کد مطلب:  35585 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اعتراض تند کیانیان در تشییع ضیالدین دری

اعتراض تند کیانیان در تشییع ضیالدین دری

به گزارش آسمونی:رضا کیانیان در مراسم تشییع پیکر سیدضیاءالدین دری، انتقادات تندی مطرح و گلایه کرد که چرا تا...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به گزارش آسمونی:رضا کیانیان در مراسم تشییع پیکر سیدضیاءالدین دری، انتقادات تندی مطرح و گلایه کرد که چرا تا زمان مرگ دوستان سراغ آن‌ها را نمی‌گیریم.

مراسم تشییع پیکر سیدضیاءالدین دری کارگردان نام آشنای سینما و تلویزیون با حضور هنرمندان، مسئولان و علاقه‌مندان به آن مرحوم صبح امروز دوشنبه 29 مرداد در خانه سینما برگزار شد.

اعتراض تند کیانیان در تشییع ضیالدین دری
اعتراض تند کیانیان در تشییع ضیالدین دری


به گزارش خبرآنلاین، ابراهیم حاتمی‌کیا، محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی، رضا کیانیان، علی مصفا، حسام نواب صفوی، ابراهیم داروغه‌زاده، رضا درمیشیان و مریلا زارعی برخی از چهره‌های حاضر در این مراسم بودند.

رضا کیانیان: چرا اینجا باید درباره دری بگویم

خبرآنلاین نوشت رضا کیانیان که از حاضران در این مراسم است، درباره غافل شدن از هم تا زمان مرگ گفت: «چرا حالا باید اینجا بیایم و از او تعریف کنم؟ چرا نرفتم خانه‌اش؟ چرا ازش دور بودم؟ چهل سال از انقلاب می‌گذرد. ما یک روز خوش دیدیم؟ هر روز یک بحران است، هر روز یک داستان است.

هر روز یک اتفاق است. هر روز جوری است که حالمان بد می‌شود و فکر می‌کنیم خوب خدا را شکر از این بدتر نمی‌شود ولی بعد از این هم بدتر می‌شود.

متاسفم برای خودمان ما مردم بدی نیستیم. چرا نباید یک روز خوش ببینیم چرا نباید به آینده امیدوار باشیم.

خوب همین باعث می‌شود که یواش یواش دوستانمان را فراموش می‌کنیم و یادمان می‌رود که به دیدار آن‌ها برویم و همه همدیگر را فراموش می‌کنیم. تقصیر ما نیست تقصیر شرایطی است که در آن قرار گرفتیم.»

کیانیان ادامه داد: «ضیاءالدین دری فقط 65 سال داشت چرا باید بمیرد. واقعا کارهای خوبی انجام داد، سریال «کیف انگلیسی» را ساخت که خیلی خوب بود و کسی آن را فراموش نمی‌کند. چه کسی بهتر از این می‌تواند روایت کند. در این زمینه علی حاتمی بود و پس از او هم ضیاءالدین دری بود. امیدوارم یک روز خوب ببینیم امیدوارم به آینده‌مان امیدوار شویم.»

تایید حرف‌های کیانیان توسط اسدالله نیک‌نژاد

اسدالله نیک نژاد کارگردان سینما، نیز با اشاره به سخنان رضا کیانیان گفت: «همینطور است که رضا کیانیان گفت ما همدیگر را نمی‌بینیم و سراغ هم را نمی‌گیریم. خوب است که ما سراغ هم را گرفته و از هم سوال کنیم که چه می‌کنیم.»

نیک‌نژاد ادامه داد: «ضیا یکی از بهترین کارگردان‌های معاصر ماست و تاریخ معاصر را به خوبی می‌شناخت، او درد دل زیادی از کسانی داشت که در تاریخ به این کشور ظلم کرده‌اند و همچنان هم می‌کنند. او سینه‌اش را سپر کرد و به جوانان گفت که چه کسانی به این مملکت ظلم کرده‌اند. درود بر تو ضیا.»

قطب‌الدین صادقی: خوش‌بینی‌ام را از دست داده‌ام

در ادامه قطب الدین صادقی کارگردان تئاتر درباره از دست دادن عزت الله انتظامی و ضیاالدین دری گفت: «من پنهان نمی کنم که امروز و دیروز اندکی از خوش بینی خود را با مرگ انتطامی و دری از دست دادم. با تمام بحران هایی که داشتیم فکر می کردم هنوز روابط عاطفی میان ما پابرجاست اما با از دست دادن این دو عزیز خوش بینی ام را به این روابط از دست دادم.»

این کارگردان با بیان اینکه این مردان (عزت الله انتظامی و ضیاالدین دری) مردان بزرگی هستند و سمبل ایران به شمار می آیند، تصریح کرد: «ما باید به آن‌ها افتخار کنیم، نمی‌توانیم در برابر مرگ آن‌ها کار خاصی انجام دهیم، تنها یک کار بزرگ می‌توانیم انجام دهیم که آن این است که آن‌ها را دوست داشته باشیم و یادشان باشیم و به نسل‌های بعد بیاموزیم که می‌توانیم مانند آن‌ها باشیم. من به دوستی با ضیا افتخار می‌کنم و ای کاش او بود. امیدوارم شرایطی در مملکت ما باقی بماند که بتوانیم امثال ضیاالدین دری‌ها را در هر نسل تکرار کنیم.»

 بغض امان مریلا زارعی را برید

مریلا زارعی که در مراسم تشییع پیکر ضیاالدین دری بسیار اندوهگین بود، درباره او و ویژگی هایی که داشت سخن گفت و تاکید کرد که احساس می‌کنم الان در کنار ما هستید. مریلا زارعی در حالی که بغض امانش را بریده بود گفت: آقای دری شما سید و آقایید.

قرار است پیکر مرحوم ضیاء الدین دری برای تدفین به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) رهسپار شود.

سید ضیاءالدین دری که 27 تیر ماه و در شرایطی اورژانسی به بیمارستان پیوند اعضای ابن‌سینا در شیراز منتقل شده بود، صبح جمعه (26 مرداد ماه) به‌ دلیل نارسایی مزمن کلیوی و ضعف عضلانی در این بیمارستان فوت کرد.

منبع: ایران آرت
: برای دریافت مشاوره درباره اعتراض تند کیانیان در تشییع ضیالدین دری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعتراض تند کیانیان در تشییع ضیالدین دری» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید