تجمع در اعتراض به اسید پاشی های اصفهان مقابل مجلس | آسمونی
کد مطلب: 7929 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تجمع در اعتراض به اسید پاشی های اصفهان مقابل مجلس

تجمع در اعتراض به اسید پاشی های اصفهان مقابل مجلس

1393/08/01 جمعی از افراد معترض به اسیدپاشی‌های صورت گرفته در اصفهان ظهر روز چهارشنبه مقابل مجلس شورای اسلامی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

1393/08/01

جمعی از افراد معترض به اسیدپاشی‌های صورت گرفته در اصفهان ظهر روز چهارشنبه مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و خواستار تامین امنیت زنان و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه شدند.

به گزارش آسمونی نقل از ایسنا، تجمع‌کنندگان از زنان اصلاح‌طلب، کانون شهروندی زنان و تشکل‌های مختلف حمایت از زنان بودند که هدف از این تجمع را ابراز همدردی با زنان قربانی اسیدپاشی در اصفهان عنوان می‌کردند.

نسرین ستوده، نرگس محمدی و نوشین احمدی خراسانی از فعالان زن در بین تجمع‌کنندگان حضور داشتند.

تجمع‌کنندگان دست‌نوشته‌هایی با عناوین «مرگ بر داعش»، «شهر امن حق من است»، «امنیت زنان را تامین کنید»، «زنان جامعه ما نگران و دلواپس هستند» و همچنین نوشته‌هایی در اعتراض به طرح حمایت از آمرین به معروف در دست داشتند.

در بین تجمع‌کنندگان معصومه عطایی، سمیه،‌ رعنا و زیور از قربانیان اسیدپاشی‌ سال‌های گذشته نیز حضور داشتند.

نرگس محمدی از فعالان زن در این تجمع با تاکید بر لزوم تامین امنیت زنان در جامعه، همچنین گفت که طرح حمایت از آمرین به معروف نیز می‌تواند بسترساز خشونت‌هایی علیه زنان جامعه شود.

تجمع‌کنندگان همچنین شعار می‌دادند «اسیدپاشی جنایت، قانونگذار حمایت» و خواستار توجه نمایندگان مجلس به موضوع اسیدپاشی اصفهان و تامین امنیت بانوان در جامعه بودند.

در میان تجمع‌کنندگان محمد نوری‌زاد از فعالان سیاسی نیز کفنی پوشیده و روی آن ادعا کرده بود «سپاه اموال من را پس نمی‌دهد».

او که قصد عکس‌برداری از تجمع‌کنندگان را داشت با ممانعت پلیس مواجه شد و این درگیری به وجود آمده واکنش تجمع‌کنندگان را برانگیخت.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره تجمع در اعتراض به اسید پاشی های اصفهان مقابل مجلس فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «تجمع در اعتراض به اسید پاشی های اصفهان مقابل مجلس»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?