کد مطلب:  47796 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی و کاهش 7 درجه ای دما

احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی و کاهش 7 درجه ای دما

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به برف در ارتفاعات البرز مرکزی از کاهش 5 تا 7 درجه‌ای دما در شرق و شمال شرق کشور خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی - Probability of snowfall in the central Alborz Heights
احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی - Probability of snowfall in the central Alborz Heights
احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی - Probability of snowfall in the central Alborz Heights

به گزارش آسمونی : صادق ضیائیان با بیان این‌که امروز (21 مهرماه) بارش در سواحل دریای خزر ادامه دارد و دریا مواج است، اظهار کرد: در شرق گیلان و غرب مازندران بارش شدت بیشتری دارد. همچنین در شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد که به تدریج از مقدار آن کاسته می‌شود.وی ادامه داد: در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و در استان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌ بینی می‌شود. همچنین بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که امروز (21 مهرماه) دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان و ایلام نیز رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید به ویژه در ساعات بعد از ظهر رخ می‌دهد، تصریح کرد: اواخر وقت امروز و طی فردا (22 مهرماه) در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و کاهش نسبی دما حدود 5 تا 7 درجه رخ می‌دهد و همچنین خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید به ویژه در منطقه زابل پیش‌بینی می‌شود.ضیائیان ادامه داد: بعدازظهر فردا (22 مهرماه) ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های لرستان، ایلام، مرکزی، همدان و غرب اصفهان رگبار پراکنده رخ می‌دهد و از فردا تا اواخر هفته در غالب مناطق کشور آسمان صاف است.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی ساعات بعد از ظهر و اوایل امشب در برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب فارس و طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (22 و 23 مهرماه) در برخی نقاط فارس رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (22 مهرماه) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات افزایش باد با احتمال رگبار و رعد و برق تا حداقل دمای 16 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (23 مهرماه) نیز کمی ابری تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای 16 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی و کاهش 7 درجه ای دما فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی و کاهش 7 درجه ای دما» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید