کد مطلب:  25380 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرریز کردن نقدینگی به جیب صنعت کشور

سرریز کردن نقدینگی به جیب صنعت کشور

به گزارش آسمونی، هدایت‌ اله خادمی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در خصوص میزان نیاز صنعت نفت کشور به...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سرریز کردن نقدینگی به جیب صنعت کشور
سرریز کردن نقدینگی به جیب صنعت کشور

به گزارش آسمونی، هدایت‌ اله خادمی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در خصوص میزان نیاز صنعت نفت کشور به سرمایه‌ گذاری اظهار داشت: طبق بررسی‌ های انجام شده که نتیجه آن در برنامه پنج ساله ششم توسعه گنجانده شد، صنعت نفت کشورمان به 200 میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری نیاز دارد.

وی ادامه داد: از این میزان سرمایه مورد نیاز، حدود 63 درصد آن باید از طریق منابع داخلی یعنی ارواق مشارکت، صندوق توسعه ملی و جمع‌آوری نقدینگی موجود در دست مردم محقق شود و 37 درصد باقی مانده نیز باید از منابع خارجی تامین شود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برای رسیدن به این هدف گذاری نباید معطل خارجی‌ها بمانیم، یعنی باید تأمین 63 درصدی را در اولویت قرار دهیم تا نیازی به 37 درصد باقی نداشته باشیم.

خادمی گفت: فازهای پارس جنوبی از طریق توزیع اوراق مشارکت توسعه یافت، اما اکنون انگیزه‌ای در جمع کردن نقدینگی و هدایت آن به سمت توسعه صنعت نفت وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از تفکر برخی مبنی بر مهیا بودن صفر تا صد سرمایه برای توسعه بیان داشت: طبق اصول، در ابتدا باید سرمایه‌گذاری اولیه انجام شود و با رسیدن به تولید ابتدایی روند توسعه ادامه یابد.

خادمی گفت: جذب سرمایه‌های چندین میلیاردی به یکباره امکان پذیر نیست، از این‌رو باید با اولویت قرار دادن منابع داخلی هرچند محدود به توسعه صنعت نفت کشور سرعت بخشیم. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره سرریز کردن نقدینگی به جیب صنعت کشور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سرریز کردن نقدینگی به جیب صنعت کشور» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید