کد مطلب:  50135  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ارائه پیشنهاد بنزین 1500 تومانی در سال 99 به کمیسیون تلفیق بودجه

ارائه پیشنهاد بنزین 1500 تومانی در سال 99 به کمیسیون تلفیق بودجه

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت که پیشنهادی را برای تک نرخی کردن بنزین و تعیین قیمت 1500 تومان برای هر لیتر بنزین به کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 ارائه داده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ارائه پیشنهاد بنزین 1500 تومانی در سال 99 به کمیسیون تلفیق بودجه - Proposal of 1500 tomans gasoline in 99
ارائه پیشنهاد بنزین 1500 تومانی در سال 99 به کمیسیون تلفیق بودجه - Proposal of 1500 tomans gasoline in 99
ارائه پیشنهاد بنزین 1500 تومانی در سال 99 به کمیسیون تلفیق بودجه - Proposal of 1500 tomans gasoline in 99

به گزارش آسمونی : بهرام پارسایی اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از کارشناسان دونرخی بودن بنزین را موجب فساد و رانت می‌دانند من و تعدادی از همکاران در تاریخ چهارم آذرماه طرح دوفوریتی تک نرخی کردن بنزین را به هیئت رئیسه مجلس ارائه کردیم که این طرح در نوبت بررسی قرار گرفت.وی ادعا کرد: علیرغم اینکه 60 امضا برای در اولویت قرار گرفتن آن هم جمع شد اما به آن توجهی صورت نگرفت.

وی افزود: با آغاز بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق، همان طرح دو فوریتی را در قالب پیشنهادی به نمایندگی از امضاکنندگان طرح دوفوریتی به کمیسیون تلفیق ارائه کردم.

نماینده مردم شیراز در مجلس یادآور شد: پیشنهاد ما این است که بنزین به قیمت 1500 تومان تک نرخی شود و بسته‌های حمایتی حذف شود و اگر قرار است که درآمد حاصل از آن به اقشار آسیب‌پذیر پرداخت شود به دهک‌های بسیار پایین یعنی حدود 10 میلیون نفر داده شود؛ چرا که یکی از دلایل حمایت رهبری از مصوبه افزایش قیمت بنزین کمک به اقشار آسیب‌پذیر بود اما در حال حاضر این کمک‌های شفاف نیست.پارسایی خاطرنشان کرد: بعد از اجرای مصوبه سران قوا مبنی بر اصلاح قیمت سوخت، برخی نمایندگان مجلس به دنبال اصلاح این مصوبه بودند و طرح‌هایی برای کاهش قیمت مطرح شد اما متوقف شد، از سویی آنچه رهبری بر آن تاکید داشتند از جمله جلوگیری از تورم و گرانی و حتی کمک معیشتی به 60 میلیون نفر محقق نشد و بالعکس تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین شوکی را به بازار وارد کرد که هنوز هم ادامه دارد، همین موضوع نشان می‌دهد جوانب امر در نحوه اجرای این تصمیم رعایت نشده است.

وی در پایان با بیان اینکه برخی نمایندگان دیگر هم پیشنهادهایی مثل قیمت 1800، 1700 و 2000 تومان را برای بنزین مطرح کرده‌اند، ادامه داد: در صورت حمایت از تک‌نرخی کردن، سایر گزینه‌ها می‌تواند مجددا باعث نارضایتی گروه زیادی مثل راننده‌های تاکسی شود و قابل تصویب نیست. شاید این تصمیم مجلس بتواند پاسخی به مطالبات مردم باشد. همانطور که دلجویی‌هایی از برخی آسیب‌دیدگان حوادث آبان ماه صورت گرفته چنین کارهایی نشان می‌دهد که ما به صدای اعتراض مردم بی‌توجه نیستیم و این بهترین دلجویی از عموم مردم آن هم در عمل و نه در شعار است.

: برای دریافت مشاوره درباره ارائه پیشنهاد بنزین 1500 تومانی در سال 99 به کمیسیون تلفیق بودجه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «ارائه پیشنهاد بنزین 1500 تومانی در سال 99 به کمیسیون تلفیق بودجه» در کادر زیر بنویسید :

7 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید