رد هرگونه ارتباط مسکو با رسوائی اخیر اتریش | آسمونی
کد مطلب: 43544 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رد هرگونه ارتباط مسکو با رسوائی اخیر اتریش

رد هرگونه ارتباط مسکو با رسوائی اخیر اتریش

به گزارش آسمونی:به دنبال انتشار شایعاتی درباره نقش روسیه در روی کارآمدن دولت‌های راست‌گرای افراطی در...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

رد هرگونه ارتباط مسکو با رسوائی اخیر اتریش
رد هرگونه ارتباط مسکو با رسوائی اخیر اتریش

به گزارش آسمونی:به دنبال انتشار شایعاتی درباره نقش روسیه در روی کارآمدن دولت‌های راست‌گرای افراطی در کشورهای اروپایی، کاخ کرملین هر گونه ارتباط مسکو با رسوایی اخیر در عرصه سیاسی اتریش را رد کرده است.

کاخ کرملین امروز (دوشنبه) تأکید کرد که روسیه به هیچ وجه در رسوایی سیاسی که در اتریش بوجود آمده، نقشی نداشته است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، این بیانیه کاخ ریاست‌جمهوری روسیه پس از آن منتشر شده که اخیرا رسوایی به بار آمده بر سر انتشار یک فیلم ویدئویی از ارتباطات مالی غیرقانونی معاون صدراعظم اتریش با یک زن روس، این مقام ارشد دولت اتریش را مجبور به استعفا کرد.

پس از افشای این ویدئو که مربوط به سال 2017 میلادی و مدتی قبل از انتخابات همان سال در اتریش بوده که در نهایت به روی کار آمدن دولت ائتلافی با حضور «هاینس کریستین اشتراخه» رهبر حزب راست‌گرای افراطی «آزادی» به عنوان معاون صدراعظم انجامید، شایعاتی نیز در خصوص اینکه زنی که در این فیلم بوده با سازمان جاسوسی روسیه در ارتباط است، منتشر شد و گفته شد که وی با دولت روسیه در ارتباط بوده است.

علاوه بر این، شایعاتی درباره نقش ادعایی دولت روسیه در روی کار آمدن دولت‌های راست‌گرای افراطی در کشورهای اروپایی با هدف تضعیف اتحادیه اروپا دست به دست در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی چرخید.

به دنبال این اخبار و شایعات، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه امروز در پاسخ به سوالی درباره این شایعات و جنجال بوجود آمده در اتریش، به خبرنگاران گفت: «این اتفاق هیچ ارتباطی به روسیه نداشته و نمی‌تواند داشته باشد».

اشتراخه، معاون صدراعظم اتریش به دنبال انتشار این فیلم ویدئویی و رسوایی اخیر بر سر دریافت کمک‌های مالی غیرقانونی برای حزب متبوعش، روز شنبه استعفا کرد. همچنین «سباستین کورتس» صدر اعظم اتریش با اعلام فروپاشی کابینه ائتلافی، از رئیس‌جمهور این کشور خواست «هرچه زودتر» انتخابات پیش از موعد برگزار می‌کند.

دولت ائتلافی اتریش به ریاست کورتس از هفته‌ها پیش از سوی احزاب معارض به ارتباط با روسیه و حمایت از گروه‌های راستگرای افراطی متهم بود و انتشار ویدئوی اخیر ضربه آخر به این ائتلاف تحت فشار بود.

در چند سال اخیر همزمان با ورود موج مهاجران از سوریه و کشورهای آفریقایی به اروپا، احزاب راستگرای افراطی و بیگانه‌ستیز یکی پس از دیگری در کشورهای اروپایی به قدرت می‌رسند و همین امر موجب نگرانی مقام‌های اتحادیه اروپا شده است. روز شنبه «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان از حامیان احزاب لیبرال خواست برای مقابله با احزاب راستگرا که به همسویی با روسیه نیز متهم هستند، به پاخیزند.

منبع: فارس

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره رد هرگونه ارتباط مسکو با رسوائی اخیر اتریش فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «رد هرگونه ارتباط مسکو با رسوائی اخیر اتریش»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 2 = ?