کد مطلب:  40275 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
امارات و قطر و پایان طلسم 17 ساله ؛ برد شماره 13 برای قطر

امارات و قطر و پایان طلسم 17 ساله ؛ برد شماره 13 برای قطر

امارات و قطر و پایان طلسم 17 ساله برد شماره 13 برای قطر / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی تیم ملی قطر باارزش ترین...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

امارات و قطر و پایان طلسم 17 ساله

برد شماره 13 برای قطر / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

تیم ملی قطر باارزش ترین برد خود را در حساس ترین نبرد تاریخ خود مقابل امارات به دست آورد. تا قبل  از نیمه نهایی جام ملتهای آسیا ، آن‌چه کفه ترازو را به‌سود امارات می ساخت ، این بود که قطر 17 سال بود در برابر امارات به برتری دست نیافته بود . اما قطر برد ، در خاک امارات هم برد و با سنگین ترین نتیجه ممکن میزبان خود را شکست داد و فینالیست شد تا امارات همچون دوره قبل در حسرت فینال بماند ، اتفاقی که قبلا در سال 1992 هم افتاده بود . به این ترتیب تنها در سال 1996 بود که امارات مرحله نیمه نهایی را پشت سر گذاشت . اما دو تیم در برابر هم چه سوابقی داشتند ؟ سابقه رقابت‌های قطر و امارات به 47 سال قبل بازمی‌گردد . اولین بار در سال 1972 و یک سال پس از استقلال این دو کشور بود که امارات و قطر در رقابت‌های جام خلیج فارس به‌‌مصاف هم رفتند . در این مسابقه که در روز 17 مارس برگزار شد ، امارات با یک گل به برتری دست یافت و از آن زمان به بعد این دو تیم ، بارها و بارها در این جام به مصاف هم رفتند . به گزارش آسمونی ، در 29 مارچ 1974 پرگل ترین مسابقه دو تیم در جام خلیج فارس برگزار شد و قطر (5 - 2) به برتری دست یافت . در دوره بعدی مسابقات در اول آوریل 1976 قطر موفق شد (3 - 1) به برتری دست یابد و سرانجام در 26 مارچ 1979 نوبت به یک برد دیگر برای قطر رسید ؛ این بار با نتیجه (1 - 0) . پس از سه مسابقه در جام خلیج فارس که همگی با برتری قطر به پایان رسید ، این تیم‌ها برای اولین بار در جام ملت‌های آسیا با هم نبرد کردند . مسابقه دو تیم در 17 سپتامبر 1980 به میزبانی امارات برگزار شد و قطر با نتیجه (2 - 1) در این مسابقه به برتری دست یافت تا روال بردهای این تیم مقابل امارات ادامه پیدا کند .

qatar-ended-17-years-long-curse
qatar-ended-17-years-long-curse

پس از آن به ترتیب دو بار امارات و دو بار در جام خلیج فارس حریف خود را شکست دادند تا یک بار دیگر دو تیم در جام ملت‌های آسیا در مرحله گروهی به مصاف هم بروند . مسابقه این دو تیم در روز 5 دسامبر 1988 برگزار شد و قطر به یک برد (2 - 1) دیگر دست یافت . از آن زمان روند نبردهای دو تیم تنوع بیشتری پیدا کرد . در مقدماتی جام جهانی 1990 اولین تساوی دو تیم رقم خورد . این مسابقه در 24 اکتبر 1989 برگزار شد که دو تیم به تساوی (1 - 1) دست یافتند . پس از آن نوبت به تساوی (0 - 0) دو تیم در مسابقات خلیج فارس بود و بعد از یک برد (1 - 0) قطری ها در مسابقات 1992 همین جام ، دو تیم در بازی‌های آسیایی هیروشیما به مصاف هم رفتند . در سال 1994 یک تساوی دیگر در در انتظار دو تیم بود و قطر و امارات به تساوی (2 - 2) دست یافتند . در 29 سپتامبر 1998 دو تیم در رقابت‌های جام کشورهای عرب نیز برای اولین با هم مصاف داشتند که قطری‌ها باز هم به یک برد (2 - 1) دیگر رسیدند .  مسابقه این دو تیم در انتخابی جام جهانی 2002 هم یک برد برای هر یک از دو تیم داشت ؛ برتری (2 - 0) قطر در 31 آگوست 2001 و برد (2 - 1) امارات در چهارم اکتبر . در حالی که هر دو برد این تیم ها در خانه حریف قدیمی حاصل شد .

امارات و قطر و پایان طلسم 17 ساله ؛ برد شماره 13 برای قطر
امارات و قطر و پایان طلسم 17 ساله ؛ برد شماره 13 برای قطر

اما آخرین مسابقه این تیم‌ها تا قبل از مسابقات امسال ، به مرحله گروهی جام ملت‌های 2015 بازمی‌گردد که در آن رقابت، قطر به عنوان یک مدعی وارد رقابت ها شد و وقتی در دقیقه 23 توسط خلفان ابراهیم به گل دست یافت ، همگان منتظر یک برد شیرین برای این تیم شدند . اما در ادامه مسابقه طوفان امارات آغاز شد و این تیم با گل‌های احمد خلیل در دقایق 37 و 52 پیش افتاد . در ادامه هم علی مبخوت در دقایق 56 و 90 دو گل دیگر به ثمر رساند تا بردی قاطع برای تیم خود به ارمغان آورد . به این ترتیب امارات موفق شد با نتیجه (4 - 1) قطر را در هم بکوبد و به اولین برد خود در جام ملت‌ها مقابل قطر دست پیدا کند . این دو تیم تا امروز در 29 مسابقه به میدان رفته‌اند که تنها یک دیدار آن‌ها مسابقه‌ای دوستانه بوده و سایر رقابت‌ها در جام ملت ها ، جام خلیج فارس ، بازی‌های آسیایی و مسابقات انتخابی جام جهانی برگزار شده است . در این رقابت‌ها امارات 9 بار و قطری ها 13 بار به برتری دست یافته‌اند و هفت مسابقه نیز با تساوی خاتمه یافته است . اماراتی‌ها در این مسابقات 31 گل زده‌اند و قطر نیز 38 بار دروازه رقیب را بازکرده است .   اختصاصی آسمونی

: برای دریافت مشاوره درباره امارات و قطر و پایان طلسم 17 ساله ؛ برد شماره 13 برای قطر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «امارات و قطر و پایان طلسم 17 ساله ؛ برد شماره 13 برای قطر» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید