کد مطلب:  54831 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نگاهی به شخصیت کورتنی در سریال استارگرل

نگاهی به شخصیت کورتنی در سریال استارگرل

هفت عضو اصلی تیم ابر قهرماني سوپرمن، بتمن، آکوامن،فلش، گرین لانترن، مارشن من آنتر، اندر وومن هستند
زمان مطالعه: 3 دقیقه

نوشته ی مرجان دلپسند اختصاصی آسمونی

هفت عضو اصلی تیم ابر قهرمانی سوپرمن، بتمن، آکوامن،فلش، گرین لانترن، مارشن من آنتر، اندر وومن هستند که بعدها با شاگردان این هفت عضو گسترش پیدا کرد . یکی از اعضای دیگر این انجمن" استار من" می باشد که بعد از جنگ و نزاعی که در عصر طلایی ابر قهرمانان بدست " آیسیکل" کشته شد . اما بعد از حدود یک دهه با شخصیت دیگری و در یک سریال دیگر می توان به شخصیت های دیگری از انجمن عدالت جویان آمریکا را در سریال " استارگرل" مجددا دید . اما این بار شخصیت های این سریال را تنها مردان تشکیل نمی دهد.

در سریال فوق شخصیتی به نام "کورتنی الیزابت ویتمور" معرفی می شود . شخصیتی که ساخته و پرداخته ذهن خلاق " جف جانز"است و با الگو گرفتن از شخصیت خواهرش که در یک حادثه هوایی جان سپرده ، ساخته شده است .شخصیتی که در یک دوره مهم و چالش بر انگیز از زندگی یعنی "نوجوانی "است . دوره ای که با بلوغ ناگهانی و بدور از دوران لرزان زندگی کودکی اش می باشد . دوره ای که دیگر بدنبال هویت متناسب با اهداف و خواسته های دوران نوجوانی اش می باشد .دوره ای که نوجوان کمتر ین سازش را با معیارها ی پدر و مادر دارد و بدنبال استقلال طلبی است .در این سریال می بینیم که "کورتنی "با ازدواج مجدد مادرش به همراه ناپدری اش "پت" با بازی " لوک ویلسون " به شهری در "نبراسکا" نقل مکان می کند .این نقل مکان ناگهانی نیز باعث جدایی "کورتنی "و دلخوری و به عبارتی نفرت بیشتر او از ناپدری اش می شود . اما فاصله و دوری "کورتنی "از ناپدری اش طولی نمی کشد که این دو شخصیت را تبدیل به دو نفر با یک هدف مشخص می نماید . "کورتنی" بعد از نقل مکان شهر "بلو ولی" در "نبراسکا "و زادگاه مادرش و جایی که مادرش در آن شهر موفق به یافتن شغل مورد علاقه اش شده است ؛ با "عصای کیهانی استار من" روبرو می شود . عصایی کیهانی که در ابتدا کورتنی را با ترس و دلهره روبرو می کند. اما زمانی که به صندوقچه قدیمی پت نگاهی می اندازد و لباس "استار من "را نیز در وسایل او می بیند ؛ دچار شک و شبهه ای می شود . او با فهمیدن گذشته پدرش تصمیم می گیرد ؛ راه و روش او را با تشکیل مجدد" انجمن عدالت خواهان آمریکا " ادامه داده و به مبارزه با" انجمن بی عدالتی آمریکا" بپردازد . در ادامه راه خود از "پت " به عنوان دستیار ویژه اش کمک می گیرد .

"پت " در دهه گذشته یعنی در "عصر طلایی " لقب "استرایپسی" با "استار من " و دیگر گروه ابر قهرمانان در انجمن عدالت خواهان آمریکا" مشارکت داشته است . در این سریال می بینیم که او سعی بر آن دارد تا "کورتنی "را از خطراتی که می تواند به او در دنیای ابر قهرمانان اثر بگذارد؛ آگاه نماید . اما کورتنی را از ادامه راهی که در پیش گرفته است ؛ حتی لحظه ای دور نمی کند. به لحاظ روانشناسی نیز می تواند دلایل این مخالفت را نوجوان بودن "کورتنی" دانست ، دوره ای که خودمختار و خودخواهانه تر عمل می نماید . تا جایی که برای تشکیل مجدد گروه ابر قهرمانان انجمن عدالت خواهان آمریکا از دانش آموزان دبیرستانی که در آن تحصیل می کند، کمک می گیرد . در این بین به" یولاندا" دختری که علارغم توانمندی هایش دائما مورد تمسخر و زورگویی دانش آموزان قلدر در مدرسه قرار می گیرد ؛ نیز پیشنهاد همکاری با این انجمن و مبارزه با ابر قهرمان های شرور و بد ذات را می دهد. دختری که به خاطر اشتباهات دوران نوجوانی اش ،طرد شدنش از سوی خانواده و... بیشترین انگیزه را برای حضورش در این انجمن می تواند داشته باشد. به عبارتی حضور" یولاندا" در این انجمن خود فرصتی برای دیده شدن و پذیرفته شدن توسط گروه همسالان می تواند باشد. این مسئله نیز می تواند نشان از هوش و ذکاوت شخصیت کورتنی در سریال "استارگرل" باشد.

از خصوصیات دیگر این شخصیت "کورتنی "می توان به عدم فاصله گرفتنش از موقعیت های دشوار و عدم درماندگی او برای یافتن راه حل برای مشکلاتش باشد؛ اشاره نمود. شاهد این ادعا رادر سکانسی از قسمت های دیگر از این سریال می بینیم که او با مراجعه به مقر اصلی انجمن و برداشتن ابزار و لباس های ابرقهرمانانی که در عصر طلایی جان سپرده اند ؛ تصمیم به تشکیل مجدد این انجمن می گیرد . اما این بار از بین هم سن و سالان خود و دوستانی که در دبیرستان جدیدش با آنها آشنا شده است .

: برای دریافت مشاوره درباره نگاهی به شخصیت کورتنی در سریال استارگرل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نگاهی به شخصیت کورتنی در سریال استارگرل» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید