کد مطلب:  36756  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق آغاز شد

انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق آغاز شد

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری فرانسه،انتخابات پارلمانی در منطقه خودمختار کردستان عراق که پس از شکست...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری فرانسه،انتخابات پارلمانی در منطقه خودمختار کردستان عراق که پس از شکست بزرگ همه‌پرسی استقلال برای بازسازی اقتصادی خود تلاش می‌کند، صبح امروز یکشنبه آغاز شد.

شعب اخذ رأی تا ساعت 15 به وقت گرینویچ باز و حدود 3 میلیون و 100 هزار نفر در سه استان تشکیل دهنده این منطقه خودمختار واجد شرایط رأی دادن هستند.

در این انتخابات 673 نامزد از 29 جنبش سیاسی برای 111 کرسی پارلمان محلی در اقلیم کردستان عراق با یکدیگر رقابت می‌کنند.

11 کرسی در پارلمان کردستان به اقلیت‌های قومی و دینی تعلق دارد که شامل 5 کرسی برای ترکمن ها، پنج کرسی برای مسیحیان و یک کرسی برای ارمنی‌هاست.

پارلمان کنونی همانند دولت منطقه‌ای کردستان تحت سلطه حزب دموکراتیک کردستان به رهبری مسعود بارزانی است که از ریاست این منطقه خودمختار کناره‌گیری کرده است.

حزب دموکراتیک کردستان هم‌اکنون 38 کرسی در پارلمان در اختیار دارد. 18 کرسی نیز به حزب اتحادیه میهنی کردستان به عنوان رقیب تاریخی حزب بارزانی تعلق دارد.

توازن قدرتی که پس از رای‌گیری امروز شکل خواهد گرفت، از نزدیک از سوی سیاستمداران و ناظران در عراق دنبال می‌شود. زیرا پارلمان فدرال عراق روز دوشنبه رئیس جمهور را انتخاب خواهد کرد و این سمت به طور سنتی به یک کرد تعلق دارد که تاکنون همواره از حزب اتحادیه میهنی کردستان بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق آغاز شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق آغاز شد» در کادر زیر بنویسید :

4 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید