کد مطلب:  31300 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
موافقت حزب سوسیال دموکرات آلمان با تشکیل دولت ائتلافی

موافقت حزب سوسیال دموکرات آلمان با تشکیل دولت ائتلافی

به گزارش آسمونی:آسوشیتدپرس در خبری فوری اعلام کرد که حزب سوسیال دموکرت آلمان با تشکیل دولت ائتلافی به...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
موافقت حزب سوسیال دموکرات آلمان با تشکیل دولت ائتلافی
موافقت حزب سوسیال دموکرات آلمان با تشکیل دولت ائتلافی


به گزارش آسمونی:آسوشیتدپرس در خبری فوری اعلام کرد که حزب سوسیال دموکرت آلمان با تشکیل دولت ائتلافی به رهبری «آنگلا مرکل» موافقت کرد.

این حزب برای تصمیم گیری در خصوص تشکیل دولت ائتلافی به رهبری مرکل، اقدام به رای گیری درون حزبی کرده است.

اکثریت اعضای حزب سوسیال دموکرات به مشارکت این حزب در دولت ائتلافی آلمان رای مثبت دادند. به این ترتیب، راه تشکیل دولت جدید آلمان با مشارکت اتحاد دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی با حزب سوسیال دموکرات هموار شد.

بیش از پنج ماه از انتخابات پارلمانی آلمان می‌گذرد. و امروز یکشنبه 4 مارس (13 اسفند) مهم‌ترین گام در راستای تشکیل دولت ائتلافی آلمان برداشته شد و به این ترتیب به بحران تشکیل دولت در آلمان خاتمه داد.

بر اساس آمار منتشر شده، حدود 240 هزار نفر از اعضای حزب سوسیال دموکرات به مشارکت این حزب در ائتلاف حکومتی رای مثبت دادند. این رقم بیش از 66 درصد از شمار اعضایی است که در این رای‌گیری شرکت کرده بودند. 123 هزار عضو نیز به حضور حزب سوسیال دموکرات در دولت جدید آلمان رای منفی داده‌اند.

رای‌گیری از اعضای حزب سوسیال دموکرات آلمان بر سر سرنوشت دولت ائتلافی این کشور بود. پس از شکست مذاکرات اتحاد دو حزب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی آلمان با حزب سبزها و دموکرات آزاد، تشکیل ائتلاف بزرگ حکومتی مجددا موضوعیت یافته بود.

پس از انجام مذاکرات میان اتحاد دو حزب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی با حزب سوسیال دموکرات و توافق رهبران این احزاب بر سر تشکیل دولت ائتلاف بزرگ، تصمیم نهایی منوط به نظر اعضای حزب سوسیال دموکرات شد.

در پی آن بیش از 463 هزار عضو این حزب با شرکت در رای‌گیری پستی نظر خود را درباره مشارکت یا عدم مشارکت در دولت ائتلافی اعلام کردند.

منبع: مهر
: برای دریافت مشاوره درباره موافقت حزب سوسیال دموکرات آلمان با تشکیل دولت ائتلافی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «موافقت حزب سوسیال دموکرات آلمان با تشکیل دولت ائتلافی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید