کد مطلب:  51827 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
لزوم تعویق جراحی‌های غیرضروری دندانپزشکی تا مهار ویروس کرونا

لزوم تعویق جراحی‌های غیرضروری دندانپزشکی تا مهار ویروس کرونا

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: از مردم می‌خواهیم به جز موارد ضروری از مراجعه به دندانپزشکی خودداری کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
لزوم تعویق جراحی‌های غیرضروری دندانپزشکی تا مهار ویروس کرونا - The Need to Postpone Unnecessary Dental Surgery Until the Corona Virus Is haltered

به گزارش آسمونی : دکتر دالبند با تاکید بر اهمیت رعایت نکات بهداشتی در دندانپزشکی‌ها توسط پزشک و بیمار، گفت: سرعت انتقال بیماری کرونا بسیار بالا است و در مدت زمان زیادی نیز بر روی سطوح باقی می‌ماند.وی با اشاره به این که درمان‌های دندانپزشکی اکثرا درمان‌های الکتیو و انتخابی است، خاطرنشان کرد: کسی که می‌خواهد ایمپلنت، ارتودنسی، جراحی انتخابی و... انجام دهد می‌تواند آنها را به زمان‌های دیگری موکول کند که احتمال انتقال و ابتلا به کروناویروس از بین رفته باشد؛ چراکه دوره کومون بیماری بدون علامت است و احتمال انتقال بیماری از فرد بیمار به سایرین وجود دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: به طور کلی بهترین کار برای جلوگیری از ابتلا به بیماری پرهیز از هرگونه کار غیر ضروری است اما، برخی موارد اورژانسی نیز در دندانپزشکی به وجود می‌آید. به عنوان مثال دردهای دندانی که به دنبال پوسیدگی دندان به وجود می‌آید، آپسه، عفونت‌های دندانی و... که همکاران ما در مراکز دندانپزشکی دانشگاهی می‌توانند درد شما را با رعایت نکات بهداشتی به حداقل برسانند تا پس از مدتی که شرایط به حالت عادی بازگشت فرد درمان کامل را دریافت کند.

بنابر اعلام کانال خبری دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی، دالبند با اشاره به اینکه به جز کنترل درد، عفونت و خونریزی، اورژانس واقعی دیگری در دندانپزشکی تعریف شده نداریم، گفت: سایر درمان‌ها را می‌توان عقب انداخت تا فرا رسیدن زمان مناسب که سیستم بهداشتی درمانی قوی کشور بر این مشکل فائق آید و بیماری را تحت کنترل قرار دهد. مردم باید بدانند برای شکست بیماری کروناویروس تلاش تمامی مردم بسیار موثر خواهد بود.

: برای دریافت مشاوره درباره لزوم تعویق جراحی‌های غیرضروری دندانپزشکی تا مهار ویروس کرونا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «لزوم تعویق جراحی‌های غیرضروری دندانپزشکی تا مهار ویروس کرونا» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید