کد مطلب:  40871 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سامانه خرید و فروش آرد کشور

سامانه خرید و فروش آرد کشور

سامانه خرید و فروش آرد کشور برای نانوایان توسط بانک سپه راه اندازی شده است.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

راه اندازی سامانه خرید و فروش آرد توسط بانک سپه

رئیس اداره کل خدمات فن آوری اطلاعات و توسعه بانکداری نوین از راه اندازی سامانه فروش غیرحضوری آرد برای نانوایان توسط بانک سپه خبر داد.

بانک سپه پس از ورود موفق در عرصه ارائه خدمت خرید تضمینی گندم، این بار بنابردرخواست مجموعه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی به تهیه ، طراحی و پیاده سازی سامانه ای برای مدیریت خرید آرد و توزیع آن اقدام کرده است. سامانه مدیریت آرد (خرید تضمینی آرد) قادر به سهمیه بندی و توزیع آرد تولیدی از سوی کارخانجات آرد به نانوانایان در سراسر کشور است.

این امر حذف و صرفه جویی در هزینه ها و نیز افزایش سرعت در فرآیند خرید و ارائه خدمت به نانوایان در هر مکان را در پی خواهد داشت. این سامانه از 7 مرداد سال 1397آماده بهره برداری برای استفاده نانوایان عزیز در سراسر کشور شده است.

دسترسی به سامانه خرید و فروش آرد قبلاً از طریق آدرس زیر امکان پذیر بوده است:

https://baker.ebanksepah.ir

اما، به تازگی این سایت اطلاعیه ای صادر کرده که بهتر است وارد سایت جدید شوید:

اطلاعیه: به اطلاع کلیه خریداران آرد یارانه ای می رساند، با توجه به راه اندازی سامانه یکپارچه فروش آرد و طبق برنامه هماهنگ شده با ادارات کل غله استانها، خریداران به مرور به سامانه جدید انتقال می یابند. در صورتیکه دسترسی شما برای ورود به سامانه یارانه ای محدود شده است، لطفا برای خرید آرد به سامانه جدید(آدرس زیر) مراجعه نمایید، نام کاربری با اطلاعات سامانه قبل یکسان و رمز عبور به صورت پیش فرض کد ملی خریدار می باشد. (توجه نمایید، فرآیند نهایی شدن سفارشاتی که تا این لحظه در سامانه آرد یارانه ای ثبت نموده اید، در همین سامانه انجام خواهد شد) درصورت مشکل در ورود به سامانه و نیاز به دریافت رمز عبور جدید، با اداره غله استان خود تماس بگیرید.

آدرس جدید سامانه خرید و فروش آرد کشور:

https://gfloursale.banksepah.ir/loginhttps://gfloursale.banksepah.ir/login

 

  • برای ورود به سامانه باید نام کاربری و رمز عبور درج شود که به صورت پیش فرض به ترتیب کد نانوایی و کد ملی نانوا تعریف شده و بنابراین لازم است تا نانوا به منظور حفظ امنیت دسترسی در نخستین بار ورود خود به سامانه نسبت به تغییر رمز ورود خود اقدام کند.
  • چنانچه نانوا رمز عبور خود را فراموش کند باید به سامان غله استان برای دریافت رمز جدید مراجعه کند. سیستم یکپارچه مدیریت ارتباط بانک سپه از طریق شماره تماس 1557 آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی در خصوص سامانه مذکور است.

بسته شدن سامانه آرد بر روی آزادپزها

چند روز پس از اعلام نرخ های جدید قیمت گذاری آرد براساس درصد سبوس، رئیس اتحادیه نان‌ های حجیم و نیمه حجیم خبر از بسته شدن سامانه فروش آرد شرکت بازرگانی دولتی از روز گذشته داد. 
براساس مصوبه جدید، نرخ آرد 18 درصد سبوس‌گیری شده به ازای هر کیلو 15 هزار و 700 تومان، آرد 21 درصد سبوس‌گیری شده 16 هزار تومان و آرد 27 درصد سبوس‌گیری شده 16 هزار و 900 تومان تعیین شد و موجب شد تا زمان اجرایی شدن طرح افزایش قیمت آرد آزاد، سامانه قیمت گذاری روی آزادپزها بسته شود. 
واحدهای نان پزی آرد مورد نیاز خود را از این سامانه تهیه می کنند، اما از روز گذشته و با مراجعه به سامانه متوجه بسته شدن این سامانه شدیم که با پیگیری ها به ما اعلام شد نرخ آرد برای نان‌های حجیم و نیمه حجیم افزایش یافته است اقدامی که بدون اطلاع اتحادیه صورت گرفته و سردرگمی فعالان این بخش را به همراه داشته است. به گفته رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم، قیمت آرد مصرفی نان های حجیم و نیمه حجم پیش از این اقدام کیلویی هزار و 750 تومان بود، اما در حال حاضر به کیلویی 16 هزار تومان رسیده است که با توجه به قیمت گذاری جدید آرد تخصیص یافته به این گروه مشمول آرد با 21 درصد سبوس خواهد بود.

راه اندازی سامانه خرید و فروش آرد کشور برای جلوگیری از قاچاق

معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن تکذیب مباحث مطرح شده مبنی بر کمبود گندم و آرد در پی قاچاق این محصولات، گفت:گندم و آرد به اندازه کافی و با قیمت مناسب در کشور وجود دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سامانه خرید گندم و فروش آرد راه اندازی شده تا از قاچاق این محصولات جلوگیری کند. گفت: کار سامانه به صورت آزمایشی از شهریورماه 97 آغاز و عملیات اجرایی آن از دی ماه بوده است. برای تمام واحد‌های صنفی که دارای پروانه کسب هستند در این سامانه به میزان لازم آرد تامین شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کارخانجات، نانوایان و صنوف مربوطه عضو این سامانه هستند، افزود:در این سامانه کاملا مشخص می‌شود چه کسی آرد فروخته، چه کسی آن را خریده و چه کسی براساس آن گندم دریافت می‌کند. تمام شبکه خرید و فروش رصد می‌شود تا از قاچاق محصول و خروج آن از شبکه توزیع جلوگیری شود.

: برای دریافت مشاوره درباره سامانه خرید و فروش آرد کشور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «سامانه خرید و فروش آرد کشور» در کادر زیر بنویسید :

5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید