کد مطلب:  58637 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزئیات ثبت‌ نام نوآموزان پیش‌ دبستانی سال تحصیلی 1400-1401

جزئیات ثبت‌ نام نوآموزان پیش‌ دبستانی سال تحصیلی 1400-1401

سن ثبت‌نام در پیش دبستانی یک، 4 تا 5 سال تمام یعنی متولدین 2 مهر 95 تا یک مهر 96 و سن ثبت‌نام در پیش دبستانی دو، 5 تا 6 سال تمام یعنی متولدین 2 مهر 94 تا یک مهر 95 است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش درباره جزئیات ثبت‌نام نوآموزان پیش‌دبستانی اظهار کرد: ثبت‌نام نوآموزان پیش دبستانی همانند سال گذشته اعلام شده است.

وی ادامه داد: در دستور‌العمل ثبت‌نام، سن ثبت‌نام پیش دبستانی یک، 4 تا 5 سال تمام یعنی متولدین 2 مهر95 تا یک مهر 96 و سن ثبت‌نام پیش دبستانی دو، 5 تا 6 سال تمام یعنی متولدین 2 مهر 94 تا یک مهر 95 است.

حکیم‌زاده با بیان اینکه ثبت‌نام نوآموزان پیش‌دبستانی نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است، گفت: با توجه به اینکه رسما سازمان تعلیم و تربیت کودک شروع به کار نکرده است، همچنان در سال تحصیلی جدید پیش‌دبستانی یک و پیش‌‌دبستانی 2 را داریم.

وی افزود: ثبت‌نام نوآموزان در دستورالعمل ثبت‌نام اعلام شده است و با سه کد دولتی، دولتی با مشارکت مردم و غیردولتی، امکان ثبت‌نام نوآموزان از اول خرداد مانند سایر دانش‌آموزان وجود دارد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: پیش‌دبستانی در مناطق دارای ضریب محرومیت بالا رایگان است و سال گذشته علی‌رغم محدودیت‌هایی که داشتیم، با اجرای برنامه ثبت‌نام رایگان در فضای مجازی، توانستیم یک میلیون و 14 هزار نوآموز پیش دبستانی را ثبت نام کنیم و نرخ ثبت نام را حفظ کردیم.

به گزارش فارس، با توجه به ایجاد سازمان تعلیم و تربیت کودک، دوره پیش‌دبستانی سه ساله خواهد شد و پیش دبستانی یک، پیش‌دبستانی دو و پیش‌دبستانی 3 شکل می‌گیرد که فعلا محقق نشده است.

: برای دریافت مشاوره درباره جزئیات ثبت‌ نام نوآموزان پیش‌ دبستانی سال تحصیلی 1400-1401 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جزئیات ثبت‌ نام نوآموزان پیش‌ دبستانی سال تحصیلی 1400-1401» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید