کد مطلب:  55549 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از امروز آغاز می‌شود

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از امروز آغاز می‌شود

پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از امروز شنبه ۱۵ شهریورماه می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : آزمون کارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در روزهای 16، 17 و 18 مرداد برگزار شد و نتایج اولیه این آزمون روز پنجشنبه 13 شهریور بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

تعداد 424 هزار و 276 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مجاز به انتخاب رشته شدند.مجازین آزمون ارشد از امروز ‌شنبه مورخ 15 شهریور تا روز سه‌شنبه 18 شهریورماه می‌توانند نسبت به ثبت کد رشته محل‌های انتخابی (حداکثر 100 کدرشته‌محل) و تکمیل فرم مذکور اقدام کنند.

دفترچه انتخاب رشته این آزمون نیز همزمان با اعلام نتایج بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و سازمان سنجش اموزش کشور به متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی توصیه کرد ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی اقدام نموده و با توجه به نتیجه اعلام شده در کارنامه اعلام نتایج اولیه، کدرشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن در فرم پیش‌نویس ثبت کنند.

بدیهی است پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط متقاضی، رسید 15 رقمی توسط سیستم در اختیار وی قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.

متقاضیانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرند و به هنگام ثبت‌نام در موسسه محل قبولی، دارای مغایرت معدل باشند با توجه به مصوبات و دستورالعمل‌های مربوط ابتدا از آنان ثبت‌نام مشروط بعمل خواهد آمد و پس از بررسی وضع علمی چنانچه نمره قبولی را دارا نباشند قبولی آنان لغو خواهد شد.

آن دسته از متقاضیان علاقمند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از امروز شنبه 15 شهریور به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنند. انتخاب رشته برای داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون بطور مجزا و از طریق دانشگاه مذکور انجام می‌پذیرد.

بدیهی است متقاضیانی که در یکی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می‌توانند به دلخواه خود منحصراً در یکی از مؤسسات ثبت‌نام کرده و مشغول تحصیل شوند.

: برای دریافت مشاوره درباره انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از امروز آغاز می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از امروز آغاز می‌شود» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید