کد مطلب:  22594 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ادامه واکنش‌ها در خصوص توهین یکی از حامیان دولت به کارگران

ادامه واکنش‌ها در خصوص توهین یکی از حامیان دولت به کارگران

به گزارش آسمونی:اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اعلام کرد: دولت اگر درمانی برای بیکاری رو به...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اعلام کرد: دولت اگر درمانی برای بیکاری رو به افزایش و مطالبات برزمین مانده کارگران ندارد، اگر نمی‌تواند از تعطیلی کارخانه‌ها جلوگیری کند دست‌کم از توهین به کارگران خودداری کند.

ادامه واکنش‌ها در خصوص توهین یکی از حامیان دولت به کارگران
ادامه واکنش‌ها در خصوص توهین یکی از حامیان دولت به کارگران
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با انتشار بیانیه‌ای در خصوص توهین یکی از حامیان دولت به کارگران اعلام کرد: دولت اگر توان بهبود شرایط موجود را ندارد، اگر درمانی برای بیکاری رو به افزایش و مطالبات برزمین مانده کارگران ندارد، اگر نمی‌تواند از تعطیلی کارخانه و یا از تاخیر در پرداخت حق و حقوق کارگران جلوگیری کند و اگر با درد مردم بیگانه است، دست‌کم از توهین به کارگران خودداری کند. 

در ابتدای این بیانیه آمده است: ملت شریف و آگاه ایران سالهاست با صبوری، اوضاع نامناسب اقتصادی و معیشتی را تحمل می‌کند. وضعیتی که علی‌رغم ادعاهای دهان پرکن و ارائه آمارهای خلاف واقع برخی از مسولین، در سال‌های اخیر نه تنها بهبود نیافته، بلکه روز به روز رو به وخامت رفته است.

در ادامه تاکید شد: نقطه اساسی که باید مورد توجه جدی باشد، «تولید ملی» است که نجات اقتصاد کشور تنها با تقویت آن ممکن است و تقویت آن در گرو حمایت از کارگران ایرانی است.

مردم لمس می‌کنند که رکودی کم سابقه گریبان‌گیر کشور است و کارخانه‌های شناخته شده یکی پس از دیگری قربانی بی تدبیری می‌شوند.

در ادامه آمده است: مدتهاست که مسئولین امر و دولت محترم ضمن انکار تعحب آور افزایش بیکاری و رکود سنگین حاکم بر صنعت عملاً به مطالبات مردم بی توجهی می‌کنند، اما اخیرا در حاشیه‌ یکی از برنامه‌های تبلیغاتی دکتر حسن روحانی، تحت عنوان بزرگداشت روز کارگر، یک عنصر بی اخلاق، به عنوان مجری با بدترین لحن ممکن، به کارگران معترض به شرایط نامناسب کاری توهین و آنان را تهدید کرده است.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل این بیانیه تصریح کرد: دولت محترم اگر توان بهبود شرایط موجود را ندارد، اگر درمانی برای بیکاری رو به افزایش و مطالبات برزمین مانده کارگران ندارد، اگر نمی‌تواند از تعطیلی کارخانه و یا از تاخیر در پرداخت حق و حقوق کارگران جلوگیری کند و اگر با درد مردم بیگانه است، دست‌کم از توهین به ایشان خودداری کند.

در ادامه آمده است: از رئیس جمهوری که سوار بر خودروی یک میلیاردی غیر ایرانی به دیدار کارگران ایرانی می‌رود یا وزیری خسته و پیر با ثروتی نجومی انتظار نمی‌رود که درک درستی از مشکلات کارگران عزیز داشته باشند اما هیچ کس در جمهوری اسلامی حق توهین به مردم و خصوصاً اقشار ضعیف و کم درآمد و کارگران صبور ایرانی را ندارد.

در قسمت دیگری تصریح شد: توهین به قشری که با بیشترین زحمت و کمترین حقوق و مزایا با شرافت و سلامت زندگی می‌کند، توهین به همه ملت است. در حقیقت باید دهان کسانی خرد شود که ده ها هزار میلیارد تومان بدهی معوقه در بانک‌ها دارند و باز نمی گردانند. دهان کسانی باید خرد شود که با رانت و واردات بی دلیل کالاهای مصرفی کار و کارگر ایرانی را به خاک سیاه نشانده اند. دهان کسانی باید خرد شود که با دست اندازی به بیت المال میان نظام و مردم فاصله و بدبینی ایجاد می‌کنند.

این اتحادیه دانشجویی در ادامه افزود: در شرایط کنونی که برخی از تشکل‌های صنفی همچون خانه کارگر به جای پیگیری مطالبات و حقوق کارگران، وظیفه‌ی اصلی خود را در فعالیت‌های انتخاباتی می‌بینند، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل حمایت از کارگران، این سربازان نبرد اقتصادی را وظیفه روشن خود می‌داند.

در خاتمه تاکید شد: بر این اساس انتظار می‌رود دست اندرکاران، ضمن عذرخواهی از عموم ملت شریف ایران و خصوصاً کارگران و زحمت‌کشان بی ادعای این سرزمین، ضمن برخورد با بی ادبی صورت گرفته و جلوگیری از اقدامات مشابه، زمینه  رسیدگی به مطالبات بر حق آنان فراهم کنند.

والسلام علیکم ورحم و برکاته

منبع: جام نیـوز

نظر خود را درباره «ادامه واکنش‌ها در خصوص توهین یکی از حامیان دولت به کارگران» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید