کد مطلب:  31149 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
ده سورپرایز احتمالی دربی 86

ده سورپرایز احتمالی دربی 86

هشتاد و ششمین تقابل سرخابی های پایتخت می تواند با اتفاقات ویژه ای همراه باشد؛ اتفاقاتی که برای اولین بار...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
ده سورپرایز احتمالی دربی 86
ده سورپرایز احتمالی دربی 86

هشتاد و ششمین تقابل سرخابی های پایتخت می تواند با اتفاقات ویژه ای همراه باشد؛ اتفاقاتی که برای اولین بار رخ می دهدو برای هواداران سورپرایز است. به گزارش آسمونی ، حساس ترین دیدار لیگ برتر فوتبال ایران روز پنجشنبه در چارچوب رقابت های هفته بیست و پنجم لیگ برتر میان استقلال و پرسپولیس برگزار خواهد شد؛ دربی پایتخت. بازی های استقلال و پرسپولیس همواره جذاب ترین مسابقه فوتبال ما بوده و همیشه هم با اتفاقات ویژه ای همراه شده است. در این مسابقه بارها مسائلی که انتظارش را نداشتیم پیش آمده و باعث تعجب بسیاری شده است. بی تردید درباره نبرد شماره 86 سرخابی ها نیز می شود پیش بینی کرد که سورپرایزهایی از هردو تیم شاهد باشیم که در ادامه درباره برخی از آنها گمانه زنی شده است.

ten-possible-surprises-for-derby
ten-possible-surprises-for-derby

1-به احترام اینفانتینو خبر دار!

بدون تردید مهم ترین اتفاقی که دربی را تحت تاثیر قرار می دهد، حضور جیانی اینفانتینو رییس فیفا در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی است. رییس ایتالیایی فدراسیون جهانی فوتبال روزچهارشنبه به ایران سفر می کند و قرار است برای اولین بار و به عنوان اولین رییس فیفا دربی پایتخت را به نظاره بنشیند. با حضور اینفانتینو در ورزشگاه آزادی شرایط بسیار فرق خواهد کرد. با توجه به اینکه رییس فیفا خیلی از مسائل حاشیه ای این بازی را به چشم خواهد دید، توجه بیشتری در همه امور خواهد شد. به عنوان نمونه کار مسئولان انتظامی برای برقراری امنیت سخت تر خواهد شد و هواداران نیز مودب تر از همیشه به تماشای بازی خواهند پرداخت. از این رو با توجه به اینکه اینفانتینو همه اتفاقات را زیر نظر خواهد گرفت و به نوعی این مسابقه در روابط آینده فدراسیون ایران و فیفا می تواند تاثیر گذار باشد، همه باید کمک کنند تا این مسابقه در آرامش و البته با هیجان بالا برگزار شدوبه نوعی لذت بخش باشد. مارکو فان باستن ستاره سابق تیم ملی هلند که اکنون ریاست کمیته فنی فیفا را برعهده دارد نیز اینفانتینو را در سفر به تهران همراهی می کند و برای نخسین بار دربی پایتخت را به نظاره می نشیند.

ده سورپرایز احتمالی دربی 86
ده سورپرایز احتمالی دربی 86

2-رحمتی مصدوم در غم دوری حسینی!

اینکه استقلال در فاصله دو روز تا دربی پایتخت با معضل دروازه بان مواجه است، اتفاق خوبی محسوب نمی شود. سیدحسین حسینی در بازی با فولاد کارت زرد گرفت و 3 اخطاره شد و مهدی رحمتی نیز هنوز مصدومیتش به طور کامل برطرف نشده است. با این حال پزشکان استقلال احتمالا هرطور شده رحمتی را به بازی روز پنجشنبه می رسانند تا این دروازه بان باتجربه بتواند تیمش را به عنوان کاپیتان در زمین هدایت کند. در هر حال اینکه رحمتی بعد از نیمکت نشینی در دربی رفت به ترکیب استقلال برمی گردد، مساله مهمی تلقی می شود. با این وجود اما نکته غیرمنتظره چنین خواهد بود که رحمتی روی نیمکت حسینی را نمی بیند و ارشیا بابازاده دروازه بان ذخیره خواهد بود. اتفاقی که در نوع خود برای مسابقه دربی جالب خواهد بود.

ten-possible-surprises-for-derby
ten-possible-surprises-for-derby

3-خسرو دفاع چپ می شود؟

خسرو حیدری مقابل فولاد خوزستان در غیاب میلاد زکی پور و امید نورافکن که دوران مصدومیت را سپری می کنند به عنوان مدافع چپ به میدان رفت و عملکرد خوبی هم داشت. هافبک تکنیکی و سرعتی آبی ها که دربی های زیادی را تجربه کرده و هواداران استقلال از بازی کردنش در دربی خاطرات خوبی دارند، احتمالا روز پنجشنبه در پستی متفاوت به میدان خواهد رفت. حیدری با توجه به قدرت پابه توپ و دریبلی که دارد می تواند از سمت چپ نفوذ کند که این تجربه جدید یک سورپرایز در تیم شفر خواهد بود.

ده سورپرایز احتمالی دربی 86
ده سورپرایز احتمالی دربی 86

4-بازگشت مسلمان به ترکیب پرسپولیس

محسن مسلمان در هفته های گذشته به یک نیمکت نشین محض تبدیل شده و به همین خاطر حواشی زیادی را نیز تجربه کرده است. در حالی که برخی بر این باورند برانکو اعتقادش به مسلمان را از دست داده احتمالا این ستاره تکنیکی که یکی از بهترین پاسورهای لیگ محسوب می شود، در دربی فیکس خواهد شد. برانکو برای اینکه تیمش بتواند در خط هافبک قدرتمند تر شده و برتری عددی نسبت به استقلال پیدا کند، احتمالا مسلمان را در ترکیب اصلی قرار می دهد. از سوی دیگر شاید بشار رسن هم به عنوان یار فیکس به میدان برود که در این صورت گادوین منشا روی نیمکت خواهد نشست تا بار حملات پرسپولیس روی دوش مسلمان و بشار رسن بیفتد.

ten-possible-surprises-for-derby
ten-possible-surprises-for-derby

5-اولین برد شفر در دربی؟

وینفرد شفر در حالی که کمتر از 10 روز از حضورش در استقلال می گذشت برای نخستین بار روی نیمکت استقلال در دربی نشست و شکست یک بر صفر را تجربه کرد. سرمربی آلمانی استقلال تیمش را هفته به هفته درست کرد و بالا آورد و حالا هواداران استقلال در انتظار جشن گرفتن اولین پیروزی مقابل پرسپولیس با سرمربیگری شفر هستند.

ده سورپرایز احتمالی دربی 86
ده سورپرایز احتمالی دربی 86

6-جشن قهرمانی پرسپولیس؟

پرسپولیس برای اینکه قهرمانی زودهنگام خود را در دربی جشن بگیرد، شانس بسیار خوبی دارد. سرخ های پایتخت با پیروزی در دربی دیگر منتظر نتایج سایر تیم ها نمی مانند و قهرمانی شان 5 هفته مانده به پایان رقابت ها قطعی می شود. پرسپولیس اگر در دربی شکست بخورد و ذوب آهن نیز مقابل پارس جنوبی جم ببازد، باز هم تاثیری در قهرمانی سرخ ها ندارد و آنها جشن قهرمانی خود را برپا خواهند کرد. اتفاقی که البته به مذاق پرسپولیسی ها خوش نخواهد آمد و آنها هرکاری خواهند کرد تا با امتیاز زمین بازی را ترک کنند.

ten-possible-surprises-for-derby
ten-possible-surprises-for-derby

7-تیام به دنبال سومین گل با پیراهن استقلال

ماما تیام بازیکن سنگالی استقلال چند روزی بیشتر نیست که به عضویت این تیم در آمده اما در همین مدت کوتاه توانسته خودش را به خوبی نشان دهد. این بازیکن در بازی با الهلال زمینه ساز گل استقلال شد و مقابل فولاد هم دو گل زیبا به ثمر رساند تا برای پرسپولیسی ها خط ونشان بکشد. شفر که در نیم فصل اول از گل نزدن مهاجمانش گلایه داشت، حساب ویژه ای روی تیام بازکرده تا بتواند اولین گل خود در دربی و سومین گلش برای استقلال را درسومین بازی که به میدان می رود به ثمر برساند.

ده سورپرایز احتمالی دربی 86
ده سورپرایز احتمالی دربی 86

8-نوراللهی جای کمال؟!

اگرچه کمال کامیابی نیا یکی از بازیکنان کلیدی پرسپولیس است اما هیچ بعید نیست که در دربی برانکو احمد نوراللهی را به جای او به زمین بفرستد. نوراللهی که هنوز جایگاه ثابت گذشته را در ترکیب اصلی پرسپولیس پیدا نکرده، منتظر فرصتی است تا بتواند خودش را به سیستم مد نظر برانکو تحمیل کند و دربی بهترین زمان این کار است. از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که صادق محرمی هم در پست دفاع راست در ترکیب پرسپولیس به صورت ثابت به میدان برود.

ten-possible-surprises-for-derby
ten-possible-surprises-for-derby

9- فغانی بی اشتباه خواهد بود؟

با اینکه گفته می شد قضاوت دربی به یک داور جوان و باتجربه مثل موعود بنیادی فر می رسد اما در نهایت به خاطر حضور اینفانتینو رییس فیفا در ورزشگاه و اینکه فرصت خوبی در اختیار تیم داوری ایران در جام جهانی است تا توانایی هایشان را نشان دهند، سوت دربی به دست فغانی افتاد. فغانی کار بسیار سختی خواهد داشت. حساسیت ها وفشارهای زیادی ناشی از جو دربی به خودی خود کار را برای داور دشوار می کند و حالا حضور اینفانتینو هم بار زیادی را روی دوش این داور بین المللی قرار می دهد. فغانی در این مسابقه باید کمترین اشتباه را داشته باشد، چراکه اگر اشتباه تاثیرگذاری داشته باشد، احتمالا اعتراض های شدیدی به همراه خواهد داشت که رقم خوردن چنین اتفاقاتی پیش چشم اینفانتینو خوب نیست.

ده سورپرایز احتمالی دربی 86
ده سورپرایز احتمالی دربی 86

10- حضور کی‌روش در آزادی

انتقاد مهمی که در ماه های گذشته به کارلوس کی روش انجام شده این است که او برای تماشای بازی های لیگ به ورزشگاه‌ها نمی رود و جالب اینکه واکنشی نیز در این خصوص از سرمربی تیم ملی شاهد نبودیم. حالا روز پنجشنبه در شرایطی که اینفانتینو رییس فیفا هم در ورزشگاه حضور دارد، خیلی ها منتظرند تا سرمربی پرتغالی تیم ملی نیز به آزادی برود و دربی را تماشا کند. البته کی روش اکنون برای اجلاس مربیان فوتبال جهان در سوچی روسیه حضور دارد. با این حال انتظار می رود که در سفری کوتاه به ایران هم که شده دربی پایتخت را به نظاره بنشیند. منبع: Varzesh3

نظر خود را درباره «ده سورپرایز احتمالی دربی 86» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید