مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  57179 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اطلاعیه شستا برای مزایده ساختمان فدراسیون فوتبال/جوابیه فدراسیون فوتبال

اطلاعیه شستا برای مزایده ساختمان فدراسیون فوتبال/جوابیه فدراسیون فوتبال

شایان ذکر است، هر زمان که مطالبات شستا پرداخت شود تمام اقدامات قضایی متوقف خواهد شد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در خصوص پیگیری مطالبات از فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش آسمونی به نقل از ورزش سه، در بیانیه شستا پیرامون پرداخت قرارداد مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی ایران و پیگیری مطالبات‌اش از فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

«شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی پاییز 1398 با استناد به مصوبه ستاد مقابله با تدابیر تحریم‌ها و به منظور کمک به فدراسیون فوتبال و در راستای منافع ملی کشور نسبت به پرداخت 2 میلیون یورو به فدراسیون فوتبال به عنوان قرض، اقدام نمود.

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به‌منظور بازگشت این مبلغ پرداخت شده، یک فقره چک به مبلغ 2 میلیون یورو از حساب ارزی فدراسیون فوتبال نزد بانک ملی به سررسید 31 فروردین 1399 دریافت کرد.

از همان زمان و با توجه به این‌که شستا وارد بورس شده بود و پیگیری منافع سهام‌داران هم جزو اولویت‌های اقدامات مدیریت شستا قرار گرفت، مسیر مذاکره و تعامل برای دریافت مبلغ، موازی با اقدامات حقوقی پیش رفت و شستا به منظور صیانت از حقوق چند میلیون سهام‌دار و ذی‌نفعان، نسبت به طرح دعوا حقوقی در مراجع قضایی اقدام کرد.

پس از طی مراحل دادرسی با حضور وکلای فدراسیون فوتبال، حکم محکومیت فدراسیون به پرداخت مبلغ 2 میلیون یورو بانضمام خسارت تاخیر تادیه و خسارات دادرسی صادر و پس از مضی مواعد قانونی قطعیت یافت.

در همین راستا، متعاقبا اجراییه صادر و پس از طی شدن تشریفات قانون اجرای احکام مدنی، اموال توقیف شده، کارشناسی، مراتب ابلاغ و اعتراض قانونی طی و آگهی مزایده ساختمان فدراسیون فوتبال صادر شد.

تمامی اقدامات صورت گرفته منطبق بر مُرِّ قانون و از طریق مراجع قضایی صورت گرفته است و مطالب اظهار شده از سوی دفتر حقوقی فدراسیون فوتبال صحیح نمی‌باشد.

شایان ذکر است، هر زمان که مطالبات شستا پرداخت شود تمام اقدامات قضایی متوقف خواهد شد.»


فغان‌پور: اجرای احکام املاک فدراسیون را برای کارشناسی معرفی کرده است/ 9 میلیارد دیگر به شستا بدهکاریم


رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال توقیف اموال این فدراسیون و کارشناسی املاک آن از سوی اجرای احکام در پرونده شستا را تأیید کرد.
به گزارش آسمونی، خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال نوشت:

صفی‌اله فغانپور رئیس کمیته حقوقی فدراسیون پیرامون توقیف اموال فدراسیون اظهار داشت: به اطلاع می‌رساند در راستای پرداخت حقوق و دستمزد سرمربی سابق تیم ملی، فدراسیون فوتبال ناگزیر شد از شرکت شستا مبلغ دو میلیون یورو قرض بگیرد و یک فقره چک به مبلغ دو میلیون یورو صادر و تحویل شستا دهد. شرکت مذکور چک را به بانک ارائه و با اخذ گواهی عدم پرداخت از بانک محال علیه از طریق مراجع قضایی اقدام کرده است.

وی ادامه داد: دادگاه دفاعیات فدراسیون مبنی بر اینکه چک به صورت ارزی صادر شده، در حالی که چک مورد اعتبار و قانونی ریالی است و دادگاه براساس خواسته شستا حکم صادر کرده، پرونده توسط فدراسیون فرجام‌خواهی شد. تاکنون نسبت به فرجام‌خواهی اتخاذ تصمیم نشده، اما پرونده به شعبه اجرای احکام مدنی ارسال شده است. اجرای احکام با معرفی املاک فدراسیون توسط شرکت شستا مبادرت به کارشناسی از املاک کرده است.

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: از بابت بدهی در هشت ماه اخیر و در چند مرحله مبلغ 16 میلیارد تومان از اعتبارات فدراسیون فوتبال به شرکت شستا پرداخت شده است که طبق دفاتر قانونی طرفین دعوی به شکل ریالی محاسبه شده و مبلغ 9 میلیارد تومان از بدهی فدراسیون به شرکت شستا باقی مانده است. در صورتی که به شکل ارزی محاسبه شود، الباقی نیز می‌بایست به نرخ نیمایی تقسیط و تسویه شود و درخواست فدراسیون نیز از طریق مراجع ذیربط در مسیر اداری قرار دارد و تاحصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره اطلاعیه شستا برای مزایده ساختمان فدراسیون فوتبال/جوابیه فدراسیون فوتبال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اطلاعیه شستا برای مزایده ساختمان فدراسیون فوتبال/جوابیه فدراسیون فوتبال» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید