کد مطلب: 18299 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی صادق آهنگران

بیوگرافی صادق آهنگران

محمدصادق آهنگری که با نام صادق آهنگران معروف است یکی از مداحان سرشناس ایران می باشد که طرفداران بسیاری دارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

صادق آهنگران قطعه های به یاد ماندنی زیادی دارد که برای همه مردم ایران خاطره انگیز است. اگر می خواهید در مورد این مداح خوب کشورمان بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا انتها مطالعه کنید چرا که وضعیت و بیوگرافی کامل صادق آهنگران را برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم که با هم می خوانیم.

درباره صادق آهنگران

صادق آهنگران زاده اهواز است و اصالتا دزفولی می باشد. از سنین نوجوانی در هیئت های مختلف مداحی می کرد و بعد از انقلاب نیز در سپاه پاسداران مشغول به کار شد. وی هم اکنون بازنشسته سپاه می باشد. سه پسر و دختر حاصل ازدواج وی با همسرش است. نوحه معروف «ای شهیدان به خون غلتان خوزستان درود» اولین نوحه ای بود که از آهنگران منتشر شد. او این نوحه را در حضور امام خمینی خواند و در همان زمان نیز در تلویزیون ملی پخش شد. با انتشار این نوحه به او لقب "بلبل امام خمینی" داده بودند. «ای لشگرصاحب زمان آماده باش» از دیگر کارهای صادق آهنگران می باشد.

حضور در جنگ

اولین حضور آهنگران در جنگ به به سال 1359 و در بحبوحه جنگ ایران و عراق برمی گردد. او در تمامی عملیات ها حضور داشت و هم زمان با نوحه خوانی افراد را برای حضور در جنگ آماده می کرد. پس از پایان جنگ به تهران برگشت و تصمیم گرفت ادامه تحصیل بدهد. وی مقطع لیسانس خود را در رشته ادبیات دانشگاه تهران پشت سرگذاشت.

در سال های اخیر طی دیداری که با فرمانده کل قوا داشت به او درجه سرداری سپاه تعلق گرفت. در مورد شغل حاج صادق آهنگران باید گفت که وی در حال حاضر با درجه سرتیپ دوم در سپاه پاسداران مشغول به کار است.

آلبوم

  • مثنوی شهادت
  • داغ ازلی
  • دشت کربلا
  • اشک فشان

کتاب

  • کتاب آهنگران

گالری تصاویر

 عکس جوانی حاج صادق آهنگران
عکس جوانی حاج صادق آهنگران

بیوگرافی صادق آهنگران
بیوگرافی صادق آهنگران

 فرزندان حاج صادق آهنگران
فرزندان حاج صادق آهنگران

فرزند صادق آهنگران در کانادا
فرزند صادق آهنگران در کانادا

صادق آهنگران در جبهه
صادق آهنگران در جبهه

 شغل صادق آهنگران
شغل صادق آهنگران

 صادق آهنگران
صادق آهنگران

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات با شماره تلفن زیر تماس بگیرید

02144704941

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «بیوگرافی صادق آهنگران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 8 = ?