کد مطلب: 25396 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آغاز مسابقات سراسری قرآن از 11 شهریور/ استقرار تیم هنری در ارومیه

آغاز مسابقات سراسری قرآن از 11 شهریور/ استقرار تیم هنری در ارومیه

به گزارش آسمونی، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در برنامه «رصد» شبکه قرآن...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در برنامه «رصد» شبکه قرآن و معارف سیما  از برگزاری مسابقات سراسری قرآن از 11  تا 26 شهریور ماه در ارومیه خبرداد و گفت: دو بخش به رشته معارف این رقابت‌ ها اضافه می‌شود؛ آخرین مسابقات مرحله استانی در اردبیل و قزوین پنجشنبه برگزار شد و هم‌اکنون نیز اردوی آمادگی در استان قم در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه سال گذشته اردوی آمادگی فقط برای راه یافتگان به مرحله کشوری رشته های حفظ, قرائت و ترتیل بود، تصریح کرد: امسال شرکت‌کنندگان رشته دعاخوانی هم به اردوی آمادگی مسابقات اضافه شدند.

حجت‌الاسلام حسینی به تشریح برنامه‌ های مسابقات سراسری قرآن کریم پرداخت و افزود: مسابقات از 11 تا 26 شهریورماه در ارومیه برگزار می‌شود که رقابت برادران از 11 تا 18 شهریورماه و رقابت خواهران نیز از 19 تا 26 شهریورماه در رشته‌های حفظ 10, 20 و کل قرآن, ترتیل, قرائت، اذان خوانی و معارف برگزار می‌شود که امسال به رشته معارف حفظ آیات و معارف افزوده شده است.

وی درباره انعکاس رسانه‌ای این دوره از مسابقات گفت: با استقرار کارگردان هنری مجرب سال گذشته پیوند رسانه‌ ای خوبی در مسابقات ایجاد شد که امسال سعی کردیم با این تیم زود تر همراه شویم تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.

حجت‌الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه قطعا آذربایجان غربی میزبانی خوبی خواهند داشت افزود: فاصله زمانی مسابقات سراسری قرآن با رقابت‌های بین المللی موجب ایجاد حواشی شد، با کمک کمیته فنی ساختار را تغییر دادیم چرا که ملاک کسب رتبه مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی با سایر رقابت‌ ها متفاوت است. بر همین اساس به مسابقات ملی آیتم تلاوت مجلسی را هم افزودیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «آغاز مسابقات سراسری قرآن از 11 شهریور/ استقرار تیم هنری در ارومیه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 5 = ?