مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  41670 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران یکی از سازمان های دولتی ایران

معرفی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران یکی از سازمان های دولتی ایران

معرفی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران یکی از سازمان های دولتی ایران سازمان مدیریت و نظارت بر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

معرفی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران یکی از سازمان های دولتی ایران
معرفی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران یکی از سازمان های دولتی ایرانمعرفی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران یکی از سازمان های دولتی ایران

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران یکی از سازمان های دولتی ایران است. سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران مانند دیگر سازمان های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران می باشد. اگر می خواهید در مورد سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران و تاریخچه سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران و آدرس سایت سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران می پردازیم.

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران یکی از سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران است. کلیه امور مربوط به تاکسیرانی از قبیل دادن پروانه کار با تاکسی، پیشنهاد نرخ کرایه به شورای اسلامی شهر، نظارت بر اجرای کرایه‌های مصوب، رسیدگی به امور رانندگان، تشویق رانندگان امین و وظیفه‌شناس و برخورد با رانندگان متخلف و مانند آن از وظایف سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران است.

تاریخچه سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران

ده‌ها سال پیش هنگامی که زندگی شهرنشینی با سرعت در حال گسترش و فقدان نظام حمل و نقل درون شهری از نیروی پیش رونده مدنیت می‌کاست، کالسکه‌ها تنها تکیه گاه مردم برای جابجایی در سطح شهرهای نه چندان بزرگ بودند. اما با توسعه صنعتی اتومبیل جای آن‌ها را گرفت. رشد سریع شهر و افزایش ناگهانی تعداد اتومبیل‌ها، کنترل خیابان‌ها را مشکل کرد و برای شهرداری و نظمیه کاملاً مشخص بود که هدایت اتومبیل‌ها جهت رفت وآمد در شهر را باید به مأموران خاصی بسپارد.

این ناوگان، بعد از پشت سر نهادن دورانی سخت، پر مخاطره و غیر متمرکز، پس از انقلاب اسلامی، در تاریخ 28 خرداد 1359 با هدف تمرکز، کنترل و نظارت بر حُسن اجرای خدمت‌رسانی، طی لایحه‌ای سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، تحت پوشش شهرداری تهران با تصویب شورای انقلاب شروع به فعالیت نمود.

آئین‌نامه اجرایی قانون مذکور در تاریخ 10/8/1374 توسط هیئت وزیران تهیه و پس از تصویب به وزارت کشور ابلاغ شد تا اداره امور تاکسیرانی در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت را به سازمانهای مستقلی به نام سازمان تاکسیرانی محول نماید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران یکی از سازمان های دولتی ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران یکی از سازمان های دولتی ایران» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید