مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  33350 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ماسک و بخور برای داشتن پوست شفاف

ماسک و بخور برای داشتن پوست شفاف

ماسک و بخور را هرازگاهی بر روی پوست صورت خود انجام دهید تا پوست‌تان بمرور دچار چین و چروک نشود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پوست‌های اعضای بدن است. صاف و شفاف بودن پوست صورت بر زیبایی چهره می‌افزاید. در ادامه با آسمونی باشید و طرز تهیه چند بخور و ماسک صورت را برای داشتن پوستی درخشان آموزش ببینید.

ماسک لیموترش مخصوص تابستان
ماسک صورت

بخور لیمو

یکی از بهترین و راحت ترین راهکارها برای داشتن پوستی شفاف، بخور صورت با آب گرم است. برای این کار ابتدا صورت خود را با آب و صابون بشویید. بعد از شست وشو، آن را خشک کنید. یک قابلمه کوچک آب روی گاز بگذارید. وقتی جوشید آن را از روی گاز بردارید. آن را روی میز بگذارید. نصف لیموترش تازه را داخل آب بچکانید. سرتان را روی بخار قابلمه بگیرید. روی سرتان یک حوله بیندازید. پنج دقیقه زیر این حوله و بخار آن بمانید. می‌توانید به آرامی دست را زیر حوله برده و پوست صورت را ماساژ بدهید. بعد از این کار، حوله را از روی سر بردارید. صورت را با آب سرد بشویید و خشک کنید. می توانید این کار را چند بار در روز انجام دهید. علاوه براینکه می توانید بعد از این کار از ماسک‌های مناسب بستن منافذ پوست نیز استفاده کنید.

ماسک نارنج و گلاب

آب یک عدد نارنج تازه را داخل لیوان بریزید. به آن یک تا دو قاشق چای خوری گلاب اضافه کنید. آن را خوب هم زده و روی پوست بمالید. 15 دقیقه بعد صورت را با آب ولرم بشویید و خشک کنید. اگر نارنج نداشتید از آبلیموی تازه استفاده کنید.

ماسک لیموترش

یک عدد لیموترش بزرگ یا دو عدد لیموی شیرازی را حلقه حلقه کنید. حلقه ها را نازک ببرید تا برای همه سطح پوست‌تان لیموترش به اندازه کافی باشد. دراز بکشید. حلقه‌ها را روی پوست صورت به جز دور چشم بگذارید. 30دقیقه بعد، حلقه‌های لیموترش را برداشته و پوست صورت را با آب سرد بشویید. البته به جای حلقه لیموترش می‌توانید از آب لیموترش تازه هم استفاده کنید.

ماسک جوانه گندم

برای تهیه این ماسک به شیر و جوانه گندم تازه کوبیده یا پودر جوانه گندم که در عطاری موجود است، نیاز دارید. برای تهیه این ماسک، دو قاشق غذاخوری جوانه گندم تازه کوبیده شده یا پودر آن را با نصف لیوان شیر مخلوط کنید. آن را هم بزنید تا مخلوط یکنواختی به دست بیاید. پوست صورت را با آب و صابون بشویید و خشک کنید. بهتر است برای این کار از آب ولرم استفاده کنید.
بعد از آن مخلوط را روی صورت بمالید و درحال پوشاندن پوست صورت حالت ماساژ دادن را هم فراموش نکنید. 20 دقیقه صبر کنید تا ماسک روی پوست خوب اثر بگذارد. بعد از آن ماسک را از روی پوست برداشته و صورت را با آب ولرم رو به سرد بشویید. این ماسک علاوه بر بستن منافذ پوست، به شفاف شدن پوست نیز کمک می کند. علاوه براینکه مواد موجود در جوانه گندم و شیر نیز به تغذیه پوست کمک می کنند.

لوسیون بادرنجبویه

برای تهیه این محلول، پنج قاشق غذاخوری الکل سفید را با همان میزان گلاب و باز هم همان پنج قاشق غذاخوری عرق بادرنجبویه مخلوط کنید. در نهایت هم به آن یک قاشق غذاخوری گلیسرین اضافه کنید. مخلوط را خوب هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند. این محلول را بعد از هر بار بخور دادن با کمک پنبه روی صورت بمالید. 10دقیقه صبر کنید و صورت را با آب سرد بشویید. یادتان باشد، شیشه این محلول را از نور به ویژه نور آفتاب دور نگه دارید.

: برای دریافت مشاوره درباره ماسک و بخور برای داشتن پوست شفاف فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ماسک و بخور برای داشتن پوست شفاف» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید