کد مطلب:  16863 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاثیر کاهش نرخ سود بر بازار خودرو

تاثیر کاهش نرخ سود بر بازار خودرو

1395/05/18فربد زاوه گفت:« کاهش نرخ سود باعث می شود فروش اقساطی ارزان تر شود. »  به گزارش آسمونی به نقل از...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

1395/05/18

فربد زاوه گفت:« کاهش نرخ سود باعث می شود فروش اقساطی ارزان تر شود. »

The impact of the reduction of the rate of profit on the automotive market
The impact of the reduction of the rate of profit on the automotive market

  به گزارش آسمونی به نقل از خبرآنلاین درگفت وگو با فربد زاوه، کارشناس بازار خودرو  با اشاره به شرایط کنونی بازار خودرو و تاثیر کاهش نرخ سود بانکی در بازار خودرو اظهار نظر داشت:« کاهش نرخ سود باعث می شود فروش اقساطی ارزان تر می شود. »

وی افزود:«‌ فرآیند فروش به گونه ای است که وقتی خودرویی را می فروشید باید تناسبی بین قیمت کالا، کیفیت،قدرت خرید و خواسته مشتری بر قرار شود. زمانی که این تعادل برقرار نشود، قیمت خیلی بالا یا کیفیت خیلی پایین  است. وقتی یکی از این عوامل تعادل بخشی در این چرخه کارنکند ،در نتیجه فروشی اتفاق نمی افتد. یکی از فاکتورهایی که می تواند تعادل برقرار کند و قدرت خرید مشتری را بالا می آورد فروش اقساطی است.»

 زاوه ادامه داد:« یعنی فروشنده آینده مشتری را با این شیوه می خرد.کارکرد وام در واقع یعنی خرید یا پیش خرید آینده مشتری.»

 این کارشناس خودرو عنوان کرد:«‌این خرید آینده با توجه به شرایطی که مشتری دارد صورت می گیرد. در این فرآیند پایین آمدن نرخ بهره باعث می شود ریسک بانک برای خرید آینده کاهش پیدا کند ودر نتیجه بانک میزان کمتری ضرر کند. »

 او گفت:« این فرآینده در ادامه سبب می شود بانکها با آرامش بیشتری وام در اختیار مشتریان خود قرار بدهند، چون ریسک کمتری دارد. از سوی دیگر برای آینده خود بهره کمتری می پردازد و حجم کمتری از آینده خود را می فروشد. و در آخر انگیزه مشتری برای خرید کالا افزایش می یابد. نتیجه این می شود که کاهش نرخ سود بانکی باعث می شود خرید کالاهای سرمایه ای و کالاهای نیمه سرمایه ای رونق بگیرند. »

 زاوه اظهار کرد:« در حال حاضر مشاهده می کنید که بازار ملک راه افتاده است، بدون اینکه اثر تورمی داشته باشد ، قیمت همچنان سرجای خود مانده است. »

 

: برای دریافت مشاوره درباره تاثیر کاهش نرخ سود بر بازار خودرو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تاثیر کاهش نرخ سود بر بازار خودرو» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید