مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  57988 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فواید سماق

فواید سماق

سماق در فرهنگ کهن ایران، نماد صبر و بردباری است و فواید بیشماری نیز دارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سماق یکی از اجزای سفره هفت سین است که ما ایرانیان در عید نوروز در کنار دیگر سین ها قرار می دهیم. در ادامه با آسمونی باشید تا از فواید سماق مطلع شوید.

فواید فوق العاده سماق / یکی از اجزای سفره هفت سین نوروز 
گیاه سماق

معرفی سماق

سُماق درختچه ‌ای است کوهستانی که کباب استفاده می‌ شود. طعم آن گرایش به ترشی دارد.

sumac
سماق در سفره هفت سین

سماق در عید نوروز

در فرهنگ کهن ایران، سماق نماد صبر و بردباری و تحمل دیگران بوده و سمبل صبر و بردباری است. سماق در ضرب المثل‌های ایرانی هم آمده و مثل معروف "سماق مکیدن" حکایت از دعوت کسی به بردباری دارد.

برخی تعابیر بیانگر این است که چون سماق به رنگ خورشید به هنگام طلوع آفتاب است، نمادی است برای از بین رفتن شام تیره و طلوع صبح صادق و سماق را سمبل رنگ طلوع آفتاب دانسته‌اند.

گروهی نیز سماق را نماد مزه زندگی دانسته و قرار گرفتن سماق در سفره هفت سین را نشانگر چاشنی و محرک شادی و سلامتی در زندگی به شمار می‌آوردند.

فواید فوق العاده سماق / یکی از اجزای سفره هفت سین نوروز 
ادویه سماق

فواید سماق ترش چیست؟

سماق به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی استفاده می شود. سماق ترش سطوح کلسترول بد را کاهش می دهد. به مبارزه با پیری زودرس و بیماری ها کمک می کند. برای دیابت نوع 2 مفید است. سطح قند خون را کاهش می دهد و کنترل گلیسمی را بهبود می بخشد.

همچنین سماق به درمان خارش پوست کمک می کند. دارای خاصیت ضد میکروبی است. به درمان بیماری های مفاصل کمک می کند. با سرماخوردگی، گلو درد و بیماری سل مبارزه می کنند. به درمان آسم، زخم و پوکی استخوان کمک می کند. سماق برای سلامت چشم، سلامت گوش و سلامت قلب مفید است.

sumac
پودر سماق

سماق را هرازگاهی در کنار سفره غذای خود داشته باشید.

سماق با سبزیجات، گوشت کبابی، مرغ و ماهی مناسب است. شما همچنین می‌ توانید آن را با ماست بخورید. همینطور به همراه نوشیدنی‌ ها و یا سوپ آن را مصرف کنید.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره فواید سماق فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فواید سماق» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید