کد مطلب:  41032 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ثبت آرای نظرسنجی صدا و سیما متوقف شد

ثبت آرای نظرسنجی صدا و سیما متوقف شد

به گزارش آسمونی:احمدی افزادی دبیر پنجمین جشنواره جام‌جم با اشاره به حمله انفورماتیک به رأی مردم، گفت: به...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ثبت آرای نظرسنجی صدا و سیما متوقف شد
ثبت آرای نظرسنجی صدا و سیما متوقف شد

به گزارش آسمونی:احمدی افزادی دبیر پنجمین جشنواره جام‌جم با اشاره به حمله انفورماتیک به رأی مردم، گفت: به محض متوجه شدن این حمله فنی به آرای مردم، از همان ساعت 24 پنج‌شنبه دیتا سنتر را ایزوله کردیم و نگذاشتیم این آرای مشکوک تأثیر بگذارند.

خبری لحظاتی است در فضای مجازی دست به دست می‌شود از اتفاقی عجیب در آرامی مردمی و انتخاب برترین‌های صداوسیما در جشنواره جام‌جم که گویا بدون اطلاع به یک برنامه خاص رأی داده شده است. چرا که گویا در نظرسنجی برترین‌های صداوسیما تا روز گذشته برنامه «نود» در رتبه اول بوده و به یک باره در ساعات گذشته «برنده باش» از این برنامه پیشی می‌گیرد. مخاطبان بسیاری از رأی بدون اطلاع‌شان به این برنامه گلایه کرده‌اند و پیامک‌هایی که برای آن‌ها ارسال شده و این رأی را تأیید کرده است.

مسعود احمدی‌افزادی رئیس شبکه آموزش که دبیری پنجمین دوره جشنواره جام‌جم را برعهده دارد درباره شائبه حذف عادل‌فردوسی‌پور و برنامه «نود» گفت: ما هیچ‌وقت در انتخاب مردم دخالت نکرده و نمی‌کنیم و مسئله فراتر از این‌هاست. تمام اجزای برنامه‌های «فوتبال 120» و «نود» چه از منظر اجرا، چه تهیه و شاخص‌های دیگر داوری می‌شوند و در بخش مردمی هم به عنوان برنامه پرمخاطب مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.  این اتفاقی که افتاده یک حمله انفورماتیکی بوده است.

registration-of-polls-of-irib-stopped
registration-of-polls-of-irib-stopped

وی درباره جزئیات این حمله سایبری گفت: این به هر حال حمله سایبری یا همان انفورماتیکی در ساعت 24 پنج‌شنبه نهم اسفندماه اتفاق افتاد و ما از همان لحظات ابتدایی دیتا سنتر را ایزوله کردیم تا رأی‌های مشکوک وارد رأی‌های مردمی نشود. بررسی کردیم تا تعطیلات روز جمعه تمام شود سرمنشأ این فضای مشکوک را پیدا کنیم. مسئولین، دست‌اندرکاران فنی و کارشناسان انفورماتیک ما در تلاشند تا اعلام کنند چطور این پیامک‌ها ارسال شده است.

احمدی‌افزادی تأکید کرد: این اتفاق ربطی به «برنده باش» ندارد و در همه حوزه‌ها اختلال ایجاد شده است. این حمله‌ای همه‌جانبه بوده و چون رقابت اصلی بین این دو برنامه بوده و مردم هم بیشتر پیگیری می‌کردند «نود» و «برنده‌باش» بیشتر نمود پیدا کرد وگرنه این اتفاق در همه زمینه‌ها افتاده است. با توجه به حضور پرشکوه و پردامنه مردم به نظر می‌آید یک اختلالی ایجاد شده که برخی بوجود آورده‌اند.21 اسفند جشنواره جام جم برگزار می‌شود

وی در پایان با اشاره به زمان برگزاری پنجمین جشنواره جام‌جم، خاطرنشان کرد: بیست و یکم اسفندماه زمان برگزاری پنجمین جشنواره جام‌جم است و برگزیدگان آنجا معرفی و تجلیل می‌شوند. حتماً نکوداشت از بزرگان رادیو و تلویزیون خواهیم داشت که به محض جمع‌بندی نهایی اعلام خواهیم کرد.

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره ثبت آرای نظرسنجی صدا و سیما متوقف شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ثبت آرای نظرسنجی صدا و سیما متوقف شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید