دیگر جایی برای بستری بیماران نیست | آسمونی
کد مطلب: 55820 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دیگر جایی برای بستری بیماران نیست

دیگر جایی برای بستری بیماران نیست

دکتر محرز گفت: بعد از مسافرت و مراسمهای عزاداری تعداد مبتلایان به کرونا افزایش یافته است. در مراکز درمانی دیگر جایی برای بستری بیماران نیست.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : در کشور کرونا شدت گرفته است. همین قضیه کادر درمان خسته کشور را بیش از پیش تحت تاثیر قرار داده و در کیفیت خدمات‌رسانی و پذیرش بیماران تاثیرگذار است. از سوی دیگر با آغاز فصل سرما بیم شیوع آنفلوآنزا نیز از دیگر دغدغه‌های مردم و تیم درمان محسوب می‌شود.

واکسن آنفلوآنزا را باید سالی یک بار تزریق کرد

مینو محرز، عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا، گفت: واکسن آنفلوآنزا را باید سالی یک بار تزریق کرد. البته مصونیت این واکسن باعث شده تا فرد 6 ماه تا یک‌سال در برابر ابتلا به آنفلوآنزا مصون بماند.

او افزود: هم‌اکنون نیز با تعیین اولویت‌ها این واکسن در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

محرز درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور توضیح داد: بعد از مسافرت و مراسم‌های عزاداری تعداد مبتلایان به کرونا افزایش یافته است. در مراکز درمانی به حدی مراجعه کننده فراوان است که دیگر جایی برای بستری بیماران نیست. از سوی دیگر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها باعث بروز مشکلات متعدد شده است.

ضد عفونی کردن محیط تاثیر بر مهار کرونا ندارد

این پزشک عفونی درباره ضدعفونی سطح و سطوح و تاثیرش بر مهار ویروس کرونا گفت: ضدعفونی محیط تاثیری در مهار کرونا ندارد. مهم این است که هوا تهویه داشته و باید از ماسک استفاده کرد و به رعایت فاصله اجتماعی پرداخت. ضدعفونی سطوح مطرح نیست، بلکه فقط شست‌وشوی دست‌ها برای مصونیت در برابر کرونا کافی است.

وی درباره آخرین یافته‌های پزشکی در زمینه آزمایش‌های تشخیص کرونا توضیح داد: از آزمایش‌ها برای تشخیص آی‌جی‌جی خون استفاده شده تا ابتلای فرد به کرونا تشخیص داده شود. برای تشخیص ابتلای فرد به کرونا نیز تست پی‌سی‌آر انجام می‌شود. هم‌اکنون تست پی‌سی‌آر بهترین راه تشخیص کرونا است. هنوز آزمایش جدیدتری در زمینه تشخیص کرونا کشف نشده است.

ایرانی‌ها ویتامین دی3 مصرف کنند

دکتر محرز درباره ویتامین‌های مصرفی افراد در فصل سرما گفت: پیشنهاد می‌شود افراد ویتامین دی3 را مصرف کنند، چون ایرانی‌ها از لحاظ ژنتیک کمبود ویتامین دی3 دارند. ویتامین دی3 باعث تقویت سلول‌های دفاعی بدن می‌شود. مصرف ماهانه یک عدد قرص 50 هزار واحد دی3 پیشنهاد می‌شود.

عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا افزود: مصرف ویتامین C نیز آنقدرها تاثیرگذار نیست، البته در کشور ما میوه و سبزیجات به وفور وجود دارد و می‌توان استفاده کرد.

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره دیگر جایی برای بستری بیماران نیست فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «دیگر جایی برای بستری بیماران نیست»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 2 = ?