کد مطلب: 5447 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ضرب المثل شتر در خواب بیند پنبه دانه

ضرب المثل شتر در خواب بیند پنبه دانه

ضرب المثل شتر در خواب بیند پنبه دانه درباره چیست؟
زمان مطالعه: 1 دقیقه

یکی از ضرب المثل های معروف که همه ما آنرا شنیده ایم، ضرب المثل «شتر در خواب بیند پنبه دانه» است. اما ماجرا چیست؟ در ادامه ی این پست آسمونی خواهید دید.

این ضرب المثل را به افراد خیال پرور و تن پرور بکار می برند که همیشه در ناز، هزاران رویا می سازند که اکثر مواقع در حال رویا پردازی هستند که اگر چشم باز کنند دیگر تمام می شود و دوباره به ساختن مسالک دیگر می شود.

اما درباره این ضرب المثل چنین آمده :

فردی دو کوزه شیری از ده برای فروش به شهر می برد در بین راه جهت رفع خستگی کوزه ها را جلویش به زمین می گذارد و به درختی تکیه می دهد و کم کم به خیالات رفته که اگر شیر ها را خوب بخرند می تواند بار دیگر چهار کوزه بیاورد و چهار را هشت و آنها را تبدیل به روغن نموده واگر زیاد تر بیاورد و مرکز فروش داشته باشد، حجره ی تجارت باز کند و کار بارش بالا گرفته تا آنجا که امین التجار شود، به سراغ دختر حاکم می رود و روزی با او گفت و گویش شده چنانم لگد به او می نوازد که نقش زمینش می سازد که در این هنگام همان لگد را به کوزه ها می کوبد !!!

: برای دریافت مشاوره درباره ضرب المثل شتر در خواب بیند پنبه دانه فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

نظر خود را درباره «ضرب المثل شتر در خواب بیند پنبه دانه» در کادر زیر بنویسید :

5 + 8 = ?