مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  36487 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جهش قیمت نفت به بالاترین سطح 4 ساله

جهش قیمت نفت به بالاترین سطح 4 ساله

به گزارش آسمونی:در آستانه تحریم‌های ایران، قیمت نفت نزدیک به بالاترین رکورد 4 ساله خود رسید و از مرز 81 دلار...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی:در آستانه تحریم‌های ایران، قیمت نفت نزدیک به بالاترین رکورد 4 ساله خود رسید و از مرز 81 دلار در هر بشکه عبور کرد. به نقل از رویترز، در پایان معاملات دیروز، قیمت هر بشکه نفت خام برنت، 2.4 دلار یا 3.1 درصد جهش کرد و در 81.20 دلار بسته شد. اما قیمت‌ها در اواخر معاملات دیروز تا رکورد 81.48 دلار برای هر بشکه بالا رفت، که بیشترین قیمت آن از نوامبر 2014 تا کنون است.

با آغاز معاملات روز سه‌شنبه، دوباره صعود قیمت‌ها آغاز شد؛ تا ساعت 7:07 به وقت تهران، قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال 12 سنت یا 0.2 درصد رشد کرد و به 81.32 دلار رسید.

اما قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، که در معاملات دیشب با 1.30 دلار یا 1.8 درصد جهش، در 72.08 دلار بسته شده بود، در معاملات صبح سه‌شنبه 2 سنت دیگر افزایش یافت و به 72.10 دلار رسید.

ایالات متحده آمریکا تحریم‌های جدید خود علیه صادرات نفت ایران را از ماه نوامبر آغاز خواهد کرد و به کشورهای سراسر جهان فشار می‌آورد که مطابق با این تحریم‌ها، خرید نفت ایران را کنار بگذارند.

هری تشیلینگویریان، مدیرکل تجارت کالا در بانک فرانسوی بی‌ان‌پی پاریباس، در اجلاس جهانی نفت رویترز گفت: ایران حجم قابل‌توجهی از صادرات نفت خود را از دست می‌دهد و با توجه به سر باز زدن اوپک پلاس از افزایش تولید، بازارها برای پر کردن جای خالی تجهیز نشده‌اند.

از سوی دیگر طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت تجاری آمریکا در پایین‌ترین سطح خود از اوایل سال 2015 تاکنون است.

منبع: مهر
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره جهش قیمت نفت به بالاترین سطح 4 ساله فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جهش قیمت نفت به بالاترین سطح 4 ساله» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید