی، از جمله مناطقی است که کمتر شناخته شده‌اند و از نظر آب و هوایی با فضای مرسوم و معمول این منطقه تفاوت دارند. کوه گنو با 2347 متر ارتفاع در 29 کیلومتری شمال‌غربی بندر عباس غربی بین دهستان‌های فین، سیاهو و ایسین واقع شده‌ است. این کوه در مقایسه با آب و هوای گرم بندر عباس، آب و هوایی نسبتاً معتدل دارد و به همین مناسبت نیز از اهمیت زیست‌محیطی و تفریحگاهی خاصی برخوردار است. این منطقه توسط سازمان محیط زیست محفاظت می‌شود و توسط یونسکو به عنوان زیستگاه‌ نادر طبیعی به ثبت رسیده است. گونه‌های گیاهی نادری در این منطقه وجود دارد که در دنیا بی‌نظیر است.

دره ستارگان زیباترین جلوه فرسایش در جزیره قشم

دره ستاره‌ها با قدمت حدود دو میلیون سال که بر اثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه ناشی از باد و باران و رگبارها به وجود آمده است، شاهکار کم‌نظیر طبیعت در جزیره زیبای قشم است. ویژگی‌ها و دیدنی‌های دره ستاره‌ها باعث شده تا این دره به عنوان بخشی از ژئوپارک جزیره قشم، به عنوان یک اثر طبیعی در سازمان یونسکو به ثبت برسد. ژئوپارک جزیره قشم با آثار طبیعی و تاریخی فوق‌العاده زیبا، تنها ژئوپارک غرب آسیا است.

tourist-attractions-in-hormozgan
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

خوربس غاری یادگار از دوره مادها

غار خوربس یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان قشم است. غار خوربس دارای ساختاری صخره‌ای بوده و در نتیجه تخلیه ماسه‌‌ها از داخل حفره‌های سنگ‌های ارتفاعات روستای خوربس که مشرف به ساحل جنوبی جزیره است، به وجود آمده است. در دل ارتفاعات روستای خوربس، آثاری از معماری صخره‌ای دیده می‌شود که به عقیده برخی از محققین، نیایشگاه پیروان میترائیسم و یا پرستشگاه آناهیتا (خدای آب) بوده‌ است. یک رشته کوه طولانی وجود دارد که در دل آن معماری صخره‌ای شگفتی قرار دارد. ورود به این فضای صخره‌ای از طریق روزنه های غار مانندی صورت می‌گیرد که تعداد آن‌ها به نُه روزنه در سه ردیف می‌رسد.

گچین یکی از استثنایی ترین روستاهای ایران

گچین روستایی در حد فاصل 50 کیلومتری بندر عباس و 35 کیلومتری بندر خمیر است. جالب است بدانید که روستای گچین از دریا حدود 10 کیلومتر فاصله دارد و روستای بندری محسوب نمی‌شود و مهم‌ترین چیزی که این روستا را در کشور متمایز کرده وجود معادن اورانیوم است. به مرور و با گذشت سال‌ها و سرازیر شدن مشتریان مغازه‌ها و مسافران، بازار گچین شکل گرفته است. گچین یکی از استثنائی‌ترین روستاهای ایران است چون با وجود دوری از شهر و حتی راه‌های نامناسب، شهرت خوبی کسب کرده  و اکثر مسافرین آدرس گچین را می‌پرسند تا به آنجا بروند.

درگهان یکی از مهم ترین بندرگاه های هرمزگان

دَرْگَهان یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. درگهان تا پیش از سال 1385 یک روستا بود. این شهر از زمان‌های دور مرکز تجاری جزیره قشم و مهم‌ترین بندرگاه این نواحی بوده و هست. در حال حاضر نیز با داشتن مراکز تجاری متعدد و مشهور خود، مقصد خیل عظیم مسافرانی است که گاه فقط برای بازدید از غروب به یادماندنی این شهر به همراه خرید از مراکز تجاری آن به جزیره قشم سفر می‌کنند. در ایام نوروز تعداد گردشگران در این شهر خارج از تصور است. در این شهر، مراکز خرید تا ساعت‌های پایانی شب هم بسیار شلوغ و پر هیاهو است.

بناب روستایی با جاذبه های گردشگری

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان روستای سرسبز بناب است. بعد از رودخانه و چشمه‌های آب آن که مکان‌هایی دنج و مناسب را برای تفریح و استراحت به وجود آورده‌اند، یکی از جاذبه‌های این روستا وجود نخلستان‌های انبوهی است که از ابتدای ورودی روستا تا چشمه اصلی آب، که اصطلاحاً به آن گم گفته می‌شود، کشت شده‌ یا به صورت خودرو رشد و نمو نموده‌اند. این روستا دارای چشمه آب بزرگی است که به همین دلیل بناب نام گرفته است. بناب به معنی بنِ آب است. چشمه آب این روستا، آب مورد نیاز برای آبیاری نخل‌های خود روستا و رویدر را تأمین می‌کند.

جاذبه های گردشگری استان هرمزگان
جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان

رودخانه و چشمه آب گرم خورگو منتهی به خلیج فارس

رودخانه آب گرم که از چشمه‌های آب گرم خورگو سرچشمه گرفته از کنار آبادی خورگو گذشته و سرانجام به خلیج فارس می‌ریزد. این چشمه‌های آب معدنی که تعداد آن‌ها سه چشمه‌ است، از طریق جاده فرعی منشعب از جاده بندر عباس به سیرجان قابل دسترسی‌اند. از دو راهی جاده بندر عباس به سیرجان تا مظهر چشمه اول در حدود 28 کیلومتر فاصله‌ است.

قدیمی ترین چاه های تَلا ایران در بندر لافت جزیره قشم

پیشینه تاریخی بندر لافت به احتمال زیاد به هزاره اول قبل از میلاد می‌رسد. چاه‌های تَلا برای مردم مقدس است به ‌طوری که در کنار آن‌ها قربانی می‌کنند و به درختان مجاورش دخیل می‌بندند و هر کدام از چاه‌ها در گویش محلی به اسمی خوانده می‌شود. برخی نحوه ساخت آن را مانند چاه‌های ساسانی می‌دانند. چاه‌های تَلا لافت مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در جزیره قشم، روستای لافت، واقع شده است.

قشم مملوء از قبرستان های متروکه، قشم مرکز حکومت جزایر و بنادر کهن

در شهر قشم چندین گورستان دایر و متروکه و قبرهایی با قدمت زیاد وجود دارند. در‌ این گورستان‌ها قبور زیادی با دست‌خط حجاران وجود دارد که دارای قدمت در حدود 900 سال هستند. بسیاری از‌ این قبور در زیر خاک است و بعضاً گوشه‌هایی از‌ آن‌ها با فرسایش خاک بالایی اکنون مشخص شده است.

خاص ترین غار نمکی جهان در جزیره قشم

غار نمکی جزیره قشم یکی از زیباترین جلوه‌های طبیعت در این جزیره زیبا و رویایی ایران است. تا کنون بیش از 6000 متر از این غار‌ شناسایی شده و به عنوان طویل‌ترین غار نمکی جهان شناخته شده است. غارهای نمکی عموماً در گنبدهای نمکی به وجود می‌آیند. اگر گنبدهای نمکی در مناطق خشک و نیمه‌خشک مانند جنوب ایران واقع گردند، به‌ علت بارش کم پدیدار شدن آن‌ها در سطح زمین دوام بیش‌تری داشته و در آن‌ها احتمال به وجود آمدن غارهای نمکی بیش‌تر است.

بندر کوهستک با قدمتی از دوران زندیه و قاجاریه

قدمت کوهستک به دوران زندیه و قاجاریه می‌رسد. ﺁﺏ ﻭ ﻫﻮﺍﯼ ﺁﻥ ﺩﺭ ﻓﺼﻞ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻥ، ﮔﺮﻡ ﻭ ﻣﺮﻃﻮﺏ ﻭ ﺩﺭ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ، ﻣﺮﻃﻮﺏ ﻭ ﻣﻌﺘﺪﻝ ﺍﺳت. قلعه ﮐﻮﻫﺴﺘﮏ ﻭ ﮔﻮﺭﺳﺘﺎﻥ ﻗﺪﯾﻤﯽ ﺍﺯ ﻧﺸﺎﻧﻪﻫﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﺗﺎﺭﯾﺨﭽﻪ ﺍﺳﺖ. ﻣﺮﺩﻡ ﮐﻮﻫﺴﺘﮏ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥﻫﺎﯼ ﺑﻠﻮﭼﯽ ﻭ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﺑﺎ ﮔﻮﯾش ﺑﻨﺪﺭﯼ ﺳﺨﻦ ﻣﯽﮔﻮﯾﻨد. بیشتر زنان و دختران از روبنده و برقع و لباس‌های بندری و بلوچی استفاده می‌کنند. مردان نیز ترکیبی از لباس‌های بندری، بلوچی، هندی و عربی را استفاده می‌کنند.

قدیمی ترین قلعه به جا مانده از تاریخ در میناب

قلعه هزاره میناب واقع در 90 کیلومتری مرکز استان هرمزگان نشانگر تاریخی کهن و تمدنی به قدمت 2500 سال اقتدار و حکومت در این سرزمین است. قلعه هزاره یا قلعهٔ بی بی مینو، در بخش مرکزی شهرستان میناب واقع شده و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. قلعه هزاره‌ تنها بنای تاریخی موجود در شهر میناب است.

امامزاده سید سلطان محمد با بازدید بیش از یک میلیون نفر در ایام نوروز

بر اساس شواهد تاریخی و روایاتی که سینه به سینه نقل شده‌اند، نسب شریف سید سلطان محمد علیه السلام به امام کاظم علیه السلام می‌رسد. بقعه متبرکه امامزاده سید سلطان محمد در روستای پیرچوگان، در 120 کیلومتری بندر عباس و 45 کیلومتری شهرستان رودان واقع شده است. از زمان‌های گذشته تا کنون ساختمان این بقعه چند بار تجدید بنا شده است و در آخرین بازسازی، بنایی مجلل و با شکوه شامل چهار رواق، چهار شبستان و گنبد و گلدسته‌های با عظمت در آن ساخته شده است.

معبد عشاق بنای افسانه ای در شهرستان میناب

روستای گروگ میزبان معبد عشاق است.بر اساس یک افسانه، حدود 400 سال پیش دو جوان از طوایف متخاصم به هم دل بستند و با مخالفت شدید طایفه‌های خود رو به رو شدند. این واقعه به مرگ آن‌ها ختم شد. سپس دو عاشق نگون‌بخت را بر شتر سوار کرده و به سوی مقصد نامعلومی حرکت دادند. شتر، جسد عشاق را در مکانی بر زمین گذاشت که بعدها اقوام آن دو، بنای یادبودی در آن‌جا ساختند. چون این منطقه آب نداشت اما شتران زیادی داشت، در ساخت بنا به جای آب از شیر شتر استفاده کردند. معبد عشاق مربوط به دوره صفوی است و در شهرستان میناب، بخش بیابان، دهستان سیریک، روستای گروگ واقع شده است.

قلعه کمیز مهم ترین منطقه گردشگری از دوران تاریخی پس از اسلام در هرمزگان

قلعه کمیز درفاصله 12 کیلومتری شرق شهرستان رودان (دهبارز) واقع شده‌ است. قلعه کمیز که نشان هویت و پایمردی مردم این سامان است، چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. این قلعه خبر از نبردهای متعدد قوم دهبارز با دشمنان خارجی می‌دهد. قلعه کمیز مهم‌ترین جاذبه گردشگری شهرستان رودان و مربوط به دوران صفویه و قاجاریه ا‌ست. این قلعه در شهرستان رودان، بخش مرکزی، روستای کمیز واقع شده است.

دره مجسمه ها در جزیره هرمز ، صخره هایی شکل گرفته در طول میلیون ها سال

در جنوب ایران، وجود جزیره‌ای به نام هرمز با خاک، کوه و پرتگاه‌های مرتفع خود می‌تواند انگیزه‌ای برای سفر به این دیار را در تک تک گردشگران به وجود آورد. کوه‌های رنگارنگ، صخره‌های شکل گرفته در طول میلیون‌ها سال، سنگ‌های باشکوه نمکی و زیباتر و جذاب‌تر از همه، خاک رس، جزیره هرمز را به یک مقصد دیدنی و تماشایی تبدیل کرده است.

سبزپوشان ، چشمه ای که با تغییر فصل تغییر طبع می دهد

در 25 کیلومتری جنوب شهرستان حاجی‌آباد، در مجاورت کوهی کوچک و صخره‌ای، در نزدیک‌ترین فاصله با گنبد سبز حضرت علی علیه السلام و در زیر سایه گسترده درختان، چشمه بیضی‌شکل سبزپوشان با عرض 15 متر و عمق 5/2 متر از زیر تخته سنگی پهن بسیار زیبا جان می‌گیرد و یکی از بزرگترین چشمه‌های گسترده استان هرمزگانرا پدید می‌آورد. چشمه سبزپوشان استان هرمزگان در تابستان سوزان جنوب، آبی خُنک و زلال و پایین‌تر از دمای بدن انسان داشته و در زمستان سرد و خشک، آبی ولرم، دلنشین و متناسب با دمای بدن انسان دارد و شنا را دلپذیر و خاطره‌انگیز می‌کند. این چشمه از جمله مکان‌های دیدنی و گردشگری زیبای شهرستان حاجی‌آباد محسوب می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید