کد مطلب:  7197 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آمار مصدومین در زلزله ایلام

آمار مصدومین در زلزله ایلام

1393/05/28 رییس سازمان مدیریت بحران کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده و شهروندان ساکن در این مناطق از...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1393/05/28

رییس سازمان مدیریت بحران کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده و شهروندان ساکن در این مناطق از مصدومیت 315 تن در پی زمین‌لرزه صبح دیروز مورموری در استان ایلام خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، مهندس اسماعیل نجار ، با بیان اینکه پس از وقوع دو پیش لرزه در بخش هایی از استان ایلام توصیه ها و هشدارهای لازم به ساکنان استان داده شد ، گفت: خوشبختانه به دلیل همین هشدارها خسارات جانی ناشی از این زمین لرزه کاهش یافت و هیچ مورد فوتی نیز نداشتیم.

وی افزود: برابر آخرین آمار این زمین لرزه 315 مصدوم برجای گذاشته که حال اغلب آنان مساعد است و تنها پنج نفر در بیمارستان بستری اند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از تخریب 17 هزار واحد مسکونی بر اساس آخرین آمار در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: دقایقی پس از زمین لرزه جلسه مدیریت بحران به ریاست استاندار برگزار شد و از امکانات استان های معین لرستان ، خوزستان و کرمانشاه نیز کمک گرفته شد.

نجار مهم ترین مسئله در مناطق زلزله زده را بحث کمبود اب آشامیدنی اعلام کرد و افزود: به دلیل گرمای هوا و همچنین کدر بودن آب در برخی از مناطق بطری های آب معدنی به مناطق زلزله زده ارسال شد و خوشبختانه بخش عمده ای از مشکلات مربوط به قطعی آب و برق در مورموری و مناطق اطراف برطرف شده است.

ایلام 90 بار لرزید

وی که در برنامه گفت وگوی ویژه خبری صحبت می کرد ، با بیان اینکه مشابه زلزله امروز ایلام کمتر رخ داده است ، گفت: من در مطالعاتی که داشتم به موردی برنخوردم که در عرض چند ساعت پس از زلزله این تعداد پس لرزه و زمین لرزه که بین 4 تا 6.1 ریشتر بزرگی داشته باشد در منطقه ای از کشور رخ دهد. بطوریکه تا کنون 90 باز این مناطق لرزیده اند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه مردم نباید نگرانی و اضطراب داشته باشند ، گفت: امدادرسانی و بحث اسکان اضطراری در منطقه انجام شده و شخص رییس جمهور و وزیر کشور نیز پیگیر مستقیم این حادثه هستند و مردم مطمئن باشند که پس از تعیین خسارت دولت به دنبال جبران خسارات و بازسازی مناطق خواهد بود.

نجار همچنین از آمادگی کامل تمامی نیروهای امدادی و مدیریت بحران در سراسر کشور خبر داد و گفت: در تمامی کشور آمادگی امدادرسانی و اسکان در صورت وقوع زمین لرزه وجود دارد.

امنیت در مناطق زلزله‌زده بر قرار است

وی درباره وضعیت امنیت مناطق زلزله زده نیز گفت: 14 کارگروه در بحث امدادو نجات حضور دارند و هرکدام وظایف خودشان را دارند ، یکی از این کارگروه ها نیز کارگروه امنیت است که خوشبختانه پلیس و نیرهای بسیج به سرعت خود را به محل رسانده و مستقر شدند ، بطوریکه تا کنون مشکل امنیتی خاصی گزارش نشده و امنیت در مناطق زلزله زده برقرار است.

: برای دریافت مشاوره درباره آمار مصدومین در زلزله ایلام فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «آمار مصدومین در زلزله ایلام» در کادر زیر بنویسید :

3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید