مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  43117 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زمان فروش بلیت قطارهای مسافری خرداد ماه اعلام شد

زمان فروش بلیت قطارهای مسافری خرداد ماه اعلام شد

به گزارش آسمونی:امکان پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام 11 خرداد ماه سال 1398 به بعد، از ساعت 10 صبح روز...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

زمان فروش بلیت قطارهای مسافری خرداد ماه اعلام شد
زمان فروش بلیت قطارهای مسافری خرداد ماه اعلام شد

به گزارش آسمونی:امکان پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام 11 خرداد ماه سال 1398 به بعد، از ساعت 10 صبح روز شنبه (28 اردیبهشت‌) به صورت اینترنتی و توسط مراکز مجاز فروش بلیت قطارهای مسافری انجام می‌شود.

پس از مباحث مطرح شده در رابطه با تعیین تکلیف پیش‌فروش قطارهای مسافری برای ایام 11 خرداد ماه سال جاری به بعد، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از انجام پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام بعد از 11 خرداد 98 در موعد مقرر خبر داد و اعلام کرد که پیش فروش‌ها از ساعت 10 صبح روز شنبه (28 اردیبهشت‌ماه سال جاری) به صورت اینترنتی و توسط مراکز مجاز فروش بلیت قطارهای مسافری انجام می‌شود.پیشنهاد افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری؛ در دست بررسی

مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا به تازگی در گفت‌وگو با ایسنا، از ارائه پیشنهاد افزایش متوسط 25 درصدی قیمت بلیت قطارهای پرسرعت (ترن‌ست)، حومه‌ای و بین‌شهری (واگن‌های خواب و اتوبوسی) از سوی شرکت حمل و نقل ریلی رجا به وزارت راه و شهرسازی خبر داد و اعلام کرد که شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری در انتظار تصمیم شورای عالی ترابری در این رابطه هستند.

وی با اشاره به اینکه متوسط افزایش قیمت‌ها از 10 تا 60 درصد است، بیان کرد که در صورت موافقت با این پیشنهاد به طور متوسط قیمت‌ها حدود 25 درصد افزایش خواهند یافت و احتمال افزایش حداقل 50 درصدی قیمت بلیت قطارهای حومه‌ای در سال جاری وجود دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا، قیمت تمام شده بلیت قطارهای حومه‌ای 38 هزار تومان و قیمت فروش آن حدود 3,000 تومان است.

در همین رابطه میرحسن موسوی - معاون مسافری راه آهن - اعلام کرد که موضوع افزایش بلیت که مدتهاست توسط شرکت‌های حمل و نقل ریلی درخواست شده است در حال بررسی و طی مراحل قانونی خود است و تاکنون در این رابطه تصمیمی اتخاذ نشده است.

گفتنی است؛ از سال 1394 تا تیرماه 1397 قیمت بلیت قطار فقط 10 درصد با مصوبه ستاد تنظیم بازار افزایش داشته است و در ایام پیک نوروز 98 نیز هیچ گونه افزایشی قیمتی صورت نگرفته، این در حالی است که هزینه‌های شرکت‌های مزبور افزایش یافته و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های حمل و نقل ریلی با هدف کاهش فشار اقتصادی به مردم از افزایش قیمت بلیت‌ها در نوروز سال‌جاری پرهیز کردند.

منبع: ایسنا

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره زمان فروش بلیت قطارهای مسافری خرداد ماه اعلام شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «زمان فروش بلیت قطارهای مسافری خرداد ماه اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید