کد مطلب:  19291 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آشنایی با آسیاسل، سیم کارت زائرین اربعین حسینی

آشنایی با آسیاسل، سیم کارت زائرین اربعین حسینی

زائرین اربعین حسینی که به کربلا می روند باید از سیم کارت های عراقی استفاده کنند، شرکت آسیاسل سیم کارت های...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
sim-pilgrims-of-arbaeen2
sim-pilgrims-of-arbaeen2

زائرین اربعین حسینی که به کربلا می روند باید از سیم کارت های عراقی استفاده کنند، شرکت آسیاسل سیم کارت های عراقی در اختیاز زائرین قرار می دهد. اگر می خواهید در مورد سیم کارت های آسیاسل بیشتر بدانید این بخش آسمونی را حتما مطالعه کنید چرا که مطالب مفید و کاربردی در مورد سیم کارت آسیاسل برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

سیم‌کارت‌های عراقی که در اختیار زائرین قرار دارد تاریخ مصرف محدود دارند و پس از اولین تماس تا 15‌روز فعالند و پس از آن می‌سوزند. پس هنگام خرید نزد فروشنده، سیم‌کارت را تست کنید و با وارد‌کردن کد مانده شارژ تاریخ اعتبار آن را چک کنید.

برای خرید سیم‌کارت با تاریخ مصرف بالا و عمر بیشتر باید از مراکز معتبر و با همراه داشتن پاسپورت اقدام به خرید کنید.

در ایام عادی سال امکان استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی در عراق وجود دارد اما به سه دلیل پیشنهاد می‌شود در ایام اربعین از سیم‌کارت‌های ایرانی استفاده نکنید.

 اولا: در ایام شلوغ به ویژه اربعین که ترافیک تماس‌ها زیاد است امکان سرویس‌دهی رومینگ دچار اختلال می‌شود.

 ثانیا: در صورت استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی در کشور عراق،‌ علاوه بر محاسبه هزینه رومینگ برای شما، هزینه تمام تماس‌هایی که با شما گرفته شود، به حساب شما محاسبه می‌شود و برای کسانی که از ایران با شما تماس می‌گیرند هزینه تماس داخل ایران محاسبه می‌شود.

 ثالثا: با سیم‌کارت عراقی می‌توانید با هزینه کمتر تماس‌های داخل عراق با سایر دوستان و همراهان و مراکز اضطراری داشته باشید.

در عین حال پیشنهاد می‌شود سیم‌کارت اعتباری ایرانی هم همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری و گیر‌نیاوردن سیم‌کارت عراقی از آن استفاده کنید. البته باید بدانید که نه تنها برای تماس بلکه برای دریافت تماس هم حتما باید حداقل 2هزار تومان شارژ داشته باشید. اگر رمز دوم کارتهای بانکی خود را داشته باشید با همان روشی که در ایران شارژ تهیه می‌کنید در عراق هم می‌توانید با وارد کردن کدها شارژ تهیه کنید.

توجه داشته باشید برای تماس گرفتن از ایران به کشور عراق باید به ابتدای شماره خود کد کشور عراق (00964)را اضافه و صفر ابتدای شماره همراه عراق را حدف کنید.

sim-pilgrims-of-arbaeen1
sim-pilgrims-of-arbaeen1

تعرفه سیم‌کارت‌های عراقی

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که هر دینار تقریبا برابر با 30‌ریال است. اما برای خرید سیم‌کارت‌های عراق در ایام عادی از خود مهران تا نجف و کربلا سیم کارت یافت می‌شود ولی در ایام اربعین بدلیل ازدحام ممکن است داخل شهر نجف و کربلا سیم‌کارت گیر نیاورید بنابراین بهتر است در اولین جایی که سیم‌کارت گیر آوردید (لب مرز- شهر کوت و بدره و...) سیم‌کارت تهیه کنید. قیمت سیم‌کارت روی آن درج شده مثلا 5هزار دینار یا 3هزار دینار که بخشی از آن پول سیم‌کارت و بخش کمی از آن حدود هزار دینار آن شارژ اولیه سیم‌کارت است که با آن می‌توان حدود سه دقیقه با ایران صحبت کرد.مبلغ سیم‌کارت آسیاسل ویژه زائرین حدود 10‌هزار تومان است که هزار دینار (سه هزار تومان) شارژ دارد و از روز شروع استفاده فقط 15‌روز معتبره است و با شارژ مجدد تا یک ماه فعال و بعد از یک ماه به‌طور کامل غیرفعال می‌شود.

تعرفه تماس

تماس از آسیاسل به آسیاسل هر ثانیه 3‌دینار، تماس از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق هر ثانیه ‌5دینار، تماس با ایران هر دقیقه 240‌دینار(720‌تومان)، پیامک از آسیاسل به آسیاسل 50‌دینار و پیامک به ایران 150‌دینار(حدود 450تومان) است.

سیم‌کارت زین برای کسی که قصد دارد فقط در یک سفر استفاده کند، گران است و معمولا کسانی که زیاد به عراق سفر می‌کنند مثل مدیران کاروان‌ها از سیم‌کارت زین استفاده می کنند. هزینه های این سیم کارت طبق اعلام سایت آسیاسل به شرح زیر است :

  • تماس از آسیاسل به آسیاسل هر ثانیه: 3 دینار
  • تماس از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق هر ثانیه: 5 دینار
  • تماس با ایران هر دقیقه: 240 دینار
  • توجه کنید که : این تماسها بصورت دقیقه ای محاسبه می شود یعنی اگر یک ثانیه تماس برقرار شود هزینه یک دقیقه کسر می گردد و 61 ثانیه تماس هزینه دو دقیقه و الی آخر
  • پیامک از آسیاسل به آسیاسل: 50 دینار
  • پیامک از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق: 60 دینار
  • پیامک به ایران 150 دینار
  • Mms  داخل شبکه: 120 دینار هر پیام
  • Mms  به ایران: 295 دینار هر پیام
  • اینترنت GPRS به ازاء هر 10 کیلو بایت: از 8 صبح تا 12 شب: 12 دینار و از 12 شب تا 8 صبح: 6 دینار
sim-pilgrims-of-arbaeen3
sim-pilgrims-of-arbaeen3

در حال حاضر هر دینار عراق معادل 29 تا 30 ریال ایران است

سیم کارت زین که شبکه بهتر و قدرتمند تری نسبت به آسیاسل دارد هم از 20 هزار تومان به بالا هست که بسته به میزان شارژ اولیه و مدت اعتبار سیم کارت متفاوت می باشد.

زین برای کسی که قصد دارد فقط در یک سفر استفاده کند گران است و معمولا کسانی که زیاد به عراق سفر می کنند مثل مدیران کاروانها از سیم کارت زین استفاده می کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با آسیاسل، سیم کارت زائرین اربعین حسینی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با آسیاسل، سیم کارت زائرین اربعین حسینی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید