کد مطلب:  25969 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
ورود دادستانی به حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی/پرونده مداحان امنیتی نیست/ صدور کیفرخواست برای 20 نجومی بگیر/آخرین جزئیات پرونده موسسات مالی غیرمجاز

ورود دادستانی به حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی/پرونده مداحان امنیتی نیست/ صدور کیفرخواست برای 20 نجومی بگیر/آخرین جزئیات پرونده موسسات مالی غیرمجاز

به گزارش آسمونی:سخنگوی قوه قضاییه گفت:دادستانی به پرونده حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی ورود پیدا کرده...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

ورود دادستانی به حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی/پرونده مداحان امنیتی نیست/ صدور کیفرخواست برای 20 نجومی بگیر/آخرین جزئیات پرونده موسسات مالی غیرمجاز
ورود دادستانی به حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی/پرونده مداحان امنیتی نیست/ صدور کیفرخواست برای 20 نجومی بگیر/آخرین جزئیات پرونده موسسات مالی غیرمجاز

به گزارش آسمونی:سخنگوی قوه قضاییه گفت:دادستانی به پرونده حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی ورود پیدا کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در صد و هفدهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز(یکشنبه) برگزار شد،با تبریک دهه ولایت اظهار داشت: ان شاءالله در این ایام همه مردم از مواهب الهی برخوردار شوند.

وی افزود:یاد و خاطره شهدای 17شهریور و شهید دلواری را گرامی می داریم و امیدواریم با شهدای کربلا محشور شوند.

سخنگوی قوه قضائیه با ابراز تاسف از  حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان دختر هرمزگانی گفت: دولت و وزارت خانه های ذیربط اقداماتی انجام دهند که شاهد این گونه حوادث نباشیم، البته حادثه رخ می دهد اما باید پیشگیری کرد.

وی افزود:دادستانی به عنوان مدعی العموم به این پرونده و پرونده های مشابه ورود پیدا کرده است.

محسنی اژه ای گفت:امروز باید به حال سازمان های به اصطلاح حقوق بشر گریه کرد که هیچ اقدامی در رابطه با حقوق مردم میانمار انجام نمی دهند، چرا که حوادث میانمار بسیار دلخراش است و امیدواریم مسلمانان جهان، قدمی برای مردم مسلمانان میانمار بردارند، چون امیدی به این سازمان های به اصطلاح حقوق بشر نیست.

وی در رابطه با اقدامات درمانی رجایی در زندان گفت:متاسفانه افرادی که نسبتی با ایران ندارند و به خارج از کشور فرار کرده اند و برای اسرائیل کار می کنند، هیچ توقعی از آنها نیست.

محسنی اژه ای ادامه داد:دوسال از اتمام زندان رجایی گذشته و محکومیت وی تمام شده است، اخیرا وی مبتلا به سرطان شده است که در کشور ما بسیاری از افراد  به سرطان مبتلا هستند.

وی افزود:وی دو سال از زندان آزاد شده است و در دوران زندان هیچ مشکلی نداشته و فقط مشکل دندان داشته که به مانند دیگر زندانیان به پزشک خارج از زندان مراجعه کرده است اما دو سال بعد از آزادی مبتلا به سرطان شده که از این بابت متاسف هستیم، اما فضا سازی هایی می شود که هیچ مشکلی از فرد حل نمی کند بلکه باعث ایجاد مشکلات بیشتر برای وی می شود از این رو  مردم بهتر است از فضا سازی خودداری کنند چرا که این مشکل رجایی هیچ ارتباطی با زندان ندارد.

صدور حکم اعدام برای طاهری

وی در رابطه با صدور حکم اعدام برای طاهری گفت:این فرد به جرم افساد فی الارض در دادگاه محکوم شده که پرونده به دیوان عالی کشورارسال شده، البته حکم  دیوان نقض شد و پرونده مجدد به شعبه هم عرض ارجاع داده شد و دوباره  بعد از بررسی قاضی دوباره  به جرم افساد فی الارض رسید و برای طاهری حکم اعدام صادر کرد که البته این حکم هم قابل اعتراض است.

وی تاکید کرد:صحبت ها در دادگاه شنیده می شود و نیازی به این گونه جو سازی ها نیست، البته این حکم هنوز تایید نشده و قابل اعتراض است، به همین دلیل بنده نمی توانم بیشتر از این در رابطه با آن توضیح بدهم.

صدور کیفرخواست برای 20 نفر در پرونده حقوق های نجومی

محسنی اژه ای در رابطه با حکم دیوان محاسبات برای پرونده حقوق های نجومی گفت:دادستانی برای 20نفر کیفر خواست صادر کرده است ولی هنوز به دادگاه رفته است و کیفر خواست هم به این دلیل صادر شده است که حقوق زیادی گرفته اند.

وی افزود:دادستانی به این نتیجه رسیده است که این افراد مرتکب جرم شده اند به همین دلیل برای آنها کیفرخواست صادر شده است.

محسنی اژه ای بیان کرد:در برخی موارد حساس سازی شده است که یک شرکت زیان دهنده را با سند سازی سودده معرفی کرده اند و پولی به عنوان سود دریافت کرده اند که این افراد هم باید پول را پرداخت کنند و هم مجرم هستند، اما در صندوق توسعه ملی افرادی حقوق بالای 57میلیون دریافت کرده اند که این افراد مجرم نیستند و فقط باید پول ها را پس بدهند.

سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد:در برخی موارد گیرنده پول مجرم نیست بلکه مافوق وی مجرم است و در هر صورت پول ها باید پس داده شود.

وی گفت:تا کنون دولت و دیوان محاسبات کشور فردی را در پرونده حقوق های نجومی معرفی نکرده و فقط قوه قضائیه افرادی را در این پرونده مجرم شناخته است و برای 20نفر کیفرخواست صادر کرده است.

وی در خصوص پرونده اضافه کردن شن به گندم در برخی استان ها بیان کرد:خوشبختانه دادستانی به پرونده های عمومی وارد می شود و در این پرونده ابتدا مدعی العموم ورود پیدا کرده است.

بازداشت 5 نفر در پرونده اضافه کردن شن به گندم

وی گفت:برای اضافه کردن شن به گندم در دو استان پرونده تشکیل شده است که در استان فارس 5نفر بازداشت شدند که یک نفر با وثیقه آزاد شده است اما در استان دیگر هنوز هیچ شخصی بازداشت نشده و پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

ارجاع پرونده 2 مداح به دادگاه کیفری استان تهران

سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با پرونده بازداشت دو مداح گفت:بنده مکرر تاکید کرده ام که بیان جزئیات پرونده ها در مرحله تحقیقات مقدماتی خلاف قانون است، در این پرونده هم هنوز کیفر خواست صادر نشده است، این پرونده ابتدا در دادگاه ویژه روحانیت مطرح شد که بعد به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع داده شد و هنوز منجر به صدور کیفر خواست نشده است، فقط می توانم بگویم که این پرونده امنیتی نیست.
محسنی اژه ای در رابطه با طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده املاک نجومی گفت:گاهی علت طولانی شدن پروندها به ویژه پروندهای مالی بحث کارشناسی است.

وی افزود:قاضی نمی تواند در اتاق خود بنشیند و در مورد ارزش املاک نظر بدهد، پس نیاز به کارشناس وجود دارد که البته بین کارشناسی ها تفاوت زیادی است و همین رفت و برگشت و اعتراض به نحوه کارشناسی ها باعث طولانی شدن پرونده می شود و گاهی دیده می شود که تا 50مورد به کارشناسی اعتراض شده است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت:برای قوه قضائیه هیچ فرقی نمی کند که پرونده های مالی دولتی است و یا خصوصی و همین رسیدگی به بحث کارشناسی طولانی می شود.

وی گفت:باکمک شهردار تهران حدود 30 و چند مورد قراردادهایی که طبق ضوابط بسته نشده بود فسخ شد و املاک بازگرداننده شد، البته برای این پرونده کیفرخواست صادر نشده است و به دادگاه نرفته و در حال رسیدگی است.

محسنی اژه ای در رابطه با آخرین وضعیت پرونده کاسپین گفت: مدتها پیش صحبتی مطرح شد که چند شرکت اعتباری که دارای مشکل بودند با هم ادغام شدند و موسس مالی کاسپین جای آنها را گرفت که این گفته درست نیست، چرا که بانک مرکزی 8موسسه اعتباری را منحل کرد وموسسه کاسپین را برای رسیدگی به سپرده گذاران موسسات قبلی تشکیل داد که این یک اشتباه از طرف بانک مرکزی بود زیرا قبل از اینکه به حساب و کتاب موسسه کاسپین رسیدگی کند مجوز آن را صادر کرد.

وی افزود:البته بانک مرکزی کار خوبی کرد که یک خط اعتباری ایجاد کرد و از این خط میزان 15هزار میلیارد ریال به سپرده گذران پرداخت کرده است و به موسسه کاسپین اجازه داده تعداد80شعبه در شهر باز کند که به کار سپرده گذاران رسیدگی کند که این شعبات به مرور زمان زیاد می شود.

وی گفت: یکی از موسساتی که مشکل داشت موسسه مالی فرشتگان بود که اموال آن توقیف و خود مدیر عامل بازداشت شد اما باید پرسید که چرا باید این گونه پرونده ها تشکیل شود .

وی افزود:مدیر عامل فرشتگان اموال زیادی را به نام همسر و فرزندان خود کرده است که انسان از شنیدن آن سرش صوت می کشد البته بانک مرکزی با کمک مجلس به این پرونده ها ورود پیدا کرده است و قوه قضائیه هم در شناسایی اموال ورود پیدا کرده است.

محسنی اژه ای ادامه داد: دادستانی هم مبلغ 960میلیارد تومان از اموال و دارایی خود را به موسسات و سپرده گذاران پرداخت کرده است و مردم هم باید هشیار باشند که گول سودهای زیاد موسسات مالی و اعتباری را نخورند.

سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با طرح کاهش مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر و سهمیه بندی مواد مخدر گفت:مجلس اخیرا این طرح را بررسی کرده است و ما هم هر قانونی که در مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان برسد ملزم به اجرای آن هستیم، البته مجلس آن را هنوز تصویب نکرده است.

وی با بیان اینکه ابتدا نباید بگذار یم که مواد مخدر در کشور توزیع شود و بعد بخواهیم قاچاقچی و معتاد را مجازات کنیم،گفت:145 هزار و 284کیلو انواع مواد مخدر در 5ماه نخست سال کشف و پرونده آنها به دادستانی رفته است که از این مقدار3هزار و 106کیلو هروئین و220کیلو شیشه و 111کیلو کراک بوده است.

وی گفت:البته اگر مجازات اعدام وجود نداشت چه بسا میزان مواد مخدر در کشور بیشتر می شد و وزارت امور خارجه باید قوی تر عمل کند و مرز ها بیشتر کنترل شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره ورود دادستانی به حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی/پرونده مداحان امنیتی نیست/ صدور کیفرخواست برای 20 نجومی بگیر/آخرین جزئیات پرونده موسسات مالی غیرمجاز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ورود دادستانی به حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی/پرونده مداحان امنیتی نیست/ صدور کیفرخواست برای 20 نجومی بگیر/آخرین جزئیات پرونده موسسات مالی غیرمجاز» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید