کد مطلب:  39790 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
میرسلیم: طرح استانی شدن انتخابات در مجمع تشخیص رد شده است

میرسلیم: طرح استانی شدن انتخابات در مجمع تشخیص رد شده است

به گزارش آسمونی:عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بررسی طرح استانی شدن انتخابات در مجلس گفت:‌ این طرح...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

میرسلیم: طرح استانی شدن انتخابات در مجمع تشخیص رد شده است
میرسلیم: طرح استانی شدن انتخابات در مجمع تشخیص رد شده است

به گزارش آسمونی:عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بررسی طرح استانی شدن انتخابات در مجلس گفت:‌ این طرح منطبق بر سیاستهای کلی نظام نیست و بعید است بدون اعمال  تغییرات  اساسی به تصویب برسد.

مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی که  کلیات آن در روزهای اخیر از سوی نمایندگان مجلس به تصویب رسیده است، گفت: علی‌رغم اینکه  قانون انتخابات در چهل سال اخیر سه بار به کلی تغییر کرده و دهها بار نیز اصلاح شده ولی همچنان  دارای اشکالات متعددی است.

وی افزود: برای برطرف کردن این اشکالات، لازم است که  شورای نگهبان،  مجلس شورای اسلامی و وزارت کشور  با اتکا بر سیاستهای کلی ابلاغی در شهریور 1395، با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: آنچه اخیرا تحت عنوان استانی شدن انتخابات از سوی برخی نمایندگان مجلس مطرح شده،  منطبق بر سیاستهای کلی نظام نیست و بعید است بدون اعمال  تغییرات  اساسی به تصویب نهایی رسیده و تبدیل به قانون شود.

میرسلیم با بیان اینکه  بحث استانی شدن انتخابات پیش از این در قالب پیشنهاد در صحن  مجمع تشخیص مطرح و رد شده است، گفت: این طرح ممکن است دربرگیرنده منافع برخی نمایندگان باشد اما در مجموع به ضرر مردم سالاری دینی تشخیص داده شد.

وی در پاسخ به این سوال که تبدیل این طرح به قانون آیا می‌تواند در افزایش سطح کیفی نمایندگان تاثیرگذار باشد؟ تصریح کرد: راه بهبود کیفیت فعالیت‌های مجلس در اجرای پیشنهادهایی نیست که موجب کاهش سطح مشارکت و رغبت مردم برای حضور در انتخابات شود. برای انتخابات مجلس منطقی‌ترین راه‌حل، تعریف حوزه‌هایی است که از هر کدام یک نفر نماینده با کسب رأی اکثریت مطلق به مجلس راه یابند.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه ادامه داد: در حال حاضر حوزه‌هایی با بیش از چندین نماینده داریم که با کسب 25 درصد؜ آرای مردمی به مجلس راه می‌یابند. به بیان دقیق‌تر مجلس ما از پشتوانه آرای اکثریت مردم به طور کامل برخوردار نیست.

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره میرسلیم: طرح استانی شدن انتخابات در مجمع تشخیص رد شده است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «میرسلیم: طرح استانی شدن انتخابات در مجمع تشخیص رد شده است» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید