کد مطلب:  43827 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
قدردانی نمایندگان اهل سنت از برخورد قاطع رئیس رسانه ملی با مدیران خاطی شبکه 5

قدردانی نمایندگان اهل سنت از برخورد قاطع رئیس رسانه ملی با مدیران خاطی شبکه 5

به گزارش آسمونی:جمعی از نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی از اقدام سریع و به‌موقع دکتر علی‌عسکری در...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

قدردانی نمایندگان اهل سنت از برخورد قاطع رئیس رسانه ملی با مدیران خاطی شبکه 5
قدردانی نمایندگان اهل سنت از برخورد قاطع رئیس رسانه ملی با مدیران خاطی شبکه 5

به گزارش آسمونی:جمعی از نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی از اقدام سریع و به‌موقع دکتر علی‌عسکری در برخورد با مدیران خاطی شبکه پنج سیما قدردانی کردند.

به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، علیم یارمحمدی، نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی از اقدام رئیس سازمان صداوسیما در برخورد به‌موقع با عوامل دخیل در هتاکی به مقدسات اهل سنت در یکی از برنامه‌های صداوسیما قدردانی کرد.

 نماینده اهل سنت مردم زاهدان در خانه ملت با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره در سخنان و عملکردشان بر اصل وحدت توصیه می‌کنند، گفت: با توجه به هجمه‌های گسترده‌ای‌که علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، مدیران صداوسیما باید مراقب باشند تا مسائل تفرقه‌افکنانه بین مسلمانان به‌وجود نیاید و به اعتقادات مردم اهل سنت خدشه‌ای وارد نشود.

یارمحمدی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس با بیان اینکه نمایندگان اهل سنت مجلس و همچنین روحانیون اهل سنت از جمله مولانا عبدالحمید با علم بر اینکه این مسائل کوچک می‌تواند ضربه‌های بزرگی ایجاد کند در تلطیف این اشتباه که اخیراً اتفاق افتاد تلاش‌های بسیار کردند. وقتی خدا، قبله، قرآن و پیامبر یکی است نباید اجازه دهیم افراط‌گرایی وحدت بین مسلمانان را خدشه‌دار کند.

نماینده اهل سنت زاهدان در ادامه با بیان این موضوع که 85 درصد مردم استان سیستان و بلوچستان را اهل سنت تشکیل می‌دهند گفت: از رسانه ملی که باید برای همه اقشار جامعه برنامه و خوراک رسانه‌ای تهیه کند می‌خواهیم که جامعه اهل سنت را نیز در نظر بگیرد و سهم حضور و برنامه‌های مربوط به این قشر را افزون‌تر ببیند.**اهل سنت می‌دانند که اتفاق روی داده عمدی نبود

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار رسانه ملی درباره اقدام اخیر رئیس رسانه ملی مبنی بر برکناری مدیر شبکه 5 سیما به دلیل اهانت یک مداح به اهل سنت گفت: با عنایت به اینکه مقام معظم رهبری بار‌ها فرموده‌اند که هیچ‌کس حق ندارد به مقدسات اهل تسنن و اهل تشیع توهین کنند و کسی که دانسته و ندانسته این کار را بکند باید مورد پیگرد قرار بگیرد، اقدام اخیر دکتر علی عسکری کاملاً درست و بجا بود.

وی تأکید کرد: نمایندگان مجلس و علمای اهل سنت نیز از این اشتباه خیلی متاثر شدند و لازم بود که سریعاً با عوامل برخورد شود. خوشبختانه قوه قضاییه در حرکت خوبی آن مداح هتاک را احضار کرد و از سوی دیگر با دستور و پیگیری رئیس سازمان صداوسیما حرکت خوبی در راستای حفظ حرمت اهل تسنن صورت گرفت.

وی ادامه داد: حرکت صدا و سیما در برخورد با عوامل هتاک بسیار خوب بود و منجر شد تنش ایجاد شده فروکش کند. محمود‌زاده با تأکید بر اینکه قطعاً می‌دانیم این اتفاق عمدی نبوده، اظهارداشت: صداوسیما برنامه‌های بسیاری پخش می‌کند و تا کنون چنین موردی اتفاق نیفتاده بود. ما اهل سنت این مسائل را عمدی نمی‌دانیم، ولی باید مراقبت کرد تا افرادی از روی ناآگاهی چنین کار‌هایی نکنند و با این مسائل برخورد شود تا منجر به نهادینه شدن آن نشویم.**از حرکت مقتدرانه و هوشمندانه رئیس رسانه ملی سپاسگزاریم

سیداحسن علوی، نماینده اهل‌سنت در مجلس شورای اسلامی، تصمیم رئیس سازمان صداوسیما در برخورد قاطع با خاطیان ماجرای هتاکی به مقدسات اهل سنت را هوشمندانه خواند و از ایشان قدردانی کرد.

 سید احسن علوی، نماینده اهل سنت مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه ایران اسلامی مورد هجمه دشمنان اسلام از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشور‌های منطقه است گفت: اگر اتحاد و همدلی میان مردم مسلمان ایران نباشد کشور با چالش رو به رو می‌شود. از این رو باید همه مردم از هر قومیت، فرقه و مذهبی در کنار مسئولان مراقب باشند تا آب به آسیاب دشمن ریخته نشود.

وی با قدردانی از رئیس سازمان صداوسیما اظهار کرد: حرکت دکتر عسکری در اخراج مدیران خاطی بسیار مقتدرانه و هوشمندانه بود و ما نمایندگان اهل سنت ضمن سپاسگزاری از ایشان می‌خواهیم ترتیبی اتخاذ کنند که این موضوعات دیگر تکرار نشود و اتفاق نیفتد.**مدیران صداوسیما احتیاط کنند تا وحدت خدشه‌دار نشود

منصور مرادی، نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی با شایسته خواندن تصمیم رئیس رسانه ملی در برخورد با هتاکان به مقدسات اهل سنت در یکی از برنامه‌های تلویزیونی گفت: باید مراقب باشیم تا همدلی از میان نرود وگرنه به ضرر کشور تمام خواهد شد.

منصور مرادی، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس با بیان تأکیدات مقام معظم رهبری نسبت به همگرایی و اتحاد میان مسلمانان با مذاهب مختلف در کشور گفت باید تلاش کنیم روز به روز این اتحاد بیش‌تر شود.

مرادی گفت: توبیخ و اخراج یک مدیر در برخورد با این موارد اقدام خوبی است، اما باید برای جلوگیری از تکرار این موارد جدی باشیم.**اقدام رئیس رسانه ملی آلام ما را زدود

علی کرد، نماینده مردم خاش و رئیس فراکسیون نمایندگان اهل سنت در مجلس با تسلیت شهادت امیرالمومنین علی (ع) گفت: اتفاقی که در شبکه پنج سیما افتاد، قلب اهل سنت را آزرد، اما با اقدام قاطع رئیس رسانه ملی، آلام ما زدوده شد.

نماینده مردم خاش در خانه ملت، با بیان اینکه پرداختن به این مسائل تفرقه‌افکنانه خوراک و سوژه خبری دشمن در آن سوی مرزهاست گفت: کسانی که در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و شبکه‌های معاند نشسته‌اند و دنبال سوژه هستند، توطئه خواهند کرد، بنابراین باید هوشیار باشیم و با مدیریت جلوی این سوءاستفاده را بگیریم.

علی کرد، با تشکر از صبر، حوصله و بردباری علمای کرام، فرهیختگان، دانشگاهیان و مردم اهل سنت سرزمین ایران گفت: دشمن قسم خورده انقلاب و مردم ایران که به دنبال سوء استفاده از مطالب این‌چنینی است تا دست به تخریب بزند، با وحدت ما کاری از پیش نخواهد برد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: بزرگان تشیّع و اهل تسنن در جمهوری اسلامی ایران، با وفاق و اتحاد ملی تحت رهنمود‌ها و دستورات مقام معظم رهبری که ستون و استوانه محکم کشور هستند، مانند ید واحدی اوضاع را مدیریت می‌کنند.

علی کرد افزود: نادانی و تخطی که از طرف این مداح اتفاق افتاد، چراغ سبزی برای دشمنان و ضربه زدن به جمهوری اسلامی بود که با اقدام به موقع رئیس سازمان صداوسیما در عزل مدیران خاطی و معرفی این مداح به قوه قضائیه این توطئه خنثی شد.

رئیس فراکسیون نمایندگان اهل سنت مجلس با بیان اینکه برخی از این تحرک‌ها از آنسوی مرز‌ها هدایت می‌شوند، گفت: اهل سنت همواره از ابتدای انقلاب و دوران دفاع مقدس تا امروز در کنار برادران شیعه خود ایستاده‌اند و با پاسداری و تقدیم هزاران شهید در دفاع از آرمان‌های انقلاب و نظام و حفظ تمامیت ارزی کشور، دین خود را ادا کرده و می‌کنند و این را وظیفه ذاتی، قانونی و شرعی خود می‌دانند.

علی کرد، از معاون پارلمانی صداوسیما و دیگر مدیران سازمان که در مجلس حاضر شدند و با نمایندگان اهل سنت در این زمینه به گفتگو نشستند نیز تقدیر کرد و گفت: اخراج مدیر شبکه 5 و معرفی مداح خاطی به قوه قضائیه اقدامی خداپسندانه و عادلانه بود که باید از دکتر علی عسکری تقدیر و تشکر کرد.

رئیس فراکسیون نمایندگان اهل سنت از اعلام و پخش گسترده اقدامات صداوسیما در این خصوص در شبکه‌های استان‌های سنی‌نشین کشور هم تشکر کرد و گفت: با این اقدام به شکلی شایسته، به‌موقع و سنجیده از اهل سنت دلجویی شد.

نماینده مردم خاش گفت: احترام به اصحاب کرام، ائمه اطهار، خلفای راشدین و ازواج مطهرین وظیفه همه ماست و چه اهل تسنن و چه اهل تشیع باید به آن پایبند باشند.**از منصوب رهبری در صداو‌سیما همین اقدام قاطع را توقع داشتیم

رحیمی جهان‌آبادی نماینده اهل سنت مردم تربت جام در مجلس نیز در این خصوص گفت: نباید اجازه داد بحث‌های تفرقه افکنانه و توهین‌آمیز پیش بیاید و به باور‌های مردم آسیب بزند.

دبیر فراکسیون نمایندگان اهل سنت گفت: این تحریکات تفرقه‌افکنانه امنیت کشور را به خطر می‌اندازد؛ لذا باید محبت و همگرایی را در جامعه ترویج و طبق تاکیدات مقام معظم رهبری از وارد شدن به این عرصه‌ها دوری کنیم.

رحیمی جهان‌آبادی با تشکر از اقدام قاطعانه رئیس صدا و سیما در اخراج عوامل دخیل در این بی‌حرمتی و شکایت از مداح خاطی به دادستانی گفت: از شخصی که منصوب مقام معظم رهبری است و بصیرت ایشان را سرلوحه خود قرار می‌دهد همین انتظار را داشتیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره قدردانی نمایندگان اهل سنت از برخورد قاطع رئیس رسانه ملی با مدیران خاطی شبکه 5 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «قدردانی نمایندگان اهل سنت از برخورد قاطع رئیس رسانه ملی با مدیران خاطی شبکه 5» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید