کد مطلب:  35676 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کسب و کار هوشمند چیست؟

کسب و کار هوشمند چیست؟

امروزه با رشد روزافزون فناوری، شکل تجارت و تعاملات فعالیتهای تجاری با مشتریان به کلی تغییر کرده است. فناوری...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
امروزه با رشد روزافزون فناوری، شکل تجارت و تعاملات فعالیتهای تجاری با مشتریان به کلی تغییر کرده است. فناوری و رونق اینترنت، باعث شده است کسب‌ و‌‌ کارهای جدیدی به ‌وجود بیایند، بسیاری از کسب ‌و ‌کارهای سنتی تغییر شکل بدهند و به استفاده از اینترنت روی بیاورند. اگر می خواهید بدانید کسب و کار هوشمند چیست؟ این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.

کسب و کار هوشمند چیست؟
کسب و کار هوشمند چیست؟

کسب و کار هوشمند چیست؟

آسمونی : کسب ‌و کار هوشمند برنامه‌های کاربردی و فناوریهایی است که در سازمانها برای جمع‌آوری، یکپارچه‌سازی، تجزیه ‌و‌ تحلیل و ارائه داده‌های کسب ‌و کار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تسهیل و بهینه‌سازی فرایند تصمیم‌سازی، شناسایی فرصتهای کسب ‌و کار، افزایش به اشتراک‌گذاری اطلاعات، ارتباط مؤثرتر با مشتریان، افزایش قابلیت تهیه گزارشات متنوع و پویا و پیش‌بینی شرایط آتی سازمان از جمله مزایای کسب ‌و کار هوشمند است.

کسب و کار هوشمند یا هوش سازمانی، فناوریها و برنامه‌های است که برای جمع‌آوری، یکپارچه‌سازی، تجزیه و تحلیل و ارائه کسب و کار در سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کسب و کار هوشمند دانشی است عمیق و فراگیر نسبت به عواملی چون مشتریان، رقیبان، محیط اقتصادی، عملیات و فرآیندهای سازمانی چون مالی، فروش، تولید، منابع انسانی که بر کیفیت تصمیمات مدیریتی در سازمان تاثیرگذار است.

معمولا در کسب و کار هوشمند از اطلاعاتی که به سختی و با هزینه زیاد به دست آمده هوشمندانه برای کنترل سریع و دقیق و تصمیم‌گیریهای مدیریتی سازمان استفاده می‌شود.

این اطلاعات می‌تواند در پیش‌بینی وضعیت فروش شرکت، پیش‌بینی رفتار مشتریان، جلوگیری از تقلب، مدیریت بهتر منابع سازمان به خصوص منابع مالی، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت ارتباط با مشتریان، مدیریت ریسک، مدیریت کیفیت و کارایی سازمان و در یک کلام مدیریت یکپارچه و آگاهانه سازمان به کمک مدیران بشتابد.

مهم است که بدانید مدیریت هوشمند شما را برای تصمیم‌گیری در همه عوامل موثر بر سازمان و شرکتها توانمند می‌سازد. مدیریت هوشمند تمام مدیران ارشد سازمان را قادر به اخذ تصمیمهای آگاهانه در مورد همه چیز از تحقیق و توسعه بازاریابی و تاکتیکهای سرمایه‌گذاری تا استراتژیهای بلند مدت می‌نماید.

smart-business
smart-business

آشنایی با کسب و کار هوشمند

کسب و کار هوشمند تمام فناوریهای کامپیوتری را دربر می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به نرم‌افزارهای کاربردی، مدلهای کسب و کار و الگوهایی که به سازمانها یا شرکتها کمک می‌کند اشاره کرد.

آسمونی : این الگوها داده‌های پراکنده را به اطلاعاتی قابل فهم، قابل تبادل، قابل اشتراک‌گذاری و قابل دخیره برای تصمیم‌سازی‌های بعدی تبدیل می‌کند.

یا به تعبیر دیگر مدیریت هوشمند یک فرایند شامل جمع‌آوری قانونی و اخلاقی اطلاعات و انتقال کنترل شده هوش عملیاتی به تصمیم‌گیران است.

کسب و کار هوشمند، استفاده هوشمندانه و آگاهانه از اطلاعاتی است که به سختی و با صرف هزینه‌های زیاد به دست آمده است و در جهت تصمیم‌گیری‌های مدیریتی و کنترل سریع و دقیق وضعیت سازمان استفاده می‌شود.

آمارهای موجود شواهد و دلایل معتبری را ارائه می‌کند که بر اساس آنها، سازمانها توانسته‌اند هزینه‌های غیرضروری تحلیلهای عمیق و دقیقتر از وضعیت درون سازمانی رقابت‌پذیری کاهش و ضریب موفقیت خود را افزایش دهند و به یک معماری تجاری قابل اطمینان دست یابند.

از این رو ایجاد فروشگاه اینترنتی که یکی از ابزارهای کسب و کار هوشمند است این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا از دیگر ابزارها چون دیجیتال مارکتینگ نیز بهینه استفاده کنید.

در سالهای اخیر با تغییر در روشهای کسب و کار در کشور، شرکت های زیادی نیز برای حضور در این بازار گام برداشته و با استفاده از ابزارهای موجود نسبت به طراحی و پیاده‌سازی فروشگاه اینترنی اقدام کرده است.

برای رقابت شدید یک فروشگاه در فضای مجازی نیاز به استفاده از ابزارهای بازاریابی اینترنتی چون دیجیتال مارکتینگ است.

برای این منظور و برخوردار شدن از مزایای فروشگاه اینترنتی چون شرکتهای سنتی نیازمند بازاریابی و تبلیغات هستید.

این شرکت ها به شما کمک می‌کند با استفاده از رسانه‌های اجتماعی ترافیک وبسایت فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید.

آسمونی : رسانه‌های اجتماعی روشی موثر و کم‌هزینه برای معرفی و تبلیغ وبسایت یا فروشگاه اینترنی است.
: برای دریافت مشاوره درباره کسب و کار هوشمند چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کسب و کار هوشمند چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید