کد مطلب:  44481  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اسپا چیست؟ همه چیز درباره اسپا

اسپا چیست؟ همه چیز درباره اسپا

اسپا (به انگلیسی: Spa) نام اسپا از شهری به همین نام در بلژیک گرفته شده و به محلی گفته می‌شود که از آب معدنی یا آب دریا برای استحمام درمانی استفاده می‌شود و معمولاً دارای خدماتی همچون ماساژ برای مراقبت از پوست و بدن است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اسپا به محلی می‌گویند که با استفاده از خواص درمانی آب‌ چشمه‌های معدنی‌ای که از دل طبیعت خارج می‌شوند، به مراقبت، درمان و بهبود جسم و روح انسان می‌پردازند. اعتقاد به خواص درمانی آب‌های معدنی، به سال‌های دور باز می‌گردد. این باور به صورت مشخص در ژاپن و کشورهای اروپایی گسترده شده است. اگر می خواهید بدانید اسپا چیست این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید را که اطلاعات کاملی در مورد اسپا برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم.

اسپا چیست؟ همه چیز درباره اسپا
اسپا چیست؟ همه چیز درباره اسپااسپا چیست؟ همه چیز درباره اسپا

آسمونی : اسپا (به انگلیسی: Spa) نام اسپا از شهری به همین نام در بلژیک گرفته شده و به محلی گفته می‌شود که از آب معدنی یا آب دریا برای استحمام درمانی استفاده می‌شود و معمولاً دارای خدماتی همچون ماساژ برای مراقبت از پوست و بدن است.

همه ما بارها این کلمه را در مکان‌های مختلف، از زبان افراد مختلف، در اینترنت یا غیره شنیده‌ایم. وقتی صحبت از اسپا می‌شود، ناخودآگاه ذهن ما به سمت ماساژ و انواع آن می‌رود. درصورتی که برخلاف این اشتباه رایج، اسپا مساوی با ماساژ نیست و با یکدیگر تفاوت دارند.

برخی نیز بر این عقیده‌اند که اسپا، از شهری به همین نام در کشور بلژیک برگرفته شده است که در زمان روم باستان به نام آکوئا اسپادانا معروف بود.

مداوای بیماری به روش اسپا از زمان‌های بسیار قدیم در اقسی نقاط دنیا رواج داشته است. از زمان‌هایی که حمام با آب به عنوان یک روش جدی برای درمان بیماری‌ها استفاده می‌شد. همچنین استفاده از حمام سرد و سپس حمام گرم نیز در همان زمان رونق پیدا کرد. طبق تحقیقات ژاپن، یونان و روم باستان پیشتاز این سنت قدیمی هستند.

همانطور که پیش‌تر گفته شد، ماساژ نه تنها به معنی اسپا نیست، بلکه زیرمجموعه آن محسوب می‌شود. اسپا شامل خدمات مختلفی است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم. • آروماتراپی
 • حمام (در آبشار مصنوعی، حمام پا، چشمه‌های آب گرم«اونسن حمام ژاپنی – ترمای حمام رومی»)
 • سونا
 • جکوزی
 • خدمات ناخن (مانیکور، پدیکور)
 • خدمات سلامت و زیبایی مو
 • ماساژ (سوئدی، تایلندی، شیاتسو و …)
 • و …..

همچنین برخلاف تصور عمومی اسپا نه فقط به عنوان مرکز تفریحی، بلکه طبق تاریخچه و کاربری آن از دیرباز تاکنون، محلی برای تسلی و آرامش جسم و روح در کنار یکدیگر به شمار می‌رود.

اسپای روزانه

اسپای روزانه (Day spa) محلی است که در طول روز به آن مراجعه می‌شود تا خدماتی مانند ماساژ، مراقبت از پوست صورت و خدمات بدن، نظیر اسکراب یا رپینگ دریافت شود. دامنهٔ مشخصات و امکانات در اسپاهای روزانه بسیار زیاد است؛ از یک اسپای کوچک با 2 اتاق ارائهٔ خدمات در یک روستای کوچک توریستی گرفته تا یک محل لوکس بزرگ با منوهای طولانی و متنوع.

انواع اسپا • اسپای روزانه (Day spa)
 • اسپای سلامتی/ اقامتی (Health/ destination spa)
 • اسپای هتل/ ویلایی (Resort/ hotel spa)
 

همچنین اگر قصد دارید به مراکز ماساژ و اسپا مراجعه کنید مطلب زیر نیز ممکن است مفید باشد:

ماساژ | بهترین مرکز ماساژ و اسپا
: برای دریافت مشاوره درباره اسپا چیست؟ همه چیز درباره اسپا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «اسپا چیست؟ همه چیز درباره اسپا» در کادر زیر بنویسید :

5 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید