کد مطلب:  14537 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افتتاح بزرگترین بیمارستان مغز و اعصاب جهان در کشور تا پایان سال

افتتاح بزرگترین بیمارستان مغز و اعصاب جهان در کشور تا پایان سال

95/01/22دبیر اجرایی پنجمین سمپوزیوم جراحان مغز و اعصاب گفت: امیدواریم بزرگترین بیمارستان مغز و اعصاب در جهان تا...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

95/01/22

دبیر اجرایی پنجمین سمپوزیوم جراحان مغز و اعصاب گفت: امیدواریم بزرگترین بیمارستان مغز و اعصاب در جهان تا پایان سال در کشور افتتاح شود.

به گزارش آسمونی به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان؛ امروز طی نشست خبری در ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه‌های پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحی مغز و اعصاب تشکیل شد. 

علیرضا دبیری دبیر اجرایی این سمپوزیوم گفت: فدراسیون جهانی مغز و اعصاب هر دو سال یکبار همایشی را در کشورهای عضو فدراسیون ترتیب می‌دهد. در سال 2014 که این سمپوزیوم در شهر رم ایتالیا برگزار شده بود طبق رایزنی های پروفسور سمیعی قرار شد این سمپوزیوم در کشور ایران برگزار شود. 

وی در ادامه افزود: دغدغه بزرگی برای برگزاری این همایش در کشور وجود داشت که با برنامه ریزی معاونت علمی و فناوری این دغدغه فدراسیون و پروفسور سمیعی جهت برگزاری بهتر این دیدار رفع شد. 

دبیری خاطر نشان کرد: این رویداد به مدت 6 روز و با حضور 720 نفر از متخصصین خارجی که از 80 کشور جهان و هزار نفر از متخصصان داخلی که همه آنها را پروفسور سمیعی گلچین کرده است از بیست و نهم فروردین برگزار خواهد شد. 

دبیر اجرایی این سمپوزیوم گفت: این بزرگترین رویداد علمی است که در کشور ما قرار است برگزار شود. که مراسم افتتاحیه با حضور رئیس جمهور و سایر مقامات کشور و رئیس جمهور صربستان و سایر مقامات سیاسی، اقتصادی کشور عضو فدراسیون مغز و اعصاب در برج میلاد برگزار می شود.

وی به برنامه‌های بعد از کنگره اشاره کرد و افزود: بعد از کنگره هم امکان حضور این مهمانان وجود دارد و 370 نفر در تورهای ایران گردی ثبت نام کرده‌اند که شهرهای اصفهان، شیراز، کاشان، پذیرای این افراد است. 

دبیری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: علاوه بر برنامه‌های علمی و کلاسهای آموزشی که در این کنگره قرار است برگزار شود امکان برگزاری تور تهران گردی هم برای مهمانان خارجی فراهم شده است تا از نقاط دیدنی تهران هم دیدن کنند. 

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی قرار است بیمارستان مغز و اعصاب ایران افتتاح شود، گفت: یکی از اقدامات خوبی که پروفسور سمیعی در ایران انجام داده تاسیس این بیمارستان بوده است. که مهمانان خارجی از این بیمارستان دیدن می کنند و امیدواریم تا پایان امسال تجهیزات فنی آن نصب شود و افتتاح شود. 

دبیری خاطر نشان کرد: در 8 منطقه از کشور شعبه‌هایی را برای این بیمارستان تاسیس کرده‌ایم تا کارهای اولیه و تشخیص بیماری های مغز و اعصاب در این بیمارستان‌ها انجام شود. لذا متخصصان استانی را بورسیه کرده‌ایم تا خدمات رسانی بهتری در تمام نقاط کشور فراهم شود. 

دبیر اجرایی این کنگره افزود: امیدواریم با تاسیس این بیمارستان بحث توریسم درمانی در کشورمان به خوبی انجام شود. 

دبیری در پایان تاکید کرد: نقاط ضعف و قوت همایش رم ایتالیا را بررسی کرده‌ایم و امیدواریم که این کنگره بهتر از کنگره رم برگزار شود. 

: برای دریافت مشاوره درباره افتتاح بزرگترین بیمارستان مغز و اعصاب جهان در کشور تا پایان سال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «افتتاح بزرگترین بیمارستان مغز و اعصاب جهان در کشور تا پایان سال» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید