کد مطلب:  58487 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فرزند سوم بیاورید زمین بگیرید

فرزند سوم بیاورید زمین بگیرید

خانواده ای که در تهران صاحب فرزند سوم به بعد می شوند زمینی در یکی از شهرهای زیر 500 هزار نفر به آنها اختصاص می یابد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

باز هم ایده ای عجیب از سوی یک مسئول، سوژه رسانه ها و شبکه های اجتماعی شد.

اختصاص دادن زمین به خانواده هایی که فرزند سوم به دنیا آورند، طرح این مسئول بوده است. وی در شبکه خبر تلویزیون این طرح را توضیح داد.

فرزند سوم بیاورید زمین بگیرید
فرزند سوم بیاورید زمین بگیرید

آسمونی: امیرحسین بانکی پورفرد، رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت، اختصاص زمین را یکی از مهم‌ ترین مشوق‌های طرح جوانی جمعیت دانست و گفت: در این طرح اختصاص زمین 150 تا 200 متری به خانواده‌ها را برای تولد فرزند سوم پیش‌بینی شده و مقرر شد زمین در شهر‌های زیر 500 هزار نفر و روستا‌ها برای همه در نظر گرفته شود.

یعنی خانواده ای که در تهران صاحب فرزند سوم به بعد می شوند زمینی در یکی از شهرهای زیر 500 هزار نفر به آنها اختصاص می یابد و اختصاص این زمین حتی به کسانی که در گذشته از طرح های مسکن استفاده کردند یا صاحب زمین هستند هم تعلق می یابد.

رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده یادآور شد: البته زمین به دو روش اختصاص می‌یابد یا به صورت فروش اقساطی و آن هم با قیمت تمام شده و روش دیگر هم به صورت 99 ساله و مالکیت آن بر عهده دولت است.

عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: در ماده 4 طرح جوانی جمعیت معافیت‌هایی دیده شد و شورای نگهبان هم آن را تایید کرده که برای خانواده‌هایی که صاحب فرزند سوم به بعد می شوند تخفیف هایی برای ساخت منزل، عوارض و نظام مهندسی پیش بینی شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم افزود: همچنین در این نشست مقرر شد در الگوی مصرفی که در حال حاضر برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده تعداد فرزندان زیر 25 سال در این الگوی مصرف لحاظ شود؛ همچنین مقرر شد 70 درصد خانه‌های سازمانی به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر که مسکن ملکی مستقلی در محل خدمت ندارند تعلق بگیرد.

این حرف ها باعث انتقاداتی از سوی کاربران در شبکه های اجتماعی شد.

از اینکه کاش به کسانی با داشتن حتی یک فرزند، که سالهاست به دنبال مسکن هستند، تعلق می گرفت تا بار فشار اقتصادی کمی از روی آنها برداشته شود.

: برای دریافت مشاوره درباره فرزند سوم بیاورید زمین بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فرزند سوم بیاورید زمین بگیرید» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید