کد مطلب:  4240  10 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دایناسورهای دریایی و موجودات ترسناک ماقبل تاریخ

دایناسورهای دریایی و موجودات ترسناک ماقبل تاریخ

این موجود در اعماق دریای نیوزیلند برای اولین بار یافت شد و فیزیک خاص او باعث شد تا توجه بسیاری از...
زمان مطالعه: 2 دقیقه


این موجود در اعماق دریای نیوزیلند برای اولین بار یافت شد و فیزیک خاص او باعث شد تا توجه بسیاری از دانشمندان به آن جلب شود.

موجودات و حیوانات ماقبل تاریخ همواره دستخوش تحقیقات دانشمندان بوده اند. در میان این موجودات، ماهی ها و حیوانات آبزی نیز بخش خاصی را به خودشان اختصاص می دهند. باشگاه خبرنگاران، در میان گونه های ابزی حیوانات نیز دسته هایی بوده اند که ازجمله حیوانات خطرناک و ترسناک شناخته می شوند. در این مطلب سعی داریم تا شما را با تعدادی از این موجودات ترسناک ماقبل تاریخ آشنا کنیم.

Liopleurodon:

در اکواریوم ماقبل تاریخ موجودات ترسناک کم نبودند و یکی از این موجودات Liopleurodon بود. در مورد این موجود همچنان میان محققان اختلافاتی در مورد گونه اصلی و طول آن وجود دارد. به نظر می رسد این ماهی نزدیک به 6 الی 10 متر طول داشته است و البته بیشتر قسمت سر آن از دندان های تیز تشکیل شده بوده است.

دانشمندان با ساختن مدل هایی از این ماهی دریافتند که سرعت خیلی زیادی نداشته است و نحوه حمل کردن آن را نیز می توان به کروکدیل ها نسبت داد. چرا که به کمک حمله های رعد اسا شکار را از پای در می آوردند.

Mauisaurus:

این موجود در اعماق دریای نیوزیلند برای اولین بار یافت شد و فیزیک خاص او باعث شد تا توجه بسیاری از دانشمندان به آن جلب شود. این موجود با داشتن گردنی به طول 14 متر داشته است و این در حالی است که کل بدن او تنها 20 متر بوده است. با این طول گردن این موجود در میان حیوانات با گردن دراز اول می شود.

Dunkleosteus:

یکی از ترسناکترین موجودات دریا Dunkleosteus است به گونه ای که شاید دایناسورها نیز در آن زمان از او می ترسیدند. این موجود که نزدیک به 10 متر سول داشته است به جای دندان استخوان های بسیار تیزی در دهان داشته است. دانشمندان محاسبه کرده اند که فشاری که دهان این موجود می توانسته است وارد کند هم سطح با خطرناکترین دایناسورها است. نکته جالب دیگر در مورد ارواره های این حیوان سرعت باز و بسته کردن آن است. این موجود می توانسته است در یک پانزده ام ثانیه دهانش را باز و بسته کند.

Kronosaurus:

موجود ترسناک بعدی یک دایناسور با فیزیکی بسیار عجیب است. این دایناسور که شباهت زیادی با ماهی ها ندارد از جمله کوتاه گردن ها به شمار می رود. طول کل بدن این موجود نزدیک به 15 متر بوده است اما دندان های ترسناک آن نزدیک به 28 سانتی متر طول داشته است.

تحقیقات نشان می دهد که این موجود در مناطق استرالیا زندگی می کرده است و می توانسته است یک انسان را به طور کامل ببلعد. سر این موجود به تنهایی نزدیک به 3 متر طول داشته است.

Helicoprion:

یکی از گونه های اولیه کوسه ها موجوداتی با ارواره های بسیار عجیب بودند. ارواره پایینی این کوسه از تعداد بیشماری دندان تشکیل شده بود و هر طعمه ای را می توانست در یک لحظه از بین ببرد. محققان فکر می کنند که این موجود از انقراض بزرگ جان سالم بدر برده است و شاید همچنان در اعماق اقیانوس ها حکمرانی می کند.

Livyatan melvillei:

نهنگ ها و وال ها این روزها نیز در اقیانوس ها دیده می شوند اما پدر بزرگ آن ها در سال های بسیار دور منقرض شده است. این موجود به قدری بزرگ بوده است که می توانسته یک وال بالغ را به راحتی ببلعد و همچنین دندان های 35 سانتی متری آن را هی چ موجود دیگری در دنیا ندارد. سر این موجود به اندازه 4 متر طول داشته است و فیزیک کلی آن مشابه وال های امروزی بوده است.
: برای دریافت مشاوره درباره دایناسورهای دریایی و موجودات ترسناک ماقبل تاریخ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «دایناسورهای دریایی و موجودات ترسناک ماقبل تاریخ» در کادر زیر بنویسید :

5 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید