کد مطلب:  45324 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
از عوامل سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی تجلیل شد

از عوامل سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی تجلیل شد

با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از فراکسیون اقدام پیش دستانه ضد تهدیدات آمریکا، از عوامل سرنگونی و کشف بقایای پهپاد متجاوز آمریکایی به میزبانی نیروی دریایی سپاه در بندرعباس تجلیل شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
از عوامل سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی تجلیل شد - the overthrow of the US aggressor drone agents were glorified
از عوامل سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی تجلیل شد - the overthrow of the US aggressor drone agents were glorified
از عوامل سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی تجلیل شد - the overthrow of the US aggressor drone agents were glorified

به گزارش آسمونی:در این مراسم هم‌چنین نمایندگان مجلس از دریادلان نیروی دریایی سپاه به‌ویژه یگان‌های شناوری و غواصی که موفق شدند بقایای لاشه پهپاد آمریکایی را جمع آوری و پیوست پرونده تجاوزکاری آمریکا نمایند، تقدیر کردند.

در این مراسم فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: همزمانی تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم جمهوری اسلامی ایران و انهدام آن توسط مدافعان حریم کشور با سالگرد ماجرای هدف قرار گرفته‌شدن هواپیمای مسافربری ایران‌ایر با 295 مسافر بی‌گناه توسط ناو آمریکایی، سند محکم دیگری بر جنایتکاری آمریکا در منطقه و در ضدیت با جمهوری اسلامی ایران بود.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری افزود: جنایت آمریکا در 12 تیر سال 1367 در حالی رخ داد که هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در مسیر همیشگی پروازی خود به مقصد دبی در پرواز بود.

وی ادامه داد: پهپاد جاسوسی آمریکایی نیز در حالی مورد اصابت قرار گرفت که به حریم جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرد و همه قوانین و اخطارها را با بی‌اعتنایی زیر پاگذاشت و در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی مورد هدف قرار گرفت.

تنگسیری اظهارداشت: دشمن باید بداند که هیچ عمل و اقدام خصمانه و تجاوزکارانه‌ای بی‌پاسخ نخواهد ماند و جنایت‌کاران را به سزای عملشان خواهند رساند.

بامداد پنجشنبه 30 خرداد یکی از دوربرد ترین پهپادهای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا بنام «گلوبال هاوک» بعد ازتعرض به آبهای سرزمینی و مرزهای جمهوری اسلامی ایران در سواحل روستای کوه مبارک بخش مرکزی شهرستان جاسک توسط نیروهای پدافند هوافضا سپاه پاسداران سرنگون شد.

گلوبان هاوک یا ار کیو 40 پهپاد ساخت شرکت نورثروپ گرومن است که توسط نیروی هوایی ایالات متحده و نیروی دریایی ایالات متحده به عنوان یک هواپیمای شناسایی کار برده می‌شود.

این پهپاد 222 میلیون دلاری با مداومت پروازی 28 ساعت سرعتی معادل 575 کیلومتر بر ساعت و برد پروازی 14 هزار کیلومتر دارد و می‌تواند در ارتفاع 18 هزار و 228 پرواز کند.

این پهباد قادر است محوطه‌ای به مساحت 100 هزار کیلومتر مربع را در یک روز اسکن و نقشه برداری کند و اطلاعات خود را با استفاده از تجهیزات ارتباطی با سرعت 50 مگابایت بر ثانیه ارسال کند.

گلوبال هاوک که دارای سه ارابه فرود جمع شونده و دو چرخ است، در قسمت جلوی بدنه (روی بدنه) دارای یک انتن بزرگ ارتباط ماهواره‌ای است که باعث برامدگی در قسمت جلوی بدنه می‌شود.

این پهپاد قول پیکر دارای مخازن سوخت داخلی در درون بال و بدنه است و از یک موتور توربوفن بهره می‌برد که بر روی هواپیماهای تجاری‌ای ار جی 145 برزیلی نیز نصب شده‌است.

: برای دریافت مشاوره درباره از عوامل سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی تجلیل شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «از عوامل سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی تجلیل شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید